Τη γνωμη σας για Wind συνδεση σταθερο/internet


Μηνύματα
842
Reaction score
714
Καλημέρα!
Και εγώ είμαι Wind περίπου 6 χρόνια. Έχω το s πακέτο και όλα καλά. Ξεκίνησα με 15€ και πρέπει να έχει φτάσει γύρω στα 20€. Κάποια στιγμή πρόσφατα χάλασε το αρχικό rooter που μου είχαν στείλει και στην πλάκα τους πήρα και τους ρώτησα αν το αντικαθιστούν. Σε 3 ημέρες είχα καινούριο δωρεάν στην πόρτα μου.
Παλιά είχα Cosmote...
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλησπέρα είμαι στην wind 8 μήνες και το έχω μετανιώσει μου κατέστρεψαν την γραμμή το ιντερνέτ σέρνεται και η τεχνικοί μου λένε να φέρουμε δικό μας ηλεκτρολόγο γιατί φταίει η γραμμή μου στον ΟΤΕ έτρεχε καλά και από την μέρα που πήγα στη wind δεν λειτουργεί τίποτα .μακριάααααααααααααααααααα απατεώνες
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.620
Reaction score
94.558
Ήρθε τεχνικός και μέτρησε και στο είπε αυτό ή από το τηλέφωνο;
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Ήρθε τεχνικός και μέτρησε και στο είπε αυτό ή από το τηλέφωνο;
Ναι ήρθε τεχνικός και άμα δεν του φώναζα δεν θα είχα καθόλου ιντερνέτ μου έβγαλε την γραμμή προβληματική και την προηγούμενη μέρα που ήμουνα σε άλλο πάροχο πι
Πήγαινε βολίδα 10 μέρες κάνανε να στείλουν τεχνικό και τους είχα εξήγηση πώς είμαι εταιρεία και δουλεύω με το ιντερνέτ με κατέστρεψαν
 


Μηνύματα
2
Reaction score
0
Σκεφτομαι να αλλαξω παροχο και να παω σε πακετο της Wind γιατι προσφερει χαμηλες τιμες. Απο τη Forthnet στην οποια ειμαι πεντε χρονια δεν εχω παραπονο εκτος απο το οικονομικο μερος. Ψαχνοντας online ειδα οτι για ολες τις εταιρειες οι γνωμες διαφερουν και αναλογως την κατοικια του καθε χρηστη το σημα μεταβαλεται.

Εχει κανεις εμπειρια με συνδεση Wind στο κεντρο Αθηνας; Ειμαι Κυψελη, συνορα με Γαλατσι. Δε θα ηθελα να δεσμευτω για ενα χρονο με μια εταρεια η οποια θα με γυρισει σε dial-up εποχες. Θελω να εχω παντα γρηγορη ταχυτητα και να μη με "πεταει" εξω.
MH VALEIS WIND GIA TO KALO SOY
 


Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλώς ήρθες.
Αν μας εξηγούσες λίγο θα ήταν καλύτερα. ;)

Και: Μη γράφεις κεφαλαία, μη γράφεις greeklish.
η wind κολλαει καθε 5 λεπτα και οταν περνεις τηλεφωνο για να σου το φτιαξουν σου λενε οτι δν βρισκουν καποιο προβλημα.Δεν μπορεις ουτε να παιξεις καποιο παιχνιδι ουτε ακομη να δεις βιντεο στο youtube
 

Z

Zdimis

Guest
μενω ανω κυψελη συνορα γαλατσι.Οτε wind forthnet πηγα απ τον ενα στον αλλο
δινουν ακριβως το ιδιο.(4-5 ταχυτητα ) βια και ψιλοσερνονται.Δες inalan περασε οπτικη ινα .
 

Μηνύματα
34
Reaction score
8
Απόλυτα ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΣ!!!! Μου είχαν σύνδεση σε ίντερνετ 15 ευρώ κ μετά μου την ανέβασαν χωρίς ενημέρωση στα 40!!! Ήρθαν κ δύο λογαριασμοί καλοκαιριατικα κ μέχρι να το πάρω χαμπάρι με είχαν χρεώσει πάνω από 100. Τους πήγα βέβαια στο Συνήγορο του Καταναλωτή για να βρω δίκιο. Η γυναίκα μου που της έχουν από την εταιρεία της ένα τεράστιο πακέτο δεν πιάνει ποτέ κ γελάμε διοτι όταν θέλει να στείλει mail ανοίγουμε το Wi-Fi. Μένουμε Αγ. Παρασκευή Αθηνα
 

Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
Όσο καλές τιμές και υπηρεσίες έχει η wind κατά τη διάρκεια του συμβολαίου, άλλο τόσο χάλια είναι όταν θα φτάσεις στο σημείο να διακόψεις τη λειτουργία της γραμμής. Εγώ υπέβαλα αίτημα διακοπής ένα μήνα αφού έληξε το συμβόλαιο ( είχα την εντύπωση ότι έληγε αργότερα και τους πλήρωσα το ένα πενηντάρικο... ) και είχαν την αξίωση να ολοκληρωθεί η διαδικασία ένα μήνα μετά τη λήξη του λογαριασμού που έτρεχε. Εγώ λοιπόν που υπέβαλα το αίτημα μια ημέρα μετά την έκδοση του λογαριασμού, έπρεπε να παραμείνω στο δίκτυό τους για δύο ακόμη μήνες με τα πάγια στη "κανονική" χρέωση ( πενηντάρια δηλαδή ). Τελικά βρήκαμε άκρη μετά απο πολλές συνομιλίες και μου το έκοψαν ένα μήνα και κάτι μέρες μετά ( νομίζω 3 ). Άρα, πολλή προσοχή.
 


Μηνύματα
1
Reaction score
1
εγω αλλαξα απο forthnet σε wind Και ειναι και τα δυο μετρια αλλα η wind πραγματικα μου εχει βγαλει την πιστη...εκει που ειχα 8-9 Mbps με 24ρα συνδεση, και κατεβαζα με 1,1-1,4 πολλες φορες, τωρα με τα ιδια κατεβαζω ΜΑΞ 500-600 kb και μεσο ορο 350....τα εχω παιξει εχω παρει 10 φορες τηλεφωνο εχει ερθει τεχνικος εχει μετρησει μου λεει τοσο φερνει η γραμμη και και και.... και τελικα απλα θελω να αλλαξω συνδεση δεν την παλευω... παιρνουν τηλεφωνο ενω ειναι ολα συνδεδεμενα κανονικα με τα ανταπτορακια τους και πεφτει το ιντερνετ... Παλαιολιθικα πραγματα ελεος... Ευοσμος. θεσσαλονικης
 

T

tresor18

Guest
Είναι η χειρότερη εταιρία σε ολα απατεώνες έχουν κάνει πολλά και υπερχρεώνονταν το κινητό του πατέρα μου με τα 5ψήφια που χρεώνουν και επειδή έψαξα η εταιρεία αυτή ήταν θυγατρική τους τι κόλπα ειναι αυτα ντροπη τους επρεπε να τους κάνω καταγγελία αλλα που θα εβρισκα το δικιο μου στην Ελλάδα ζούμε οχι στην Σουηδία που έχουν και φθηνό internet με 1 Gbps/s σε τιμή πολύ λογική
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.772
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top