Mi box

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Αγόρασα το mi box ξερεις κανεις πως μπορω να δω το περιεχόμενο απο εξωτερικό δίσκο ;;;
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Αγόρασα το mi box ξερεις κανεις πως μπορω να δω το περιεχόμενο απο εξωτερικό δίσκο ;;;
Καλώς ήρθες!

Υποθέτω ότι θες να δεις ταινίες/σειρές. Υπάρχουν διάφοροι τρόποι και συνδυασμοί.
Εγκατάστησε έναν file manager (π.χ. ES File Explorer) και έναν media player (π.χ. MX Player). Είσαι έτοιμος για τα βασικά.
Αν θες οργάνωση, περιεχόμενα, εξώφυλλα κλπ, θα χρειαστείς ένα "πακέτο" όπως το Kodi και με ελάχιστο ψάξιμο θα βρεις την άκρη.
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλώς ήρθες!

Υποθέτω ότι θες να δεις ταινίες/σειρές. Υπάρχουν διάφοροι τρόποι και συνδυασμοί.
Εγκατάστησε έναν file manager (π.χ. ES File Explorer) και έναν media player (π.χ. MX Player). Είσαι έτοιμος για τα βασικά.
Αν θες οργάνωση, περιεχόμενα, εξώφυλλα κλπ, θα χρειαστείς ένα "πακέτο" όπως το Kodi και με ελάχιστο ψάξιμο θα βρεις την άκρη.
[DOUBLEPOST=1516908737][/DOUBLEPOST]Κινεζικά για μενα αλλα ευχαριστώ. Θα το παω πίσω. Νόμιζα οτι θα ήταν πιο απλο
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Κινέζικα φαίνονται αν δεν είχες πότε android τηλέφωνο ή είχες/έχεις αλλά δεν εγκατέστησες ποτέ κάποια εφαρμογή.
Γνώμη μου μη βιαστείς να το επιστρέψεις..... ότι και να παρεις πρέπει να του δώσεις λίγο χρόνο μέχρι να κάνεις αυτό που θες.
Τις 2 εφαρμογές που σου προταθηκαν παραπάνω να εγκαταστήσεις, εφόσον δε μπορείς εσύ, ανέθεσε το σε οποιοδήποτε ανηψάκι σου εχει smartphone... 99% θα καταφέρει να το κάνει και αν σου δειξει 2 πραγματακια θα μπεις και συ σε σειρά.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ωραιο μηχανακι, παιζει hd netflix χωρις προσθετο, εξαιρετικη εικονα και σε kodi κλπ. Δυο σεταρισα και παιζουν τελεια. Πόσο το πηρες;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Το Mi Box πωλείται εντελώς άδειο από εφαρμογές. Με 4-5 από το Google Play είναι πλήρες για τα πολύ βασικά.
Όποιος θέλει να ψαχτεί περισσότερο και να μπει σε παράνομα/πειρατικά streaming μονοπάτια πρέπει να ξέρει τι θέλει και πού θα βρει τις αντίστοιχες εφαρμογές.
Κάποιος που νομίζει ότι με 2-3 κλικ στο τηλεχειριστήριο θα έχει τα πάντα, θα απογοητευτεί ή θα πρήξει φίλους και γνωστούς.
 




Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Αυτό λέει ο Vertigo. Αντί για WiFi να χρησιμοποιήσει τον USB gigabit ethernet για να αποφύγει το όποιο λαγκαρισμα από το ασύρματο.
 

Μηνύματα
56
Reaction score
4
Συμβατος ανταπτορας για οποιον θελει να μην λαγκαρει σε 4κ αρχεια απο wifi

