My Cinema

Μηνύματα
415
Reaction score
998
Το καλό είναι ότι το ταβάνι έχει γυψοσοβά και από κάτω 5cm μόνωση το μπλε φελιζόλ. Αυτό κάνει εύκολο το άνοιγμα αφού είναι μαλακό και δημιουργεί βάθος.
Ναι ξύπνησε η γυναίκα αλλά δεν το πήρε ακόμη χαμπάρι. Βέβαια αν τολμήσει και πει κάτι θα της αναφέρω ότι στο παρελθόν έσπασε κι αυτή ένα βάζο κρύσταλλο πανάκριβο.
Ελπίζω να γλιτώσω το ξύλο (μουρμούρα).
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Το καλό είναι ότι το ταβάνι έχει γυψοσοβά και από κάτω 5cm μόνωση το μπλε φελιζόλ. Αυτό κάνει εύκολο το άνοιγμα αφού είναι μαλακό και δημιουργεί βάθος.
Ναι ξύπνησε η γυναίκα αλλά δεν το πήρε ακόμη χαμπάρι. Βέβαια αν τολμήσει και πει κάτι θα της αναφέρω ότι στο παρελθόν έσπασε κι αυτή ένα βάζο κρύσταλλο πανάκριβο.
Ελπίζω να γλιτώσω το ξύλο (μουρμούρα).
επειδη εχω και γω το ιδιο ως μονωση... αξιζει ν'αναφερθει πως θελει προσοχη στο βιδωμα της βασης του ηχειου γιατι αν σου ξεφυγει τοτε μπαινει μεσα χωνευτα στο ταβανι.
 

Μηνύματα
415
Reaction score
998
επειδη εχω και γω το ιδιο ως μονωση... αξιζει ν'αναφερθει πως θελει προσοχη στο βιδωμα της βασης του ηχειου γιατι αν σου ξεφυγει τοτε μπαινει μεσα χωνευτα στο ταβανι.
10 cm βίδα έβαλα και μπήκα μέσα στο μπετό . Αλλιώς πως θα πιάσει;
Ναι όταν βιδώνεις πρέπει να προσέχεις μην το παρασφίξεις και μπει η βάση μέσα.
 
  • Like
Reactions: PPG

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248



Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Τέλειο!Συγχαρητήρια!

Με σκαπτικό η χάραξη ή τροχό?
Τη σκόνη πως την αντιμετώπισες?
 




Μηνύματα
415
Reaction score
998
Είναι ασφαλισμένη καλά (Καμινοτεχνική). Είναι όντως π@υτ@ν@ όλα και έτοιμα για αυριανή πρωινή επέμβαση. Έχω χρόνο μέχρι την 15:00 που γυρνάει η γυναίκα από την δουλειά να έχω τελειώσει με το γύψο και ίσως και το 1ο χέρι σπατουλάρισμα.
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
Είναι ασφαλισμένη καλά (Καμινοτεχνική). Είναι όντως π@υτ@ν@ όλα και έτοιμα για αυριανή πρωινή επέμβαση. Έχω χρόνο μέχρι την 15:00 που γυρνάει η γυναίκα από την δουλειά να έχω τελειώσει με το γύψο και ίσως και το 1ο χέρι σπατουλάρισμα.
Ωραίος!
 


Μηνύματα
415
Reaction score
998

Μηνύματα
415
Reaction score
998
HELP!
ΒΟΗΘΕΙΑ!
Αν κατάλαβα καλά τα Atmos τα συνδέω: τα 2 εμπρός στο speaker presence front και τα 2 πίσω στο speaker presence back.
Στο μενού του ο YAMAHA RX A3050 μου δίνει διάφορες επιλογές.
Για να μην κάνω καμιά βλακεία.....τι πρέπει να διαλέξω για speaker configuration;
Atmos 5.4.1
Αν κατάλαβα καλά είναι η BASIC.
 



Μηνύματα
415
Reaction score
998
Μάλλον δεν φαίνεται κάτι.
[URL=http://s46.photobucket.com/user/xeroulli/media/Home%20cinema/IMG_20180122_221243_zpsjtbmx07j.jpg.html][/URL]
[URL=http://s46.photobucket.com/user/xeroulli/media/Home%20cinema/IMG_20180122_221217_zpslrikv7ip.jpg.html][/URL]
Εν τω μεταξύ αύριο θα μάθω τι γίνεται με το 2ο ζευγάρι μιας και αν κατάλαβα πρέπει να έγινε μ@κ@κία από την εισαγωγική.
Είμαι υπ' ατμόν!
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.333
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top