Samsung UE48H6800 πρόβλημα...

Μηνύματα
339
Reaction score
1.203
Έχω την συγκεκριμένη τηλεόραση και εδώ και δύο ώρες δεν μπουταρει, το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει η οθόνη και να μένει στο λογότυπο SMART TV.
Καμία ιδέα τη μπορεί να έχει συμβεί!?
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Σβήνει λόγω θερμοκρασίας ,πας για αλλαγή πλακέτας μάλλον.Πάρε τηλ το επίσημο σέρβις.
 

Μηνύματα
277
Reaction score
254
Ιδια συμπεριφορα και η δικη μου Samsung προ 3 εβδομαδων. Την πηγα στο easy service. Επισκευη τροφοδοτικου με κοστος μικρο και τωρα παιζει super.
 

Μηνύματα
304
Reaction score
248
Πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, βγάλτην από τη μπρίζα για μερικές ώρες, μήπως επανέλθει
 

Μηνύματα
339
Reaction score
1.203
Πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, βγάλτην από τη μπρίζα για μερικές ώρες, μήπως επανέλθει
Το έκανα και αυτό αφού τα αποσυνδεσα ολα αλλά τίποτα.

Για καλή μου τύχη (αγορά από MEDIA MARKET πριν από 3 ακριβώς χρόνια) η τηλεόραση είναι ακόμα εντός πενταετής εγγύησης.
Το ανάκαλυψα εχθές και σήμερα πέρασαν από το σπίτι και την πήραν για σέρβις.
Σε ομιλία που είχα με το τμήμα σέρβις του Media θα την ελέγξουν και θα μου απαντήσουν για σχετική επισκευή ή αντικατάσταση της σε περίπτωση αδυναμίας επισκευής.
Μου πρόσφεραν και μια 32αρα για προσωρινή αντικατάσταση.
Τετάρτη με Πέμπτη θα έχω απάντηση.
Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσω....
 

Μηνύματα
339
Reaction score
1.203
Τέλος καλό, όλα καλά :drinks:

Μετα από μια εβδομάδα απουσίας η τηλεόραση επέστρεψε στο σπίτι, είχαμε βγάλει τα μάτια στην 32αρα που μας άφησε το παλικάρι από το σέρβις όταν την παρέλαβε.
Επίσημη αιτιολογία, καμένη μητρική! :o
Έγινε η αντικατάστασή της και πάλη πίσω.
Κόστος, μηδέν Ευρώ! :dance2:
Να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι η εξυπηρέτηση και από μέρους Media και από το εξωτερικό σέρβις που συνεργάζονται (TeleGal) ήταν εξαιρετική :hi:

Τα δύσκολα τώρα...
Κάπου στο ίντερνετ, όταν την είχα αγοράσει, είχα βρει κάποιον οδηγό για την ρύθμιση της εικόνας, αλλά εδώ και ένα τρίωρο που ψάχνω δεν βρήσκω τίποτα πουθενά!
Καμία βοήθεια?
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.327
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top