E bay issues

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Παιδια καλησπερα,αγορα κινητο απο το ebay πληρωσα μεσω pay pal μου ηρθε η αποδειξη κ μετα απο λιγες ωρες μου εστειλαν οτι δεν γινεται να σταλθει τ προιον κ οτι ο πωλητης το εχει αποσυρει!!ακολουθησα τα βηματα αλλα καθε φορα που εκανα paste το items number δεν το δεχοταν καθως ο πωλητης(μην του γ@μησω)το ειχε αποσυρει!ζητησα ακυρωση κ επιστροφη χρηματων απο τ paypal κ μου απαντησαν οτιντην δεχονται κ εστειλαν πισω το ποσο.
Οσες φορες κ να τσεκαρα το i bank μου δεν δειχνει πουθενα να εχουν επιστραφει τα χρηματα!!κ απο το e bay μου ελεγαν οτι ποτε δεν τους εμφανιστηκε οτι ειχα ηδη πληρωσει!!τι να κανω????
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Εαν πληρωσες με paypal τα χρηματα σου επιστρεφονται στο paypal και οχι στην τραπεζα.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Εαν πληρωσες με paypal τα χρηματα σου επιστρεφονται στο paypal και οχι στην τραπεζα.
[DOUBLEPOST=1516322607][/DOUBLEPOST]Και πως μπορω να τα παρω απο το paypal?
[DOUBLEPOST=1516322775][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1516322607][/DOUBLEPOST]Και πως μπορω να τα παρω απο το paypal?
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Μπες μεσα στον paypal λογαριασμο σου και δες πρωτα εαν ειναι εκει.
Θα σου δειχνει τα χρηματα στο paypal balance.Απο εκει θα τα κανεις withdraw στον τραπεζικο σου λογαριασμο.
Θα περασουν μια με δυο εργασιμες για να ειναι εμφανιστουν στην τραπεζα και να ειναι και παλι διαθεσιμα.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Μου εστειλαν απο το e bay οτι σε αυτους δεν φανηκε οτι τους ειχα πληρωσει,παρολο που στον λογαριασμο μ ειχε αφαιρεθει το ποσο κ μου ηρθε κ σχετικο e mail
 

Μηνύματα
299
Reaction score
321
Αφου το πηρες μεσω ebay πληρωνοντας με paypal και ελαβες το σχετικο email, οπως λες δηλαδη, δεν μπορει το ebay να μην ενημερωθηκε. Να θυμασαι οτι η υπηρεσια ebay της χωρας απο οπου εκανες την συναλλαγη ενημερωθηκε και καμιας αλλης χωρας. Δηλαδη αν ρωτας το ebay Αγγλιας πχ ενω αγορασες μεσω Γερμανιας εννοειται οτι δεν υπαρχει, αμεσα τουλαχιστο, ενημερωση στην Αγγλια. Εν πασει περιπτωσει λογικα το ποσο θα φανει σε 2 μερες, οπως ηδη ειπωθηκε. Μπορεις και να παρεις τηλεφωνο το ebay αν χρειαστει, ωστε να επικοινωνησειι αυτο στη συνεχεια με την paypal. Αλλα προς το παρον δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Αφου το πηρες μεσω ebay πληρωνοντας με paypal και ελαβες το σχετικο email, οπως λες δηλαδη, δεν μπορει το ebay να μην ενημερωθηκε. Να θυμασαι οτι η υπηρεσια ebay της χωρας απο οπου εκανες την συναλλαγη ενημερωθηκε και καμιας αλλης χωρας. Δηλαδη αν ρωτας το ebay Αγγλιας πχ ενω αγορασες μεσω Γερμανιας εννοειται οτι δεν υπαρχει, αμεσα τουλαχιστο, ενημερωση στην Αγγλια. Εν πασει περιπτωσει λογικα το ποσο θα φανει σε 2 μερες, οπως ηδη ειπωθηκε. Μπορεις και να παρεις τηλεφωνο το ebay αν χρειαστει, ωστε να επικοινωνησειι αυτο στη συνεχεια με την paypal. Αλλα προς το παρον δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο.
