Αναζήτηση νέας πηγής 2DIN μέχρι 250€

Μηνύματα
537
Reaction score
129
Προτιθεμαι να αντικαταστησω την εργοστασιακη πηγη στο 20ετιας σχεδον αυτοκινητο μου.
θελω να δεχεται cd ,οθονη 6"+ και απαραιτητα συνδεση bluetooth με οσο το δυνατον καλυτερη συζευξη με κινητο android. Μετα απο λιγο ψαξιμο εχω καταληξει σε 2 μοντελα της
Pioneer A3100 το οποιο δεν εχω καταλαβει αν εχει σχεση με τη σειρα Ζ και το οικονομικοτερο Χ390ΒΤ
https://www.skroutz.gr/s/13926085/Pioneer-AVH-A3100DAB.html
https://www.skroutz.gr/s/10787968/Pioneer-AVH-X390BT.html
Παρακαλωγια τις δικες σας συμβουλες-υποδειξεις
 

Μηνύματα
335
Reaction score
14
Σου συνιστώ να πάρεις αν μπορείς κάτι από έξω. Και ειδικά αν ανεβάσεις λίγο το ποσό θα μπορείς να κάνεις με την συσκευή και……παπαδες!!!! Εγώ πρόσφατα πήρα αυτό, https://www.aliexpress.com/item/8-A...079.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.ef312e0ej9rOrR

(δεν το έχω τοποθετήσει ακόμη) και όσο θα θέμα σέρβις αργότερα …..με το ηλεκτρονικό του σχέδιο σε κάποιο ηλεκτρονικό της γειτονιάς σου με πείρα, όλα γίνονται…… ψάξε εκεί άμα μπορείς για να ταιριάζει στο δικό σου αμάξι….. έχει πολλά!!!
 

Μηνύματα
537
Reaction score
129
πολλες αγνωστες μαρκες...δεν ξερω ποια να εμπιστευτω
η αναζητηση και ταξινομηση στην ιστοσελιδα τους δεν βοηθαει καθολου (ισαξια μην πω χειροτερη απο του αμαζον)
 

Μηνύματα
335
Reaction score
14
Καταλαβαίνω πως είχες μπερδευτεί! Το θέμα είναι τι ακριβώς θέλεις; Θέλεις ένα επώνυμο; Η ένα ανώνυμο με το 1/3 της τιμής;;; άμα θέλεις επώνυμο θα πληρώσεις αδρά για κάποιο καλό με πάρα πολλά καλούδια!

Μη ξεχνάς ότι τα περισσότερα είναι φασόν! Μήπως μέσα στο σπίτι σου δεν έχεις ηλεκτρικές συσκευές ανώνυμες μάρκες;;;; δεν είσαι ικανοποιημένος;;;;

Εγώ πήρα αυτό, πριν ελάχιστες μέρες που …..κυριολεκτικά μονο καφέ δεν κάνει!!! Αν κάνει αργότερα γίνει κατι….εχω έναν γνωστό ηλεκτρονικό κ το βλέπει με το σχέδιο του. Το ίδιο δεν θα έκανε στο επώνυμο;;;;

Προχθές χάλασε ο φούρνος μου μικροκυμάτων που έχει ΚΑΙ θερμό αέρα (δηλαδή πλήρες σαν φούρνος) ΕΠΟΝΥΜΟΣ και τον είχα πληρώσει καλά. Τον πήγα στον ηλετρονικό……ξερεις τι μου είπε;;;; «σε τίποτα δεν διαφέρει από έναν ανώνυμο, όλοι την ιδία ταχτική λες και βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο»

Δεν θέλω να σε δυσκολέψω, απλά την γνώμη μου λέω!!!!!
 


Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Τελωνειο?
Το μόνο σίγουρο...ΦΠΑ , εκτελωνισμός κ.λ.π υπολόγισε +80-100 περίπου. Επίσης σκέψου και τα έξοδα τοποθέτησης, η οποία μπορεί να χρειαστεί επιπλέον και εξάρτημα/πλαίσιο για το αυτοκίνητό σου (+15-20 ευρώ)...δεν ξέρω αν έχει ιδιαίτερο νόημα για μια αγνώστου ταυτότητας (και ισως μακροπρόθεσμης λειτουργικότητας) συσκευή. Αν δεν θες δυνατότητα GPS (άσε που έχουν όλα τα κινητά τώρα) βρίσκεις στα ίδια χρήματα πολλά επώνυμα σαν αυτά που είδες. Πολύ καλή απόδοση έχουν επίσης τα JVC/Kenwood. Μπορείς επίσης να επιλέξεις ένα φτηνότερο μοντέλο γύρω στα 250 ευρώ και με επιπλέον 100 ευρώ να αλλάξεις τα ηχεία σου (εφ΄όσον δεν είναι ανάλογης απόδοσης)
 

