Iron Maiden Rockwave 2018 Athens


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.932
Reaction score
20.433
Ήμουν εκεί. Ήθελα να γράψω κάτι συνολικά για τις δύο ημέρες, αλλά δοθείσης της ευκαιρίας θα πω αυτό:

Bruce, άντε και γ@%/$0¥ και πάρε και το συγκρότημα μαζί σου... Έχω βαρεθεί κάθε φορά που τελειώνει μια συναυλία των IM στην Ελλάδα, να μας πετάει σπόντα με το "Alexander the Great" - να τραγουδάει μια στροφή ή/και κάτι παρόμοιο, να υπόσχεται ότι την "επόμενη φορά" θα το παίξουν και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να μην το κάνουν.

ΟΚ, δεν είναι το πιο εύκολο τραγούδι για να κάνουν πρόβα και να παίξουν εκείνη τη μία φορά στη συναυλία στην Ελλάδα (εκτός κι αν το παίξουν σε όλες τις συναυλίες της περιοδείας - yeah, right...), επομένως, αφού δεν υπάρχει περίπτωση να το παίξετε, σκάσε ρε φίλε, μην πεις τίποτα, μην μας μπριζώνεις και μετά να μας χέζεις...

Κατά τα άλλα, 36000 κόσμος, μια χαρά περάσαμε. Καμπόσο περπάτημα από του διαόλου τη μάνα που βρήκα να παρκάρω μέχρι το χώρο της συναυλίας, πολύ καλός ήχος, ωραίο το concept του "Legacy of the Beast" (όχι του παιχνιδιού, εννοώ το σκεπτικό πίσω από την επιλογή των τραγουδιών). Άντε, μέχρι την επόμενη φορά...
 

Μηνύματα
681
Reaction score
402
Ημουν και εγω εκει. Πρωτη φορα επειδη ηλικιακα τους παρακολουθουσα απο κοντα απο το number και μετα ,σε αυτη τη συναυλια ενιωσα οτι περασε ολη η ζωη μου μπροστα απο τα ματια μου. Up the irons
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ημουν και εγω εκει. Πρωτη φορα επειδη ηλικιακα τους παρακολουθουσα απο κοντα απο το number και μετα ,σε αυτη τη συναυλια ενιωσα οτι περασε ολη η ζωη μου μπροστα απο τα ματια μου. Up the irons
Τότε θα πήγες και το '88 στην Ν.Φιλαδέλφεια περιοδεία Senenth Son..
H πρώτη τους επίσκεψη στην Ελλάδα.
 
Last edited:


Μηνύματα
518
Reaction score
460
Παρών και εγώ ,φοβεροί οι maiden ,τέλεια σκηνική παρουσία ,άψογος ήχος τέλειο set list!η καλύτερη συναυλία τους μετά του 88 .ο Bruce όπως πάντα μπριζώνει με Alexander the Great που δεν θα ακούσουμε ποτέ ζωντανά. 2ώρες και 30 λεπτά για να φτάσουμε στο χωράφι από τον Πειραιά και 3:45 η ώρα αναχώρησης από το Πάρκιν 3 τα σχόλια δικά σας.
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
5.558
Σαν γκρουπ ειναι απιστευτοι(οχι σαν τους scorpions και τις τριαντα τελευταιες τους συναυλιες στην Ελλαδα!!!!).
Δυστηχως ο χωρος ειναι απαραδεκτος και σαν μεταβαση και σαν χωρους σταθμεσης,και σαν ασφαλεια γιατι ημουν εκει στην συναυλια των DM που ακυρωθηκε ,και ιδρωσαμε για να βγουμε απο τις ελαχιστες πορτες που ειχε τοτε, χωρις να συμβαινει κατι που θα πρεπει να αδειασει γρηγορα ο χωρος(ουτε να χρειαστει ποτε).
 


Μηνύματα
1.446
Reaction score
1.102
Εγώ που δεν τα κατάφερα να πάω σας ζηλεύω,με τη καλή έννοια.
Αυτό με το alexander είναι όντως εκνευριστικο, το έχω ζήσει κι εγώ, στη τελική πως είναι σίγουρος ότι θα έρθει και του χρόνου;
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
...
Bruce, άντε και γ@%/$0¥ και πάρε και το συγκρότημα μαζί σου... Έχω βαρεθεί κάθε φορά που τελειώνει μια συναυλία των IM στην Ελλάδα, να μας πετάει σπόντα με το "Alexander the Great" - να τραγουδάει μια στροφή ή/και κάτι παρόμοιο, να υπόσχεται ότι την "επόμενη φορά" θα το παίξουν και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να μην το κάνουν.

