iPhone 8 ή Samsung S8;

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Η samsung δεν πιάνεται στα κινητά. Σήμερα σκάλισα λίγο το s8+ και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Κομψοτέχνημα! Ποιότητα κατασκευής? Ποιότητα γραφικών? Ντιζάιν? Φοβερό! Αν έφτανα στα 600 και κάτι, με κλειστά τα μάτια τα το αγόραζα. Δεν εντυπωσιάστηκα πάντως τόσο με το mate 10 pro. Εσωτερικώς δεν ξέρω τι γίνεται, αναφέρομαι στην πρώτη επαφή μαζί τους!
Επειδη ειμαι ασχετος παιδια και θελει ενας θειος μου να αγορασει το s8 θελω να κανω λιγες ερωτησεις.

Λενε ολοι πως το κινητο ειναι ενα κομψοτεχνημα ΑΛΛΑ θελει θηκη γιατι αν σου πεσει θα σπασει και μετα θες 200-300 ευρω για να το φτιαξεις... Οι ερωτησεις μου ειναι:

α)Ποιος ο λογος να αγορασει κανεις ενα κινητο - κομψοτεχνημα και να του φορεσει μια ασχημη θηκη (θεωρω ολες τις θηκες ασχημες)? Με τη μια ακυρωνεται η ομορφια του κινητου. Ειναι οντως τοσο ευθραυστο το κινητο ή χαζομαρες διαβαζω?

β)Εχετε να προτεινετε καποια καλη θηκη για το s8?

γ)Τα s7 - s7 edge ειναι πιο ανθεκτικα?
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.995
Reaction score
8.045
Επειδη ειμαι ασχετος παιδια και θελει ενας θειος μου να αγορασει το s8 θελω να κανω λιγες ερωτησεις.

Λενε ολοι πως το κινητο ειναι ενα κομψοτεχνημα ΑΛΛΑ θελει θηκη γιατι αν σου πεσει θα σπασει και μετα θες 200-300 ευρω για να το φτιαξεις... Οι ερωτησεις μου ειναι:

α)Ποιος ο λογος να αγορασει κανεις ενα κινητο - κομψοτεχνημα και να του φορεσει μια ασχημη θηκη (θεωρω ολες τις θηκες ασχημες)? Με τη μια ακυρωνεται η ομορφια του κινητου. Ειναι οντως τοσο ευθραυστο το κινητο ή χαζομαρες διαβαζω?

β)Εχετε να προτεινετε καποια καλη θηκη για το s8?

γ)Τα s7 - s7 edge ειναι πιο ανθεκτικα?
Πραγματικά με το που μπαίνει σε θήκη ένα κινητό, πάει περίπατο ο σχεδιασμός. Το σωστό όμως είναι να υπάρχει προστασία. Μία συμβατική λοιπόν λύση είναι η μη ενσωματωμένη θήκη (πουγκί, ή κάτι παρεμφερές).Βέβαια χάνουμε σε χρηστικότητα αλλά δεν μπορούμε να τα έχομε όλα. Προσωπικά προτιμώ θήκη μαυρο δέρμα πουγκί.....
 

Μηνύματα
157
Reaction score
696
Επειδη ειμαι ασχετος παιδια και θελει ενας θειος μου να αγορασει το s8 θελω να κανω λιγες ερωτησεις.

Λενε ολοι πως το κινητο ειναι ενα κομψοτεχνημα ΑΛΛΑ θελει θηκη γιατι αν σου πεσει θα σπασει και μετα θες 200-300 ευρω για να το φτιαξεις... Οι ερωτησεις μου ειναι:

α)Ποιος ο λογος να αγορασει κανεις ενα κινητο - κομψοτεχνημα και να του φορεσει μια ασχημη θηκη (θεωρω ολες τις θηκες ασχημες)? Με τη μια ακυρωνεται η ομορφια του κινητου. Ειναι οντως τοσο ευθραυστο το κινητο ή χαζομαρες διαβαζω?

β)Εχετε να προτεινετε καποια καλη θηκη για το s8?

