Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή






Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Όρεξη που την έχεις...
Η κηπουρική μου προσφέρει χαρά και ηρεμία. :)

Άσε τα γκαζά, με τα πάνελς τι έκανες;ακόμαα..:p
Σχεδόν τελείωσαν. Περιμένω τον Ηλία να φέρει τα μικρά πλαίσια.
 




Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.546
- Γράψε πόση ώρα μπορείς να μην σκέφτεσαι τίποτα ; . . .



. . . λιγότερο από λεπτό εγώ , ( και αν )


 








Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.497
Στην καθιερωμένη σχεδόν μηνιαία εξόρμηση μας στη φύση οι δυο ενενήνταχρονοι φίλοι μου, μου έκαναν το τραπεζι στην ταράτσα ενός εστιατορίου με θέα την καταπράσινη κοιλάδα του χωριού. Σε μια στιγμή που δείχνει ο κύριος τα κοιμητήρια και μου λέει : « Τα Βλέπεις Σωτηράκη!? Εκεί θα καταλήξουμε όλοι.“
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.722
Στην καθιερωμένη σχεδόν μηνιαία εξόρμηση μας στη φύση οι δυο ενενήνταχρονοι φίλοι μου, μου έκαναν το τραπεζι στην ταράτσα ενός εστιατορίου με θέα την καταπράσινη κοιλάδα του χωριού. Σε μια στιγμή που δείχνει ο κύριος τα κοιμητήρια και μου λέει : « Τα Βλέπεις Σωτηράκη!? Εκεί θα καταλήξουμε όλοι.“
Η ψυχή της παρέας! Να τους φέρεις να τους γνωρίσουμε! :roflmao:
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.497
Η ψυχή της παρέας! Να τους φέρεις να τους γνωρίσουμε! :roflmao:

Κι όμως,Παρ όλο που το γελάς,σπάνια βρίσκει κανεις ανθρώπους με την πνευματική οξύνυα και σωματική ευρωστία αυτών των δυο υπερηλίκων.Οδηγουν αυτοκίνητο,διαβάζουν,επικοινωνούν και χαίρονται τη ζωή κάθε λεπτό της.Εγω Νοιώθω μαζί τους σαν σε εκδρομή με νεαρά σχολιαρόπαιδα καθώς υπάρχουν μεταξύ τους και διενέξεις που αφορούν για παράδειγμα στο που θα πάνε διακοπές και στο αν πρέπει να μιλάμε για τις μαύρες μέρες της αιχμαλωσίας του Μπρούνο στον β παγκόσμιο....

Η ζωή και των δυο ειναι σαν κινηματογραφική ταινια με ιστορικά στοιχεία,διωγμούς,συλλήψεις,απώλειες,αλλα και εμπειρίες από ταξίδια στον κόσμο σε μέρη που δεν νομίζω να μπορέσω να επισκεφτώ εγώ.

Ειναι απολαυστικό να τους ακούει κανεις,πλήρεις σε εμπειρίες ζωής,χορτάτοι αναμένουν το αδιαμφισβήτητο τέλος,έχοντας ήδη τακτοποιήσει τα έξοδα της κηδείας τους.

Αντιμετωπίζοντας το θάνατο με χιούμορ,μου διηγείται η κυρία Dr. Πως απάντησε στο γραφείο τέλεσης της κηδείας της στην ερώτηση,τι ρούχα θα επιθυμούσε να της φορέσουν στο φέρετρο.

« Θέλω να είμαι γυμνή,δεν χρειάζομαι ρούχα.Γυμνη ήρθα στον κόσμο και γυμνή θα φύγω.»

«Να έβλεπες Σωτηράκη μου πως με κοίταζαν!» Και γέλια η κυρία...:D

Νοιώθω πολυ τυχερός που τους γνώρισα.Οταν ευχαρίστησα τον Μπρούνο για άλλη μια φορά για το τραπεζι που μας έκανε,μου λέει : « Εγώ πρέπει να ευχαριστήσω! Θέλω να το κάνουμε αυτό τουλάχιστον μια φορά το μήνα.»
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.616
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top