Διαλέξτε γιατί η audio spectrum επιστρέφει (click bait)

Τελικά... τι λες φίλε μου?


  • Total voters
    27
Μηνύματα
319
Reaction score
128
Καλημέρα καλησπέρα έπεσα πάνω στην αναζήτηση μου σε έναν πολύ καλό κύριο ονόματι Θωμά ο οποίος έχει ολοκληρωμένων το σύνολο ηχείων της audio spectrum... τα οποία είναι... αχμ ΤΑ


Ένα ζεύγος artemis
δύο ζευγάρια ερως
Ένα ζευγάρι sirena
Κεντρικό estia
Και ένα κεντρικό παν

αυτά σύντομα θα τα πουλήσει (πιθανόν) έχετε τον νου σας αλλά έχουν αλλάξει και χρώμα... δεν θα πω αλλά για τώρα

και ερώτηση τώρα υπάρχουν κάτι audio spectrum xanadu και είμαι μετάξι

xanadu
sirena
Και ερως

που θα τα συνδυάσω μεεεεε audio spectrum athena

(ΔΕΝ μας νοιάζει ο χώρος)
(ενίσχυση εχουμε parasound on the way)
(και ποιά είναι καλύτερα σε απόδοση/και ταιριάζουν ποιό πολύ με την Αθηνά)

καμία ιδεα?

(μετά από έγκριση του κυρίου Θωμά θα ανεβάσω φωτογραφίες)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Καλημέρα καλησπέρα έπεσα πάνω στην αναζήτηση μου σε έναν πολύ καλό κύριο ονόματι Θωμά ο οποίος έχει ολοκληρωμένων το σύνολο ηχείων της audio spectrum... τα οποία είναι... αχμ ΤΑ


Ένα ζεύγος artemis
δύο ζευγάρια ερως
Ένα ζευγάρι sirena
Κεντρικό estia
Και ένα κεντρικό παν

αυτά σύντομα θα τα πουλήσει (πιθανόν) έχετε τον νου σας αλλά έχουν αλλάξει και χρώμα... δεν θα πω αλλά για τώρα

και ερώτηση τώρα υπάρχουν κάτι audio spectrum xanadu και είμαι μετάξι

xanadu
sirena
Και ερως

που θα τα συνδυάσω μεεεεε audio spectrum athena

(ΔΕΝ μας νοιάζει ο χώρος)
(ενίσχυση εχουμε parasound on the way)
(και ποιά είναι καλύτερα σε απόδοση/και ταιριάζουν ποιό πολύ με την Αθηνά)

καμία ιδεα?

(μετά από έγκριση του κυρίου Θωμά θα ανεβάσω φωτογραφίες)
τι εννοείς θα τα συνδυάσεις?
τα θέλεις για surround?
 


Μηνύματα
1.399
Reaction score
1.094
Έχω τα Eros και μου αρέσουν πολύ αλλά λόγω μεγέθους μόνο για δεύτερο ζευγάρι τα χρησιμοποιώ περιστασιακά, το χαμηλό τους είναι περιορισμένο. Επειδή έχω 30 τ.μ. δωμάτιο με τη σειρά θα έπαιρνα:

Artemis
Sirene
Και τα δύο μου άρεσαν πολύ, τα ήθελα και τα θέλω ακόμα.

Τα Xanadu έχω χρόνια να τα ακούσω, θυμάμαι ότι μου άρεσαν. Το κακό με όλα τα Α.S. είναι ότι συνήθως τα μεγάφωνα ήταν παραγγελία στις προδιαγραφές τους στην Seas και δύσκολα βρίσκονται αν χρειαστείς αλλαγή.
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
Έχω τα Eros και μου αρέσουν πολύ αλλά λόγω μεγέθους μόνο για δεύτερο ζευγάρι τα χρησιμοποιώ περιστασιακά, το χαμηλό τους είναι περιορισμένο. Επειδή έχω 30 τ.μ. δωμάτιο με τη σειρά θα έπαιρνα:

Artemis
Sirene
Και τα δύο μου άρεσαν πολύ, τα ήθελα και τα θέλω ακόμα.