https://www.skroutz.gr/s/10352411/TP-LINK-UE330-v1.html

Μια χαρα εργαλειο και με εξρα usb θυρες..
Μιας και γράφετε για λαγκαρισμα να θέσω ενα ερώτημα.Έχω και γω ενα TV box οκταπυρηνο εδώ και δυο χρόνια περιπου απο Κίνα beelink i68 το οποίο έχει τα παντα πανω από συνδέσεις και μου κόστισε γύρω στα 60€ . Αναφέρω την τιμή διότι αν πουλιόταν εδώ θα ηταν πολύ ακριβότερο.Απο σερφαρισμα πολύ ικανοποιημένος διότι πλεον μαζί με πληκτρολόγιο ασύρματο και ποντίκι είναι αυτομάτως και υπολογιστής του καναπέ! Και ερχομαι στο ζουμί .Σε stream αρχείων 720p ,1080p , όλα καλά απο ροή χωρις κοληματα και λαγκαρισματα. Όταν βάζω 4Κ στο δευτερόλεπτο κολαει αμέσως.Και δεν είναι οτι γίνεται η αναπαραγωγή και κολαει και ξεκολαει. Κολαει εντελώς. Σε αυτό τώρα να οφείλεται η συσκευή TV box αυτή κάθε αυτή η η ταχύτητα του ίντερνετ ; Είναι 24αρα με γύρω στα 10-13 πραγματική. Η μήπως και τα δυο; Εαν πήγαινα πχ σ ενα Dune η nvidia shield θα ελυνα το πρόβλημα μου η θα κολαγαν και αυτά λόγω (24αρας) ;
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
Μιας και γράφετε για λαγκαρισμα να θέσω ενα ερώτημα.Έχω και γω ενα TV box οκταπυρηνο εδώ και δυο χρόνια περιπου απο Κίνα beelink i68 το οποίο έχει τα παντα πανω από συνδέσεις και μου κόστισε γύρω στα 60€ . Αναφέρω την τιμή διότι αν πουλιόταν εδώ θα ηταν πολύ ακριβότερο.Απο σερφαρισμα πολύ ικανοποιημένος διότι πλεον μαζί με πληκτρολόγιο ασύρματο και ποντίκι είναι αυτομάτως και υπολογιστής του καναπέ! Και ερχομαι στο ζουμί .Σε stream αρχείων 720p ,1080p , όλα καλά απο ροή χωρις κοληματα και λαγκαρισματα. Όταν βάζω 4Κ στο δευτερόλεπτο κολαει αμέσως.Και δεν είναι οτι γίνεται η αναπαραγωγή και κολαει και ξεκολαει. Κολαει εντελώς. Σε αυτό τώρα να οφείλεται η συσκευή TV box αυτή κάθε αυτή η η ταχύτητα του ίντερνετ ; Είναι 24αρα με γύρω στα 10-13 πραγματική. Η μήπως και τα δυο; Εαν πήγαινα πχ σ ενα Dune η nvidia shield θα ελυνα το πρόβλημα μου η θα κολαγαν και αυτά λόγω (24αρας) ;
είναι θέμα γραμμής 24αρας. Για 4κ θέλεις από 30 και πάνω.
 



Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
To Xiaomi Mi Box 3 μετά από αρκετές beta του Android 7 Nougat και πολλά παράπονα για τη καθυστέρηση αναβάθμισης, πέρασε κατευθείαν στον Android 8 Oreo !


Xiaomi Mi Box finally getting major firmware upgrade with Android Oreo
Σωστα. Το ειχαν ανακοινώσει σε μια εκθεση στην Κινα.
Απο την αλλη, αυτη ειναι beta εκδοση. Αν κρινω απο τηνβ beta Nougat που ειχε βγει για το ιδιο tv box, δεν βαζω τιποτα αν δεν βγει σε stable/OTA μορφή :p
Κοινώς, αν δεν βγει feedback οτι παιζει καλα, καλο ειναι να μην περάσετε τίποτα. Με την 6.0 παιζει πολύ κλα ετσι και αλλιώς.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Ευτυχώς δεν το έχω φέρει ακόμα στο εξοχικό γιατί θα έκανα το πείραμα.
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Πιστεύω να έφτιαξαν τα δυο βασικά θέματα / προβλήματα που είχε...
1. όπως το auto refresh rate που είναι απαραίτητο για το Kodi...
2. τέλος κάποια θέματα συγχρονισμού ήχου / εικόνας...
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Πιστεύω να έφτιαξαν τα δυο βασικά θέματα / προβλήματα που είχε...
1. όπως το auto refresh rate που είναι απαραίτητο για το Kodi...
2. τέλος κάποια θέματα συγχρονισμού ήχου / εικόνας...
To πρώτο ακόμα όχι.
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Το θέμα είναι ότι όσοι το πρότειναν και ειδικά οι τηλεμάρκετινγκ ριβιούερς, κανείς από αυτούς (του άσχετους) δεν έλεγε (μπορεί και να μην γνώριζαν) γιαυτά τα βασικά θέματα που είχε. Δηλαδή για κάποιον που θα ήθελε ένα πλέιερ για να περάσει το Kodi, κανονικά δεν συστηνόταν η αγορά του. Αναμένουμε λοιπόν!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top