Μηνύματα
537
Reaction score
129
Το μόνο σίγουρο...ΦΠΑ , εκτελωνισμός κ.λ.π υπολόγισε +80-100 περίπου. Επίσης σκέψου και τα έξοδα τοποθέτησης, η οποία μπορεί να χρειαστεί επιπλέον και εξάρτημα/πλαίσιο για το αυτοκίνητό σου (+15-20 ευρώ)...δεν ξέρω αν έχει ιδιαίτερο νόημα για μια αγνώστου ταυτότητας (και ισως μακροπρόθεσμης λειτουργικότητας) συσκευή. Αν δεν θες δυνατότητα GPS (άσε που έχουν όλα τα κινητά τώρα) βρίσκεις στα ίδια χρήματα πολλά επώνυμα σαν αυτά που είδες. Πολύ καλή απόδοση έχουν επίσης τα JVC/Kenwood. Μπορείς επίσης να επιλέξεις ένα φτηνότερο μοντέλο γύρω στα 250 ευρώ και με επιπλέον 100 ευρώ να αλλάξεις τα ηχεία σου (εφ΄όσον δεν είναι ανάλογης απόδοσης)
δεν εχω καποια προτιμηση σε μαρκα αρκει να ειναι λειτουργικα αξιοπιστη...οχι κολληματα,lag...να διαβαζει ολες τις επαφες απο το κινητο και να εχει καλη συζευξη....και ας μην εχει gps...
 

D

Dimkal

Guest
Προτιθεμαι να αντικαταστησω την εργοστασιακη πηγη στο 20ετιας σχεδον αυτοκινητο μου.
θελω να δεχεται cd ,οθονη 6"+ και απαραιτητα συνδεση bluetooth με οσο το δυνατον καλυτερη συζευξη με κινητο android. Μετα απο λιγο ψαξιμο εχω καταληξει σε 2 μοντελα της
Pioneer A3100 το οποιο δεν εχω καταλαβει αν εχει σχεση με τη σειρα Ζ και το οικονομικοτερο Χ390ΒΤ
https://www.skroutz.gr/s/13926085/Pioneer-AVH-A3100DAB.html
https://www.skroutz.gr/s/10787968/Pioneer-AVH-X390BT.html
Παρακαλωγια τις δικες σας συμβουλες-υποδειξεις
Γεια σου φίλε τώρα είδα την ανάρτηση σου, ελπίζω να μην είναι αργά.
Εγώ προτείνω ένα ωραίο κινεζικό συστήματακι 2U δηλαδή δύο φορές σε ύψος από ένα κοινό cd.
Έχουνναπιστευτο εξοπλισμό, gps, σύνδεση με περισσότερα αυτοκίνητα, άπειρες ηλεκτρονικές ευκολίες, καλό ήχο και κοστίζουν μέχρι 180 ευρώ.
Και τον κυριότερο τρέχουν android
 

Μηνύματα
335
Reaction score
14
Τελωνείο…… άμα το δέμα το κάνεις μέσω απλού ταχυδρομείου έχει πολύ λίγα έξοδα αλλά θα κάνει κάπου στις 50+ μέρες. Φυσικά θα χρειαστεί κάποιο πλαίσιο ανάλογα με το αμάξι κάπου στα 50 ευρώ κ κάπου στα 50 ο τεχνικός!

Βεβαία πολλές κινέζικες εταιρίες έχουν στην Ευρώπη αποθήκες για να μην παιρνανε τελωνείο…..

Άμα το βάλεις με κουριερ τότε 1000% θα περάσει τελωνείο!

Όσο για τα επώνυμα JVC/Kenwood…. Ειδικά η πρώτη μάρκα, το 99% είναι προέλευση Τουρκίας!!!! Προσωπικά 1000 φορές κινέζικο, αφρικάνικο (και εγώ δεν ξέρω τι) παρά Τουρκίας!!!!!

Το θέμα είναι τι ακριβώς θέλεις να έχει το μηχάνημα. Δεν έχεις απαιτήσεις;;;; τότε με 300 είσαι άρχοντας! Εγώ ήθελα να έχει πάνω πολλές ευκολίες και στιμπραγαλα και φυσικά NAVI, η επίσημη εταιρία ( honda) μου είπε τιμή και παραλίγο να λιγοθυμήσω. Κάπου στα 2000 μαζί με τον χάρτη. (τα πάντα κομπλέ) ρώτησα έξω στα ανώνυμα… κάπου στα 800-900 (ενδιαφέρομαι υψηλή αντίθεση οθόνη, 8αρα κλπ… το πήρα από έξω κάπου στα 450 (τα πάντα με διπλές κάμερες, σύζευξη με 5 τηλέφωνα ταυτόχρονα κλπ) Τι το παράξενο και το μεμπτό;;;;;;;;;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.493
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top