Βοηθεια για αγορα ηχοσυστηματος

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Καλησπερα σε ολο το φορου..!!
Θα ηθελα μια βοηθεια για την αγορα ενισχυτη ,ηχειων κτλ μιας και μολις σε λιγες μερες τελιωνει η ανακαινιση του σαλονιου...
Γενικα ο χωρος ειναι αυτος.. IMG_20180118_192606.jpg
Η χρηση θα ειναι για να ακουμε μουσικη... τωρα δεν ξερω αν μπορει να υπαρχει προβλεψη για το μελλον με την προσθηκη ηχειων να παιζει και ταινιες...
Οι γνωσεις μου εχουν μεινει λιγο πισω... το μπατζετ που εχει εγκρίνει το λογιστηριο(... η Σταυρουλα δηλ...:D) ειναι ισως και κατι παραπανω απο τα 1200€... ok μαλλον λιγα ειναι αλλα ας δουμε τι αξιοπρεπες μπορουμε να φτιαξουμε με αυτα... αν ενα sub δεν χωραει στον προϋπολογισμό μπορω να το δω και για αργοτερα...
Ααα... και κρυσταλιερα δεν υπαρχει στο σπιτι....:):)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Για όλα τα λεφτά, ένα ζευγάρι ενεργά ηχειάκια, κατά προτίμηση με ασύρματη δυνατότητα σύνδεσης, ώστε να παίζουν και από κινητό.

Αν αρχίσεις να μοιράζεις το ποσό σε ενισχυτή, ηχεία και λοιπά τζιμπράγκαλα, θα πάρεις πολύ υποδεέστερα ηχειάκια.
 


A

AKARL

Guest
Η χρηση θα ειναι για να ακουμε μουσικη
:):thumbsup::drinks:

Τι μουσική, και από τι μέσο: υλικό ή άϋλο;

Ααα... και κρυσταλιερα δεν υπαρχει στο σπιτι....
Αφτό διορθώνεται έφκολα, κσέρω ένα παιδί... ;)

Για όλα τα λεφτά, ένα ζευγάρι ενεργά ηχειάκια, κατά προτίμηση με ασύρματη δυνατότητα σύνδεσης, ώστε να παίζουν και από κινητό.
Δεν ακούνε όλοι μουσική από το κινητό! Ο Ντρέτμαν μπορεί να είναι με τους ... άλλους.:idk:
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
ναι σωστα ... απο ραδιοφωνο... στικακι... η/υ... και κινητο.. αν πανε ολα καλα θελω να αγορασω και ενα πικαπ (εκεινο το technics apo to 1994 μου εχει κατσει....) τελοσπαντων .. να κανω μια ερωτηση ενας ραδιοενισχητης 5.1 μορει να παιξει με ενα ζευγαρι ηχεια και ενα sub?... ή λεω βλακια...
[DOUBLEPOST=1516301774][/DOUBLEPOST]
:):thumbsup::drinks:

Τι μουσική, και από τι μέσο: υλικό ή άϋλο;



Αφτό διορθώνεται έφκολα, κσέρω ένα παιδί... ;)



Δεν ακούνε όλοι μουσική από το κινητό! Ο Ντρέτμαν μπορεί να είναι με τους ... άλλους.:idk:
απο μουσικη ροκακια.. εντεχνο ελληνικο και disco η σταυρουλα... ρεμπετικα και λαικα στο κεφι πανω...
 

A

AKARL

Guest
απο ραδιοφωνο... στικακι... η/υ... και κινητο
Άκου τον ΕΑΡ.

αν πανε ολα καλα θελω να αγορασω και ενα πικαπ (εκεινο το technics apo to 1994 μου εχει κατσει....)
Αν δεν έχεις καθόλου δίσκους, αντικειμενικά, είναι μάλλον κακή ιδέα να πάρεις πικάπ. Ε φακτ οφ λάϊφ.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.937
Αν δεν έχεις καθόλου δίσκους, αντικειμενικά, είναι μάλλον κακή ιδέα να πάρεις πικάπ.
Μάλλον;;;; :roflmao:

Σιγά να μην πάρει και κασετόφωνο, οέο, 2018 είμαστε.
 




Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
γιατι δεν κοιτας και αγγελιες?
εγω με 2ΑΒΓΔ πηρα τα Genelec HT208B και το DacMagic+ και με Foobar
ειναι μια χαρα ξεκινημα!!
Ασε με τις αγγελιες χανω τη μπαλα δεν βρησκω ακρη....
 

Μηνύματα
320
Reaction score
91
το πραγμα σηκωνει πολύ συζητηση και γραψιμο .Αν θεσ παρεμε τηλ να στα πω από το κινητο!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Δεν ακούνε όλοι μουσική από το κινητό!
Αν ακούσεις μία βδομάδα έτσι, δεν υπάρχει περίπτωση γυρισμού σε άλλο τρόπο, εκτός κι αν είσαι με το βετεξ στο χέρι..

Παίζει από WiFi το κινητό μου στο σπίτι, βγαίνω έξω, μπαίνω στο αυτοκίνητο, και χωρίς να ασχοληθεί κανείς, συνεχίζω να ακούω αυτό που άκουγα σπίτι, στο δρόμο. Σποτιφαϊ ρουλζζζζ

Πικάπ; Είδα ένα που μοιάζει με μκ2 και συνδέεται με Wi-Fi..
 

Μηνύματα
455
Reaction score
572
ότι και να επιλέξεις άκουσέ το πρώτα,πάντως επιλέγης πρώτα ηχεία και ενισχυτή.Τα χρήματα είναι λίγα οπότε πάς σε δικάναλο αξιοπρεπές και όχι σε multi φθηνό,είναι απογοήτευση ηχητικά,δες και μεταχ/μένα με το μόνο μείον...... το τρέξιμο.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ
 

A

AKARL

Guest
Αν ακούσεις μία βδομάδα έτσι, δεν υπάρχει περίπτωση γυρισμού σε άλλο τρόπο, εκτός κι αν είσαι με το βετεξ στο χέρι..

Παίζει από WiFi το κινητό μου στο σπίτι, βγαίνω έξω, μπαίνω στο αυτοκίνητο, και χωρίς να ασχοληθεί κανείς, συνεχίζω να ακούω αυτό που άκουγα σπίτι, στο δρόμο. Σποτιφαϊ ρουλζζζζ

Πικάπ; Είδα ένα που μοιάζει με μκ2 και συνδέεται με Wi-Fi..
Βρε που μπλέξαμε... :rolleyes:

1) Εμένα με αρέζει να τον βλέπω να γυρίζει όταν την ακούω! Τελεία και παύλα (με κεφαλαίο κου). Αν χρειάζεται και βετέξ ας μπει, κι αυτό, στο κόλπο... ;)

2) Βρε και το σπετσοφάι ρουλζ αλλά δεν αρέζει σε όλους. ;)

3) Τέλος, με όλα αφτά τα why φάει, τα κουνιστά, τα μπλε δόντια (όχι τα νουδουφουκάκια), τα αμ και τα φμ κ.ο.κ. έχουμε πήξει στην ακτινοβολία. Αλλά που να καταλάβεις από υπερ-βολική ακτινοβολία εσύ ο άσχιετος...:punish:

:roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
122
Εάν πας για home cinema: Σετ ηχείων 5.1 (μαύρα ή άσπρα) με τιμή 880 συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών. Με χρήση εκπτωτικού κουπονιού 20TEUFEL20: https://www.teufelaudio.com/home-cinema/ultima-40-surround-5.1-set-p16983.html
Περισσεύουν και χρήματα για αγορά πολυκάναλου ενισχυτή με διαδικτυακές δυνατότητες με κάποια υπέρβαση του προϋπολογισμού.

Υπάρχουν και άλλες πολλές επιλογές: https://www.teufelaudio.com/home-cinema/home-cinema-products.html
 

A

AKARL

Guest
Εάν πας για home cinema: Σετ ηχείων 5.1 (μαύρα ή άσπρα) με τιμή 880 συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών. Με χρήση εκπτωτικού κουπονιού 20TEUFEL20: https://www.teufelaudio.com/home-cinema/ultima-40-surround-5.1-set-p16983.html
Περισσεύουν και χρήματα για αγορά πολυκάναλου ενισχυτή με διαδικτυακές δυνατότητες με κάποια υπέρβαση του προϋπολογισμού.