ΟΚ, δεν είναι το πιο εύκολο τραγούδι για να κάνουν πρόβα και να παίξουν εκείνη τη μία φορά στη συναυλία στην Ελλάδα (εκτός κι αν το παίξουν σε όλες τις συναυλίες της περιοδείας - yeah, right...), επομένως, αφού δεν υπάρχει περίπτωση να το παίξετε, σκάσε ρε φίλε, μην πεις τίποτα, μην μας μπριζώνεις και μετά να μας χέζεις......
Βασικά δεν μας πρίζωσε, αλλα μας κοροιδεψε. Alexander the great blah, blah blah τραγουδαγε. Και μετά τις χαιρετούρες ειπε οτι θα επιστρεψουν και περιμεναν ολοι σαν χανοι μεχρι που βγηκε το crew για να μαζεψει.
Απαράδεκτος, αλλα ελάχιστοι επιασαν την κοροιδια του.
 


Μηνύματα
1.191
Reaction score
103
δεν ξερω ρε παιδια,εγω δεν το πηρα ετσι στραβα με το Alexander.......Εγω να σας πω την αληθεια οταν στο "The trooper" πηρε την ελληνικη σημαια κ την κρατουσε ψηλα ανεμιζοντας την,δεν ενιωσα γενικα οτι μας "κοροιδευε".Απεναντιας ενιωσα οτι οταν μιλουσε για ελευθερια και ανεφερε τον Γουάλας κτλ,ειπε οτι εσεις ξερετε απο ελευθερια κ οτι συνεπακολουθω εχει αυτο...Αυτο που ενιωσα εγω ηταν οτι το μυνημα του ηθελε να το περασει.Τωρα τι να πω
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
δεν ξερω ρε παιδια,εγω δεν το πηρα ετσι στραβα με το Alexander.......Εγω να σας πω την αληθεια οταν στο "The trooper" πηρε την ελληνικη σημαια κ την κρατουσε ψηλα ανεμιζοντας την,δεν ενιωσα γενικα οτι μας "κοροιδευε".Απεναντιας ενιωσα οτι οταν μιλουσε για ελευθερια και ανεφερε τον Γουάλας κτλ,ειπε οτι εσεις ξερετε απο ελευθερια κ οτι συνεπακολουθω εχει αυτο...Αυτο που ενιωσα εγω ηταν οτι το μυνημα του ηθελε να το περασει.Τωρα τι να πω
Δεν ηθελα να βγαλω εικονα προς τα εξω οτι δεν μας συμπαθει η κατι τετοιο.
Αλλα οτι μας τρολαρε στο φιναλε με ακομψο τροπο, είναι αληθεια (blah, blah blah).
Ολοι ψιλοξέρουν οτι δεν θα παιχτει ποτε το alexander. Αλλα τουλάχιστον μη μας το χτυπαει στη μουρη.
Στο live ηταν εξαιρετικος και περα οποιασδηποτε προσδοκιας. Στα συν οτι ειχε ξεκουραστει πριν δυο ημερες.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.932
Reaction score
20.433
Sorry, @@ μάντολες το άρθρο. Δεν έχουν ξεχάσει κάτι. Οι παρτιτούρες είναι εκεί, αν ξέχασαν ένα Λα ή ένα Σολ, ας διαβάσουν την παρτιτούρα που οι ίδιοι έγραψαν για να το θυμηθούν. Το να μην γουστάρουν το τραγούδι, το καταλαβαίνω και το δέχομαι. Η θεωρία περί πολιτικών πιέσεων, αυτοκαταρρίπτεται. Ούτως ή άλλως, το τραγούδι παρουσιάζει εξαιρετική ιστορική ακρίβεια, είτε αρέσει αυτό σε κάποιους είτε όχι.

Προσωπικά, όταν είπε ο Bruce "we'll be back..." κτλ κτλ, κατάλαβα ότι δεν εννοούσε ότι θα βγουν ξανά εκείνη τη νύχτα για να το παίξουν, αλλά ότι την επόμενη φορά που θα έρθουν θα το παίξουν. Τώρα, πότε θα είναι αυτή η επόμενη φορά (γιατί άκουσα ότι ήταν η τελευταία τους συναυλία στην Ελλάδα, ever) κι αν θα το παίξουν, ποιος ξέρει...

Όπως έγραψα και πριν: αν το παίξουν, καλώς. Αν δεν το παίξουν, πάλι καλώς. Ας σταματήσει να μας trollαρει όμως.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.088
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top