[Αγορά] Ποιο Media Player;

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Kαλώς να σου έρθει.
Γράψε και καμμιά εντύπωση όταν έρθει!
Ωπα.. τωρα το ειδα το μηνυμα.
Κορυφη το mi box της χιαομι.
Ειδικα η λειτουργια με τη φωνη ειναι απαιχτη. Δεεν χρειαζεται ποτε να πληκτρολογεις.
Η χωρητικοτητα ειναι πολυ μικρη οποτε ξεχαστε πολλες εφαρμογες και παιχνιδια.
Εγω το εχω για kodi και για ΔΕΥΤΕΡΗ τηλεοραση μεσα στο ιδιο σπιτι, οπου μεσω προγραμματος παιζω cosmote tv (πληρωνω κανονικα οτε τιβι αλλα μονο για μια τηλεοραση ενω βλεπω σε δυο)
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Ωπα.. τωρα το ειδα το μηνυμα.
Κορυφη το mi box της χιαομι.

Εγω το εχω...και για ΔΕΥΤΕΡΗ τηλεοραση μεσα στο ιδιο σπιτι, οπου μεσω προγραμματος παιζω cosmote tv (πληρωνω κανονικα οτε τιβι αλλα μονο για μια τηλεοραση ενω βλεπω σε δυο)
Για δώσε περισσότερες λεπτομέρειες...
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Για δώσε περισσότερες λεπτομέρειες...
http://www.doctorandroid.gr/2016/10/ote-tv-go-on-android-tv.html

Μπες σε αυτο το λινκ και διαβασε τις 2 τελευταιες απαντησεις. Θα σε κατατοπισουν απόλυτα.
Αν ομως θελεις κατι αλλο, μη διστασεις να με ξαναρωτησεις.
[DOUBLEPOST=1502649275][/DOUBLEPOST]
http://www.doctorandroid.gr/2016/10/ote-tv-go-on-android-tv.html

Μπες σε αυτο το λινκ και διαβασε τις 2 τελευταιες απαντησεις. Θα σε κατατοπισουν απόλυτα.
Αν ομως θελεις κατι αλλο, μη διστασεις να με ξαναρωτησεις.
Βασικα την δευτερη απο το τελος απαντηση να διαβασεις μονο.
 

Μηνύματα
886
Reaction score
22
Καλημερα.
Αυτή τη στιγμή ,ποιό θεωρείται το κορυφαίο media player ?
Δεν μ ενδιαφέρει κάτι σε android μάλλον, αφού δεν έχω σκοπό να ασχολήθω με kodi, klp.

Θα παίζει σε προβολέα με εξωτερικό σκληρό δίσκο.
Μεχρι τώρα είχα ενα mede8er 800 αλλα άρχισε να κάνει νερά με τον εξωτερικό σκληρό και λέω μήπως το αλλάξω.

Κάτι σε Ζappiti DUO 4k που βλέπω ή σε dune αξίζει ?

Ευχαριστώ.
 


Μηνύματα
941
Reaction score
205
παρακαλω φωτίστε με λιγο, τωρα εχω το παλιο nvidia shield , αλλα δεν με καλυπτει πλεον....

Αυτα που ζητάω ειναι να τρέχει απροβληματιστα 4Κ HDR video , bluray ISO , bluray menu , που και να μπορω να προσθεσω εξωτερικους υποτιτλους και πολυ καλο streaming απο τοπικο δυκτιο....


Υπαρχει καποιο που να μπορει να τα κανει ολα αυτα ανεξαρτήτως τιμης?
 

Μηνύματα
65
Reaction score
95
Υπαρχει καποιο media player να υποστηριζει dolby hd,master audio, atmos (και να το κανει passthrought εννοειται). Φθηνοτερο απ το zappiti και το nvidia shield;
 


Μηνύματα
65
Reaction score
95
Kodi εχω στην τηλεοραση. Μ ενδιαφερει αποκλειστικα να στελνει atmos στον ενισχυτη απο κατεβασμενες ταινιες. Εχω το m8s2 τωρα αλλα δεν περναει atmos
 



Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Νομίζω οτι όχι, αλλά τι σχέση έχει αυτό με το thread;
ερωτηση εκανα ζιζικο μου...
απο τη στιγμη που τα παιζει ενα pc γιατι να μη βγαζει τετοια εξοδο κ η hdmi του παλαιου media ?
αυτο δδε μπορω να καταλαβω..
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Γιατί έτσι επέλεξαν οι κατασκευαστές του. Δεν ήθελαν να πληρώσουν δικαιώματα ίσως.


EDIT: Τα άσχετα posts μετακινήθηκαν εδώ.
 




Μηνύματα
12
Reaction score
13
Καλησπέρα σε όλους. Έχω 3 ερωτησεις για κατόχους mi box με συνδρομές netflix. Αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα το εκτιμήσω αφάνταστα:

1. Αναλόγως με το που προβάλετε, πιάνει τουλάχιστον 1080p (ή και 4k αν έχετε ανάλογη συνδρομή και tv)?

2. Αν έχετε συνδεδεμένο ενισχυτή, στέλνει κανονικά bitstream 5.1?

3. Το μενού, εφόσον έχετε δηλώσει Ελληνικά ως γλώσσα στον λογαριασμό σας, βγαίνει στα ελληνικά?

Ευχαριστώ εκ των προτερων
 

Μηνύματα
272
Reaction score
8
Καλησπέρα σε όλους. Έχω 3 ερωτησεις για κατόχους mi box με συνδρομές netflix. Αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα το εκτιμήσω αφάνταστα:

1. Αναλόγως με το που προβάλετε, πιάνει τουλάχιστον 1080p (ή και 4k αν έχετε ανάλογη συνδρομή και tv)?

2. Αν έχετε συνδεδεμένο ενισχυτή, στέλνει κανονικά bitstream 5.1?

3. Το μενού, εφόσον έχετε δηλώσει Ελληνικά ως γλώσσα στον λογαριασμό σας, βγαίνει στα ελληνικά?

Ευχαριστώ εκ των προτερων
1. Ναι
2. Πρέπει ο ενισχυτής σου να υποστηρίζει DD+
3. Ναι
 

Μηνύματα
12
Reaction score
13
1. Ναι
2. Πρέπει ο ενισχυτής σου να υποστηρίζει DD+
3. Ναι
Είσαι Θεός!

Αμεσότητα και λακωνικοτητα!! ΚΑΙ σωστή συμβουλή για τον ενισχυτή (το ήξερα μεν αλλά δεν πάυεις να βοηθάς και κάποιον άλλον μην την "πάθει")

Ευχαριστώ!!!!!!
[DOUBLEPOST=1520442632][/DOUBLEPOST]
Είσαι Θεός!

Αμεσότητα και λακωνικοτητα!! ΚΑΙ σωστή συμβουλή για τον ενισχυτή (το ήξερα μεν αλλά δεν πάυεις να βοηθάς και κάποιον άλλον μην την "πάθει")

Ευχαριστώ!!!!!!

Ας κάνω και μια 4η αφού το ξέρεις καλά το μηχάνημα:

Ισχυρίζεται ότι έχει και Google cast.
Δουλεύει όντως για casting ή απλά κάνει mirroring την οθόνη?
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top