Καλύτερη ταινία που είδατε μέσα στο 2017






Μηνύματα
138
Reaction score
78
T2 Trainspotting
Μπορεί να μην ήταν η καλύτερη αλλά μου έμεινε για συναισθηματικούς λόγους ίσως και λόγω της πρώτης...
Τα μηνύματά της τα είχε και με καλή παρέα στο σινεμά όπως και με την πρώτη περνάς ωραία !!!
Στα συν πάντα και το soundtrack
 


Μηνύματα
520
Reaction score
2.343
Passengers 2016 (Δεκέμβριος) , αλλά προβληθηκε το 2017 .

Είχε πολλά που μου άρεσαν . Πολύ πρωτότυπο σενάριο Ε.Φ. , χαρακτήρες , χιούμορ - σαρκασμό-δράμα , εικόνα , ήχο , εφέ. (και κάποια λάθη βέβαια ).

Την είδα 2 φορές - γιά εμένα αυτό είναι ένα βασικό κριτήριο αν μου αρέσει μία ταινία - μπορώ (και θέλω) να την ξαναδώ σχεδόν απανωτά , την δεύτερη φορά κάπως "μελετώντας" την.
 
Last edited:






daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.816
Reaction score
77.366
εγώ θα απαντήσω παραμονή πρωτοχρονιάς..έχω να δω ακόμα:p:D
αλλά σίγουρα θα συμπεριλάβω και το
'' i Daniel Blake'' που με άγγιξε απίστευτα..
και αν έπαιζε κανένας Denzel...θα πήγαινε για oscar ;)
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
εγώ θα απαντήσω παραμονή πρωτοχρονιάς..έχω να δω ακόμα:p:D
αλλά σίγουρα θα συμπεριλάβω και το
'' i Daniel Blake'' που με άγγιξε απίστευτα..
και αν έπαιζε κανένας Denzel...θα πήγαινε για oscar ;)
Πολυ ωραια ταινια οντως. Οπως και το manchester by the sea που εμειναν λιγοτερο γνωστες.

Ενταξει πηρε δυο οσκαρ το δευτερο.... αλλα και παλι στο ευρυ κοινο δεν εγινε τοσο γνωστό οσο θα επρεπε
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Το "Manchester by the sea" ήταν πάρα πολύ καλή ταινία. Την είδα, μου άρεσε πολύ, αλλά δεν είναι το style των ταινιών που βλέπω συνήθως για αυτό στην τελική επιλογή (μεταξύ άλλων) για τη μία καλύτερη ταινία που είδα "κέρδισε" το "The Accountant".
 



Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Το "Manchester by the sea" ήταν πάρα πολύ καλή ταινία. Την είδα, μου άρεσε πολύ, αλλά δεν είναι το style των ταινιών που βλέπω συνήθως για αυτό στην τελική επιλογή (μεταξύ άλλων) για τη μία καλύτερη ταινία που είδα "κέρδισε" το "The Accountant".
Αλλο στυλ ταινιων εντελως.
 

Μηνύματα
202
Reaction score
122
χειρότερή ταινία της χρονιάς Spider-Man: Homecoming την έβαλα 6 φόρες και της 6 κοιμήθηκα όποτε αν κάποιος εχει αϋπνίες ειναι οτι πρέπει για νανούρισμα την προτείνω ας μην μιλήσω για την υψηλή βαθμολογία..

Contratiempo

Gifted

MANCHESTER BY THE SEA

Hacksaw Ridge οτι καλυτερο σε πολεμικη ταινια 2016
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.021
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top