Το καφενείο των φιλόζωων


Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
:)

View attachment 91253

Μεγάλωσε, 8 μηνών, αλλά παρέμεινε μεγάλο ούφο η Μίνα. :D Πάει το εξωτερικό αυτόματο πότισμα, οι μπογιές, τα πινέλα και διάφορα άλλα. Τρώει ξαπλωτή...

View attachment 91254

Κι ο τρίτος... Ήρθε σαν εραστής πριν λίγες μέρες και υιοθετήθηκε. Yoda, τα τεράστια αυτιά του κινούνται σε απίστευτες γωνίες! :geek:


View attachment 91255

Πολλα πολλα like!!!!
 


Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Δυστυχώς τα πρόσφατα καταπιέζουν πολύ τη Leeloo που συνέχεια κρύβεται... :(
Aυτο ειναι ενα θεμα....
Εγω χωριζω καποια αναγκαστικα δεν γινεται αλλιως.Αλλα ειναι μανικι,θελει χρονο συνεχης ενασχοληση,χωρους κλπ.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Είναι πολύ άγριος. Σαν μωρό γατούλι. :D

Μόλις του φωνάζω (για να μάθει σε ποιό πιάτο να τρώει), κάθεται κάτω και κλαψουρίζει. :roflmao:
Και σύ αγριούλης μου φαίνεσαι :D
Μη του φωνάζεις με το μαλακό.:lolsign:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.325
Reaction score
74.372
Aυτο ειναι ενα θεμα....
Εγω χωριζω καποια αναγκαστικα δεν γινεται αλλιως.Αλλα ειναι μανικι,θελει χρονο συνεχης ενασχοληση,χωρους κλπ.
Δεν υπάρχουν χωρίσματα. Πηγαίνουν όπου θέλουν, βγαίνουν σαφάρι στο βουνό, κοιμούνται όπου θέλουν.
Η συμπεριφορά τους αλλάζει κυρίως όταν είμαι παρών. :(
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Δεν υπάρχουν χωρίσματα. Πηγαίνουν όπου θέλουν, βγαίνουν σαφάρι στο βουνό, κοιμούνται όπου θέλουν.
Η συμπεριφορά τους αλλάζει κυρίως όταν είμαι παρών. :(
Ναι καταλαβα.
Δεν εννοω να τα χωρισεις η να τα εγκλωβισεις,κι εγω ελευθερα τα εχω,αλλα οταν πχ τα "κοριτσακια" ειναι σε "οιστρο" εχουμε θεμα με τα "αντρακια" (πιστευω καταλαβαινεις)
Επισης εχω δυο "αδερφουλες" οι οποιες ειναι ζηλιαρες καργα κι εχουμε ξεμαλιασματα συχνα πυκνα.
Οποτε αναγκαστικα καποια μενουνε μεσα τις ωρες που καποια αλλα ειναι στον κηπο (εχουμε σκοπιες δηλαδη) :p
Εχουνε και τα δωματια τους εννοειται!;)
 




Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
τα κοπρακια ειναι τα καλύτερα σκυλιά ...ασε που δεν αρρωσταινουν κι ευκολα οπως τα "καθαρά"
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.225
Reaction score
8.100
Η Vanessa-Mae εκτός του ότι είναι από τις καλύτερες βιολονίστριες στον κόσμο λατρεύει τα ζώα και το έχει αποδείξει συμμετέχοντας ενεργά σε φιλοζωικές καμπάνιες του εξωτερικού. Με μεγάλη χαρά λοιπόν συμμετέχει και στο νέο σποτ της Ζωοφιλικής Ένωσης Ηλιούπολης και μίλησε για την ανάγκη της στείρωσης των αδέσποτων αλλά και της υιοθεσίας.

 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.391
Reaction score
50.289
Ο χορός της αρκούδας. Πως οι αρκουδιάρηδες τις «εκπαίδευαν» πάνω σε πυρακτωμένες λαμαρίνες για να μάθουν να χορεύουν. Οι παραστάσεις στους δρόμους και οι καταγγελίες που οδήγησαν στην οριστική απαγόρευση...