Τα Xanadu έχω χρόνια να τα ακούσω, θυμάμαι ότι μου άρεσαν. Το κακό με όλα τα Α.S. είναι ότι συνήθως τα μεγάφωνα ήταν παραγγελία στις προδιαγραφές τους στην Seas και δύσκολα βρίσκονται αν χρειαστείς αλλαγή.
συμφωνώ και ξέρω αυτό το θέμα το εχουν όλοι
αλλά κάτι θα κάνω... εγώ λέω να πάω για xanadu για να έχω κάτι καλώ και μεγάλο για το μέλλον μην νομίζεις είμαι ακόμα μικρός... χτίζουμε για μετά και βλέπω τι καλές επιλογές μπορώ να κανω
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
ας πούμε ναι τετραφωνια λέω αλλά και πάλη ναι θα παίζουν μαζι
εφόσον έχεις τα Athena...παίρνεις Artemis (ίδιες μονάδες...παρόμοιος όγκος καμπίνας)
διαφορετικά sirere ;)

xanadu θα έλεγα όχι (είχα)....γιατί αν δεν είσαι προσεκτικός(λόγω ηλικίας-k@vlas) και αρπάξει κάτι...θα τρέχεις αρκετά για να βρεις ανταλλακτικά...θα βρεις στην τελική...αλλά θα το πληρώσεις

κατά τα άλλα θα είσαι κομπλέ:)
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
εφόσον έχεις τα Athena...παίρνεις Artemis (ίδιες μονάδες...παρόμοιος όγκος καμπίνας)
διαφορετικά sirere ;)

xanadu θα έλεγα όχι (είχα)....γιατί αν δεν είσαι προσεχτικός(λόγω ηλικίας-k@vlas) και αρπάξει κάτι...θα τρέχεις αρκετά για να βρεις ανταλλακτικά...θα βρεις στην τελική...αλλά θα το πληρώσεις

κατά τα άλλα θα είσαι κομπλέ:)
την Άρτεμης την σκέφτηκα και εγώ αλλά είναι ποιό ευαίσθητα σαν ηχεια οσο για τα sirine είναι ότι πρέπει απλός έλεγα xanadu Γιατί μου άρεσαν σαν ηχεία περισσότερο αλλά θα ψαχτο ευχαριστώ φίλε μου
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Έλεος πια με τα κσάναντου και την αόντιο σπέκτρουμ, αυτό που συμβαίνει τους τελευταίους μήνες εδώ δεν υπάρχει, λες και είναι το νέο μοντέλο που μόλις κυκλοφόρησε κάνετε... πάρτε ενεργά να γλυτώσετε όπως θα έλεγε κι ο Κωσταυτιάς :p
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
Έλεος πια με τα κσάναντου και την αόντιο σπέκτρουμ, αυτό που συμβαίνει τους τελευταίους μήνες εδώ δεν υπάρχει, λες και μιλάμε για το νέο μοντέλο που μόλις κυκλοφόρησε κάνετε... πάρτε ενεργά να γλυτώσετε όπως θα έλεγε κι ο Κωσταυτιάς.
οχι φίλε μου καμία τρελα ναι συμφωνώ εν μερι με αυτά που λες αλλά είναι ωραία ηχεία δεν μπορώ να πω... γιατί είχα αρκετά έως τώρα μπορώ να πω ότι είναι μια κατηγορία από μόνα τους πέρα από αυτο πάντα υπάρχουν καλύτερα ότι πληρώνεις πέρνεις
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
οχι φίλε μου καμία τρελα ναι συμφωνώ εν μερι με αυτά που λες αλλά είναι ωραία ηχεία δεν μπορώ να πω... γιατί είχα αρκετά έως τώρα μπορώ να πω ότι είναι μια κατηγορία από μόνα τους πέρα από αυτο πάντα υπάρχουν καλύτερα ότι πληρώνεις πέρνεις
πλάκα σου κάνει...άσ'τον να λέει:D
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Θα το πω για ακόμα μια φορά, είναι όμορφα είναι καλά ναι τα έχω κι εγώ, τώρα όμως εν έτει 2018 δε θα τα αγόραζα, τους λόγους τους έχω αναπτύξει σε 2-3 άλλα σχετικά threads.
Πλάκα είναι το σχόλιο για τα ενεργά:)
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
Θα το πω για ακόμα μια φορά, είναι όμορφα είναι καλά ναι τα έχω κι εγώ, τώρα όμως εν έτει 2018 δε θα τα αγόραζα, τους λόγους τους έχω αναπτύξει σε 2-3 άλλα σχετικά threads.
links? ναααα και η φώτο
 

