Καλύτερη ταινία που είδατε μέσα στο 2017

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Καθώς η χρονιά πλησιάζει στο τέλος της, και με αφορμή ένα σχόλιο του Κώστα Κογια που είδα στο Facebook και αφορούσε την ταινία Dunkirk, θα ήθελα να δούμε από όσες ταινίες είδατε μέσα στο 2017 ποια είναι η αγαπημένη σας.
Έτσι, εντελώς υποκειμενικα. Άλλως τε είναι αδύνατον να έχουμε δει όλοι τον ίδιο αριθμό και σαφέστατα οι φίλοι του κινηματογραφου θα " υπερτερούν " έναντι εκείνων που προτιμούν την ησυχία και την ασφάλεια της οικίας τους.

Για να δώσω Μάλιστα το καλό παράδειγμα ξεκινάω πρώτος.
Μετά από πολύ σκέψη, αν και κανονικά δεν θα έπρεπε, η καλύτερη ταινία που θεωρώ πως είδα μέσα στο 2017 είναι....το Contratiempo
Και τωρα, πριν ακούσω τα σχολιανα μου, την κάνω με ελαφριά πηδηματάκια :)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Μα γιατί, κάτσε λίγο να σε δούμε!:D

Προσωπικά, ως καλύτερη ταινία την οποία είδα εντός του 2017, θα έλεγα το "The Accountant" με τον Ben Affleck - αν και κυκλοφόρησε στις κινηματογραφικές αίθουσες το 2016. Διαβάζω ότι ετοιμάζεται sequel.

Edit: imdb link
 
Last edited:


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.643
Reaction score
94.601
η καλύτερη ταινία που θεωρώ πως είδα μέσα στο 2017 είναι....το Contratiempo
Και τωρα, πριν ακούσω τα σχολιανα μου, την κάνω με ελαφριά πηδηματάκια :)
Δεν ξέρω αν ήταν η καλύτερη, αλλά ήταν πολύ καλή!


Προσωπικά, ως καλύτερη ταινία την οποία είδα εντός του 2017, θα έλεγα το "The Accountant"
Ίδγια απάντηση μ' αυτή που έδωσα στον ιδρυτή. Πολύ καλή!


Πολύ καλή η πρώτη, διαφωνώ με την δεύτερη.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
- επισυνάπτω κάποιους γνωστούς συνδέσμους κριτικής ταινιών , προσπαθώντας να συμμετάσχω στο παρόν νήμα μιάς και με τις ορέξεις και τους ρυθμούς μου ( βρίσκομαι στα τέλη του 1949 ) , τις φετινές θα τις έβλεπα περί το 2.093 και βάλε . . .


Top Movies - Best Movies of 2017 and All Time - Rotten Tomatoes

Mark Kermode's best films of 2017 | Film | The Guardian

The Best Movies of 2017 | The New Yorker

Peter Travers on the 12 Best Movies of 2017 So Far | Rolling Stone

IMDb: BEST MOVIES of 2017 - a list by Ginkoro



 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
- επισυνάπτω κάποιους γνωστούς συνδέσμους κριτικής ταινιών , προσπαθώντας να συμμετάσχω στο παρόν νήμα μιάς και με τις ορέξεις και τους ρυθμούς μου ( βρίσκομαι στα τέλη του 1949 ) , τις φετινές θα τις έβλεπα περί το 2.093 και βάλε . . .


Top Movies - Best Movies of 2017 and All Time - Rotten Tomatoes

Mark Kermode's best films of 2017 | Film | The Guardian

The Best Movies of 2017 | The New Yorker

Peter Travers on the 12 Best Movies of 2017 So Far | Rolling Stone

IMDb: BEST MOVIES of 2017 - a list by Ginkoro


Μα, τι σχόλιο να κάνω για λίστες που έχουν στις δέκα καλύτερες το Wonder woman και το John Wick 2 ???
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
@Mr Spock: Ό,τι είπε ο Ιδρυτής κι επίσης το θέμα αφορά σε προσωπικές απόψεις κι όχι λίστες άλλων.:) Εκτός κι αν δεν είδες καμία φετινή (έστω πρόσφατη) ταινία, οπότε πάσο.:D
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
@Mr Spock: Ό,τι είπε ο Ιδρυτής κι επίσης το θέμα αφορά σε προσωπικές απόψεις κι όχι λίστες άλλων.:) Εκτός κι αν δεν είδες καμία φετινή (έστω πρόσφατη) ταινία, οπότε πάσο.:D
- μα αυτό δεν είπα ; . . . γ΄αυτό μετέφερα απόψεις άλλων
 










wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Ανάθεμα την ώρα που πάτησα το spoiler :)
Γιατί καλέ, μια χαρά bucket full-of-pop-corn-brainless-fun-pass-the-time ταινία ήταν! ΟΚ, δεν θα την έβαζα στις αγαπημένες μου για φέτος, αλλά μια χαρά πέρασα βλέποντάς την.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Contratiempo και απο μενα, θωρω οτι ειναι απο τους σκηνοθετες που μπορουν να μεταφερουν βιβλια σε ταινιες χωρις να αισθανεσε οτι χανουν , να το πω αλλιως πιστευεις οτι οι ταινιες του ειναι ηδη best sellers ...χωρις να ειναι ...το οτι ο ιδιος ειναι και σεναριογραφος ισως ναι παιζει και το ρολο του ....
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.643
Reaction score
94.601
Γιατί καλέ, μια χαρά bucket full-of-pop-corn-brainless-fun-pass-the-time ταινία ήταν! ΟΚ, δεν θα την έβαζα στις αγαπημένες μου για φέτος, αλλά μια χαρά πέρασα βλέποντάς την.
Και με το ''κ@λ@μ@ρι του β@ρκ@ρη'' περνάς μια χαρά! :p
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.652
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top