Οι πρωταγωνιστές της θλιβερής παράστασης δεν ήταν άλλοι από τους αρκουδιάρηδες και τα θύματά τους, τις αρκούδες που είχαν «εκπαιδευτεί» να χορεύουν στον ήχο του ντεφιού και του τύμπανου. Η αρκούδα ήταν δεμένη από τη ζώνη του με αλυσίδα που κατέληξε στο λαιμό της και φορούσε φίμωτρο. Αυτά τα υπέροχα πλάσματα τα οποία, μέχρι να ψηφιστεί σχετικός νόμος που απαγόρευσε το «έθιμο», ήταν αναγκασμένα να υπομένουν βασανιστήρια, προκειμένου τα αφεντικά τους να αποκομίσουν όσο το δυνατό περισσότερο κέρδος....

. . . Τη δεκαετία του 70 η απάνθρωπη παράσταση διακόπηκε με νόμο και οι αρκούδες επέστρεψαν στο φυσικό τους περιβάλλον χάρη στις περιβαλλοντικές οργανώσεις...


Διαβάστε όλο το άρθρο: http://www.mixanitouxronou.gr/o-cho...oi-kataggelies-poy-odigisan-stin-oristiki-ap/






- το πρόλαβα στις γειτονιές της Αθήνας , και θυμάμαι πως καθόλου δεν μας διασκέδαζε το φαινόμενο
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Για μερικους από αυτους η αλλαγή ρόλων θα ηταν επιβεβλημενη ......>:(
[DOUBLEPOST=1521630528][/DOUBLEPOST]Τα δικα μου ευτυχισμενα ....
P1000739.jpg

Μερεντα


P1000740.jpg

Ρικι


Και η Ηρα ...τσοπάνα ,μιας φιλης .Με μυρισε μωρο και αυτη ειναι η υποδοχη που μου έκανε μετα από 1 χρονο σχεδον που ειχε να με δει

20151014_175704.jpg

[DOUBLEPOST=1521630622][/DOUBLEPOST]
20151014_175722.jpg
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.166
Reaction score
27.600
Δεν ξέρω αν πήρατε πρέφα για ένα νέο νομοσχέδιο που έχουν στα σκαριά, σχετικά με τα αδέσποτα ζώα.
Εκτός από το ότι είναι εισπρακτικού χαρακτήρα και θέλουν να φορολογήσουν όσους έχουν κατοικίδια, κάτι έπιασε το αυτί μου, ότι θα απαγορεύεται να περιθάλπτουμε και να βοηθάμε αδέσποτα.
Οι παραβάτες θα τιμωρούνται και τα αδέσποτα θα θανατώνονται.
Μήπως κάτι δεν κατάλαβα καλά;
Ήταν και πρωΐ όταν το άκουσα που το λέγανε.
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.166
Reaction score
27.600
Σκέφτομαι μια μέρα που θα ακούσω ξαφνικά ήχο απο το στροφείο ενός ελικοπτέρου που θα πετάει πάνω από το σπίτι μου.
Θα βγω έξω να δω τι στο διάολο γίνεται και θα δω την δέσμη ενός εκτυφλωτικού προβολέα να με σημαδεύει και θα ακούσω την φωνή ενός μπάτσου από την ντουντούκα να μου φωνάζει:
"Βγες έξω τώρα με τα χέρια ψηλά, δεν μπορείς να πας πουθενά, είσαι ήδη περικυκλωμένος και ξέρουμε ότι έχεις εκεί παράνομα μια γάτα με το γατάκι της και δύο σκυλιά".
Και να αρχίσουν να κατεβαίνουν με σχοινιά, πάνοπλοι άνδρες των ειδικών δυνάμεων και να με περικυκλώνουν σημαδεύοντάς με, με τα Laser σκοπευτικά τους.

Χμμμ........ εντάξει θα πληρώνω τον φόρο τους. Ο.Κ.
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top