Attachments


Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Επιγραμματικά θα αναφέρω πάλι μερικούς λόγους από προσωπική εμπειρία:
α. έκαψαν τουίτερ αγανάκτησα να βρω:( άσε το πόσο τα πλήρωσα.
β. ξεράθηκαν έγιναν κουρέλια οι αναρτήσεις των γούφερ και δεν υπάρχουν πουθενά γιατί είναι ανεστραμένες καουτσούκ, τις άλλαξα με τις κλασικές αφρώδης και τα γούφερ δουλεύουν αλλά όχι πια το ίδιο.
γ. γούφερ δε βρίσκεις κι αν βρεις "αυτοί" που τα έχουν στοκ θέλουν να βγάλουν τα έξοδα ενός μήνα πουλώντας ένα ζευγάρι.
Συμπέρασμα κσάναντου 20ετίας δεν θα τα πλησίαζα με τίποτα όσο σε καλή κατάσταση και να είναι.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Επιγραμματικά θα αναφέρω πάλι μερικούς λόγους από προσωπική εμπειρία:
α. έκαψαν τουίτερ αγανάκτησα να βρω:( άσε το πόσο τα πλήρωσα.
β. ξεράθηκαν έγιναν κουρέλια οι αναρτήσεις των γούφερ και δεν υπάρχουν πουθενά γιατί είναι ανεστραμένες καουτσούκ, τις άλλαξα με τις κλασικές αφρώδης και τα γούφερ δουλεύουν αλλά όχι πια το ίδιο.
γ. γούφερ δε βρίσκεις κι αν βρεις "αυτοί" που τα έχουν στοκ θέλουν να βγάλουν τα έξοδα ενός μήνα πουλώντας ένα ζευγάρι.
Συμπέρασμα κσάναντου 20ετίας δεν θα τα πλησίαζα με τίποτα όσο σε καλή κατάσταση και να είναι.
για τα xanadu μιλάς να φανταστώ..
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Ναι αυτά έχω.
αυτά τα θέματα τα έχουν δυστυχώς τα συγκεκριμένα
τις αναρτήσεις πως τις ''έκαψες'' καλέ?
στον ήλιο τα είχες?
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
αυτά τα θέματα τα έχουν δυστυχώς τα συγκεκριμένα
τις αναρτήσεις πως τις ''έκαψες'' καλέ?
στον ήλιο τα είχες?
Όχι ποτέ, απλά μετά από τόσα χρόνια στα αδύνατα σημεία τους σχίστηκαν και μάλιστα με το μάτι δεν το καταλάβαινες αλλά κάτι περίεργοι ήχοι ακούγονταν και βάζοντας τα δάχτυλα στο λούκι της ανάρτησης περιφερικά ανακάλυψα ότι ήταν σχισμένες και δε φαινόταν.
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
Επιγραμματικά θα αναφέρω πάλι μερικούς λόγους από προσωπική εμπειρία:
α. έκαψαν τουίτερ αγανάκτησα να βρω:( άσε το πόσο τα πλήρωσα.
β. ξεράθηκαν έγιναν κουρέλια οι αναρτήσεις των γούφερ και δεν υπάρχουν πουθενά γιατί είναι ανεστραμένες καουτσούκ, τις άλλαξα με τις κλασικές αφρώδης και τα γούφερ δουλεύουν αλλά όχι πια το ίδιο.
γ. γούφερ δε βρίσκεις κι αν βρεις "αυτοί" που τα έχουν στοκ θέλουν να βγάλουν τα έξοδα ενός μήνα πουλώντας ένα ζευγάρι.
Συμπέρασμα κσάναντου 20ετίας δεν θα τα πλησίαζα με τίποτα όσο σε καλή κατάσταση και να είναι.
σίγουρα αυτό είναι ένα μεγάλο αρνητικό και πρέπει να το έχω στον νου μου τι ηχεία είναι στην κατηγορία της spectrum οχι να δώσω χιλιάρικα όμως.. να ας πούμε είδα κάτι klipch rf15 για 250
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top