γ)Τα s7 - s7 edge ειναι πιο ανθεκτικα?
α) Το αγοραζει απο καποιο καταστημα που προσφέρει και ασφάλεια για την οθονη εναντι καποιου ποσου.

β) Παίρνει μια θηκη που να ειναι ομορφη και να μην χαλαει τελειως το design οπως πχ την official alcadara που ειναι ομορφη οπτικά αλλα και δινει το κατι διαφορετικό στην υφή.
 




Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
...εγω ειμαι λιγαααακι πιο κατω: s 7 edge gold platinum, 32 GB. Αγορα την ερχομενη εβδομαδα, μαλλον απο ebay.de. Ελπιζω μονο να αντεχει σε μικροπτωσεις...
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.592
Reaction score
27.927
Ασχολούμαι τελευταία με το Huawei Mate 10 Pro γιατί πρέπει να αλλάξω συσκευή.
Η τιμή αυτή τη στιγμή στα 799€ με το P9 lite 2017 δώρο νομίζω είναι εξαιρετική.
Κάμερα απίστευτη, απόλυτα ελεγχόμενη για τον γνώστη φωτογραφίας, μπαταρία τέρας για τέτοια συσκευή (σε 30' έχεις 58% μπαταρία), δεύτερο επεξεργαστή για διάφορες λειτουργίες, και στο backround τρέχει μόνιμα εφαρμογή που μαθαίνει τη κάνεις και προσαρμόζει το κινητό ανάλογα ώστε να μην υπάρχει ποτέ λαγκάρισμα. Κρατάει δηλαδή τις top εφαρμογές που χρησιμοποιείς, με την σειρά που της χρησιμοποιείς και κλείνει όλα τα άλλα.
6giga μνήμη και 128giga storage είναι υπεραρκετά ακόμα και για Android για τα επόμενα 3-4 χρόνια.
Για μένα ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή σε Android.
Από iPhone για μένα μόνο το iPhone X υπάρχει. Δεν είναι δυνατόν το 2018 να δίνεις 1000€ για συσκευή με "5cm" bezels.
Από θέμα ομορφιάς το Χ είναι ενα κόσμημα, και από ταχύτητα δεν υπάρχει τίποτα που να πλησιάζει καν σε Android. Ακόμα και το 2ο σε ταχύτητα κινητό που είναι 20% ποιό αργό πάλι iPhone είναι, το 8 plus.
Σε θέμα φωτογραφίας και αυτό ειναι μέσα στα 3 κορυφαία κινητά ανεξάρτητα λειτουργικού, και η σύγκριση με το mate να σε βάζει σε δύσκολη θέση.
Αν έπαιρνα το Χ θα είναι καθαρά λόγο ταχύτητας γιατί συσκευή αλλάζω κάθε 4-5 χρόνια, λόγο Apple υπολογιστών που έχω και λόγο Apple TV που θα έρθει κάποια στιγμή.
 



Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
...και αν επεμενα σε samsung, kαι για λογους συμβατοτητας με την tv;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.592
Reaction score
27.927
..δε μας λες κατι και για το s 7, s 8;
Αν μιλάτε σε εμενα, δεν ασχολούμαι με Samsung. Τα θεωρώ ότι χειρότερο υπάρχει σε Android, σε θέμα λειτουργικού. Αν και κάνει "καλές" συσκευές στο Hardware, στο Software είναι σκέτη απογοήτευση. Καλή μονο για αυτούς που θέλουν να ρουτάρουν, να αλλάζουν kernel και γενικά να ασχολούνται με αυτό. Εγώ θέλω μια συσκευή που θα ασχοληθώ πάλι με αυτή όταν την πετάξω.
Κρεμάνε γρήγορα σαν συσκευές αν την αφήσεις με ότι έχει μέσα η Samsung και κάνεις και ότι update σου έρχεται. Προσωπικά αν μιλήσω για hardware, έχω πετάξει 2, δεν θα ασχοληθώ άλλο.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.580
Μηνύματα
2.864.910
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top