Υπάρχουν και άλλες πολλές επιλογές: https://www.teufelaudio.com/home-cinema/home-cinema-products.html
Μηχανήματα του ... Διαβόλου! :devilish:
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Βρε που μπλέξαμε... :rolleyes:

1) Εμένα με αρέζει να τον βλέπω να γυρίζει όταν την ακούω! Τελεία και παύλα (με κεφαλαίο κου). Αν χρειάζεται και βετέξ ας μπει, κι αυτό, στο κόλπο... ;)

2) Βρε και το σπετσοφάι ρουλζ αλλά δεν αρέζει σε όλους. ;)

3) Τέλος, με όλα αφτά τα why φάει, τα κουνιστά, τα μπλε δόντια (όχι τα νουδουφουκάκια), τα αμ και τα φμ κ.ο.κ. έχουμε πήξει στην ακτινοβολία. Αλλά που να καταλάβεις από υπερ-βολική ακτινοβολία εσύ ο άσχιετος...:punish:

:roflmao::roflmao::roflmao:
ναι κι εμενα μου αρεσει να τον βλεπω τον ενισχυτη και τα καλωδια... χορταινει το ματι βρε παιδι μου ... καποτε πηρα το tuner ξεχωριστη φετα μονο και μονο για να δειχνει πιο 'ψηλο' το συστηματακι.....:p η ευκολια παντως των συχρονων τεχνολογιων δεν βλαπτει... ασε που με παιδια στο γυμνασιο ειναι απαραιτητη....
[DOUBLEPOST=1516341233][/DOUBLEPOST]
ότι και να επιλέξεις άκουσέ το πρώτα,πάντως επιλέγης πρώτα ηχεία και ενισχυτή.Τα χρήματα είναι λίγα οπότε πάς σε δικάναλο αξιοπρεπές και όχι σε multi φθηνό,είναι απογοήτευση ηχητικά,δες και μεταχ/μένα με το μόνο μείον...... το τρέξιμο.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ
οκ ετσι και αλλιως κανενας στο σπιτι δεν βλεπει ταινια και του λείπει ο surround ηχος προσ το παρων.. απλα ελεγα ας υπαρχει η δυνατοτητα για το μελλον ... τα παιδια ισως.....
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Εάν πας για home cinema: Σετ ηχείων 5.1 (μαύρα ή άσπρα) με τιμή 880 συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών. Με χρήση εκπτωτικού κουπονιού 20TEUFEL20: https://www.teufelaudio.com/home-cinema/ultima-40-surround-5.1-set-p16983.html
Περισσεύουν και χρήματα για αγορά πολυκάναλου ενισχυτή με διαδικτυακές δυνατότητες με κάποια υπέρβαση του προϋπολογισμού.

Υπάρχουν και άλλες πολλές επιλογές: https://www.teufelaudio.com/home-cinema/home-cinema-products.html
μμμ... πραγματικα καλη περιπτωση...ευχαριστω παρα πολυ!!! ας δουμε ομως συστηματακι αποκλειστικα για μουσικη και και αγορα απο φυσικο καταστημα στην ελλαδα... (ειναι λιγο τρελλο αλλα γενικα προτιμώ την προσωπικη επαφη στις αγορες....θα πληρωσω παραπανω το ξερω...)
 

dcure

Επαγγελματίας
Μηνύματα
761
Reaction score
349
Πολύ σωστά θα πράξεις διότι έστω που δέν νομίζω να πληρώσεις παραπάνω αν το ψάξεις, θα γλυτώσεις από μπελάδες του τύπου αγόρασα τα καλύτερα αλλά δέν μου βγαίνει ο ήχος όπως τον φανταζόμουν κτλ κτλ!
Εμπιστεύσου ενα κατάστημα να σου στήσει τόν ήχο σου δεν θα χάσεις!!
Υπάρχουν πολλοί και καλοί.
Ασε δε που από θέματα εγγύησης δέν θα είσαι καλλυμένος και ας επιμένουν κάποιοι ότι η εγγύηση υσχύει .........δεν!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.580
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top