[DOUBLEPOST=1516323823][/DOUBLEPOST]Στο paypal balance δειχνει 0 ευρω,πως ομως οταν πηρα λεφτα εμφανιστηκε αμεσως αλλα στην επιστροφη χρηματων δεν εγινε αμεση ενημερωση?απο το Αμετικανικο site εκανα την αγορα κ σε αυτους εστειλα mails ,για να μου απαντησουν οτι διεκοψαν την αποστολη γιατι σκαναραν μνμ μου που ρωτουσα εναν φιλο μουβαν εχει κανει αντιστοιχη αγορα!!
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Συγγνωμη αλλα να ξεκαθαρισυμε κατι.Το ebay δεν πληρωνεται ουτε πληρωνει.Μεσα απο το paypal πληρωνεις για την αγορα σου τον πωλητη η πληρωνεσαι για καποια σου πωληση.Αρα εαν εχεις πληρωσει θα φαινεται και στον τραπεζικο σου λογαριασμο αλλα και στο paypal.Δεν μπορει να το αρνηθει κανενα ebay αυτο.Mεσα στο paypal υπαρχει transaction number και τα παντα οσο αφορα τη συναλλαγη σου.Τσεκαρε λοιπον πρωτα στο paypal εαν εχει γινει επιστροφη των χρηματων θα το δεις ως "refund" και μετα βλεπουμε.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Εαν πληρωσες με paypal τα χρηματα σου επιστρεφονται στο paypal και οχι στην τραπεζα.
Δεν ισχύει αυτό που λες, εκτός εάν πλήρωσε με Paypal balance. Λογικά τα λεφτά έχουν επιστραφεί στην κάρτα (δες στο Paypal αν λέει refunded) και θα κάνουν μερικές ημέρες να εμφανιστούν στο λογαριασμό σου.
[DOUBLEPOST=1516325818][/DOUBLEPOST]
Αφου το πηρες μεσω ebay πληρωνοντας με paypal και ελαβες το σχετικο email, οπως λες δηλαδη, δεν μπορει το ebay να μην ενημερωθηκε. Να θυμασαι οτι η υπηρεσια ebay της χωρας απο οπου εκανες την συναλλαγη ενημερωθηκε και καμιας αλλης χωρας. Δηλαδη αν ρωτας το ebay Αγγλιας πχ ενω αγορασες μεσω Γερμανιας εννοειται οτι δεν υπαρχει, αμεσα τουλαχιστο, ενημερωση στην Αγγλια. Εν πασει περιπτωσει λογικα το ποσο θα φανει σε 2 μερες, οπως ηδη ειπωθηκε. Μπορεις και να παρεις τηλεφωνο το ebay αν χρειαστει, ωστε να επικοινωνησειι αυτο στη συνεχεια με την paypal. Αλλα προς το παρον δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο.
Και αυτό δεν ισχύει, από όπου και να στείλεις ερώτημα θα σου απαντήσουν, δεν είναι Amazon.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Δεν ισχύει αυτό που λες, εκτός εάν πλήρωσε με Paypal balance. Λογικά τα λεφτά έχουν επιστραφεί στην κάρτα (δες στο Paypal αν λέει refunded) και θα κάνουν μερικές ημέρες να εμφανιστούν στο λογαριασμό σου.
[DOUBLEPOST=1516325818][/DOUBLEPOST]
Και αυτό δεν ισχύει, από όπου και να στείλεις ερώτημα θα σου απαντήσουν, δεν είναι Amazon.
[DOUBLEPOST=1516326041][/DOUBLEPOST]Λοιπον στο paypal δειχνει refund αλλα στο i bank δεν εχει εμφανιστει τπτ..μονο η πληρωμη που εκανα εγω το απογευμα,οποτε πιστευετε οτι θα εμφανιστουν σε λιγες μερες;;;
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Γιατι δεν μας λες απο την αρχη οτι ολη η "ιστορια" εγινε σημερα και μαλιστα το απογευμα........
Φυσικα και θα εμφανιστουν υπομονη.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Πρωτη φορα δοκιμασα το e bay κ μου προεκυψε αυτο..στο αρχικο μου μνμ φαινεται οτι αναφερομουν στο σημερα...απο την αγωνια μου κ μονο στα μηνυματα χαχα..Λοιπον παιδια σας υπερευχαριστω ολους!!εισασταν κατατοπιστικοτατοι...κ αμμεσοι,καλο βραδυ σε ολους σας!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.091
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top