Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Εισαι σιγουρος οτι εβαλες μπεικον; Εμενα μου φαινεται για προσουτο...
Το προσούτο δηλώνει κατηγορία προέλευσης.Πρεπει το δικό μου να ήταν καπνιστό ζαμπόν του μελανα δρυμού. ( Schwarzwaldschinken )Μπορεί και να μην ήταν καπνιστό.Ηταν όμως ένα είδος χοιρομεριου που εγώ λόγω συντομίας τα ονομάζω στο σύνολο τους μπέικον.

Έξ άλλου έβαλα ότι βρήκα στο ψυγείο.Εσεις βάλτε προσούτο η το ισπανικό σερανο.
 


D

Deleted member 23222

Guest
γιαουρτι 2% + 2 κριτισινια πολυσπορα.......
Nα μην τρώς light γαλακτοκομικά Αργύρη...
Καλό κάνουν τα πλήρη.

ΥΓ. Μετά το δεκατιανό όμως, τι θα φάς??:p
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Nα μην τρώς light γαλακτοκομικά Αργύρη...
Καλό κάνουν τα πλήρη.

ΥΓ. Μετά το δεκατιανό όμως, τι θα φάς??:p

τα 0 ειναι διατροφικα ξεφτυλισμενα.....τα 2 ειναι οκ....
βραδυνο ηταν......με τετοια ζεστη δεν το εχω......αλλιως θα ετρωγα φλερ με λιγη σαλατα και μια λεπτη φετα ντιγκελ....
το σαββατοβραδο κανω τις καλες καταχρησεις......
 



S

sk4t4

Guest
Μην του λές για φωτό και κινητά.:D
Ρουφιανεεεεεε:D
Χωρίς φωτό είναι σαν να μην τα έφαγες. :p:D
Προτιμω να περνω παντοτε απαρατηρητος.Σκεψου ομως να αναγνωριζοταν η ταβερνα και να αλλαζαν στεκι οι τακτικοι πελατες μιας γνωστης αλλης,ονοματα δε λεμε,στα βορεια προαστεια! Θα μας ειχε πεταξει εξω με τις κλωτσιες,οικογενειακως,ο ταβερνιαρης:DΠαντως,αν,ω μη γενοιτο,συνεβαινε αυτο,εχω ετοιμη την εναλλακτικη,πολυ κοντινη,επιλογη...;)
 

S

sk4t4

Guest
γιαουρτι 2% + 2 κριτισινια πολυσπορα.......
Παρε, απο πρατηριο Σταμου, 2 τοις εκατο,με πετσα σε πηλινο η σακκουλισιο σε κουβαδακι,παντοτε προβειο,διοτι το αγελαδινο δεν ειναι γαλα αλλα νερακι διπλα στο προβειο,και εδω ειμαστε για τις εντυπωσεις σου...Ελπιζω,τωρα που τον αγορασε ο Γιωτης,να μη καταντησει οπως ο Τσακιρης που πριν την εξαγορα του εφτιαχνε τα καλυτερα πατατακια,με διαφορα,ενω μετα την εξαγορα του εγιναν χειροτερα απο των τεως ανταγωνιστων του.
 
Last edited by a moderator:

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
αμα εχει το σουπερ.......(το βλεπω το γιαουρτι)
για πρωινο μιση χουφτιτσα σουπερ φουντς - ξηροι καρποι
3 νταιτζεστιβ χωρις ζαχαρη........ενα καφε τουρμπο με ενα σκουπ πρωτεινης αισολετεντ...
3 κοφτες κουταλιτσες ταχινι - φυστικοβουτυρο- μελι με κανελα κευλανης.....
ιδιο πρωινο απο το 2012.......
[DOUBLEPOST=1532157754][/DOUBLEPOST]
4 κριτσίνια και πλήρες γιαούρτι. :D
οχι καμμια φαχιτας ....κανα κουβανεζικο σαντουιτς.......τσικεν γκουζονς.......και λιγη σαλατα
και νερακι......(ουτε καν σοδα)
 

Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Σήμερα φάγαμε κόκκινες φακές με ντομάτα μαγειρεμενες πηχτες σαν σαλτσα και συνοδεια ρυζακι μπασμάτι, αλλά θα ανεβάσω το επιδόρπιο! Εφτιαξα ένα σιμιγδαλένιο χαλβά με χυμό, τριμα λεμονιου και σταφίδες
IMG_20180721_170825.jpg
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
σημερα το βραδυ θα εχει γουρουνιες (μαλλον) στο μεξικανικο......
(απλα ) μια κουεσαντιγια και λιγη σαλατα ελ ζαρ......μην ξεψαρωνουμε.....
και νερο μπουκαλι........
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Συνεχιζοντας φιλοτιμα τη προσπαθεια μου να γενω νησιωτης ηψησα σημερο τσιπουρες ιχθυοτροφειου.Εγυρεψα τη συνταγη στο διαδιχτυο γιατι δε κατεχω απο 'τανα και μου 'πε να τσι καμω με λεμονι και ντοματα ψιλοκομενη.Ε ηκαμα τσι κ' εγω - μα μου φαινεται πως εβγηκενε η σαλτσα μιολια περιεργη.Ηβαλα τηνε λοιπον ξεχωριστα για να φανε και οι αμαχοι.Ιδου το αποτελεσμα ...
IMG_20180721_135949.jpg
 


D

Deleted member 23222

Guest
Σήμερα φάγαμε κόκκινες φακές με ντομάτα μαγειρεμενες πηχτες σαν σαλτσα και συνοδεια ρυζακι μπασμάτι, αλλά θα ανεβάσω το επιδόρπιο! Εφτιαξα ένα σιμιγδαλένιο χαλβά με χυμό, τριμα λεμονιου και σταφίδες
View attachment 101559
O χαλβάς είναι από τα αγαπημένα μου γλυκά...
Για τα δικά μου γούστα, μου αρέσει λίγο πιο καβουρδισμένο το σιμιγδάλι, λίγο πιο καφετί δηλαδή.
Απογειώνει τη γεύση, αν και λίγο πιο δύσπεπτο.
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.229
Reaction score
41.873
Με την τροπή που έχει πάρει το thread, νομίζω ότι είμαι σε συσσίτιο σε hotspot μεταναστών.:p:D
στα συσσιτια δεν βαζουν συγκλινο στη φασουλαδα βρε!!!
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.869
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top