Αλλαγη ηχειων

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
681
Reaction score
1
Όχι φίλε Χάρη, ποτέ δεν κάνω σε κοινή θέα συγκεκριμένες προτάσεις για συσκευές. Έμμεσες ή άμεσες, το θεωρώ αντιδεοντολογικό. Μόνο γενικές τοποθετήσεις.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Όχι φίλε Χάρη, ποτέ δεν κάνω σε κοινή θέα συγκεκριμένες προτάσεις για συσκευές. Έμμεσες ή άμεσες, το θεωρώ αντιδεοντολογικό. Μόνο γενικές τοποθετήσεις.
Αντιδεοντολογικό γιατί;
Είσαι έμπορος ή αντιπρόσωπος;
 

Μηνύματα
681
Reaction score
1
Επειδή δεν είμαι (αν και παλιά βοήθαγα φιλικά κάποιους δωρεάν). Δεν θέλω να θεωρηθώ "παπαγαλάκι".
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Επειδή δεν είμαι (αν και παλιά βοήθαγα φιλικά κάποιους δωρεάν). Δεν θέλω να θεωρηθώ "παπαγαλάκι".
Μα όταν προτείνεις κάποιες συσκευές εν κρυπτώ γίνεσαι πολύ περισσότερο παπαγαλάκι (σύμφωνα με τη λογική σου πάντα) , από ότι όταν τις κάνεις σε κοινή θέα, οπου και υπάρχει η δυνατότητα της κριτικής από άλλους στην πρόταση σου.
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Xωρις πλακα τωρα, τα ηχεια 25-30 εκ. υψος που θελεις, παιζουν μονο σε κελι φυλακης. Δε θα σου αρεσουν.
Τα καλυτερα ηχεια στον πλανητη στο 1000ρικο ειναι τα κατωθι. Παιζουν με 50 βατ και 4ωμ. Ακουσε τα και θα αλλαξεις τελειως αποψη για τον ηχο. Σε βεβαιωνω. Ο,τι και να παρεις δε θα ειναι σαν κι αυτα..

Planets-gruppe-2010.jpg
 

Μηνύματα
681
Reaction score
1
Μα όταν προτείνεις κάποιες συσκευές εν κρυπτώ γίνεσαι πολύ περισσότερο παπαγαλάκι (σύμφωνα με τη λογική σου πάντα) , από ότι όταν τις κάνεις σε κοινή θέα, οπου και υπάρχει η δυνατότητα της κριτικής από άλλους στην πρόταση σου.
Σε pm κάνω αυτό που θα έκανα face to face με κάποιον. Θα του έλεγα την γνώμη μου. Η κριτική των άλλων με αφήνει αδιάφορο. Έχω ξεπεράσει αυτό το στάδιο πολλά χρόνια τώρα.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Σε pm κάνω αυτό που θα έκανα face to face με κάποιον. Θα του έλεγα την γνώμη μου. Η κριτική των άλλων με αφήνει αδιάφορο. Έχω ξεπεράσει αυτό το στάδιο πολλά χρόνια τώρα.
Οπότε χάνει το νόημα της και η συμμετοχή σε ένα φόρουμ..
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Xωρις πλακα τωρα, τα ηχεια 25-30 εκ. υψος που θελεις, παιζουν μονο σε κελι φυλακης. Δε θα σου αρεσουν.
Τα καλυτερα ηχεια στον πλανητη στο 1000ρικο ειναι τα κατωθι. Παιζουν με 50 βατ και 4ωμ. Ακουσε τα και θα αλλαξεις τελειως αποψη για τον ηχο. Σε βεβαιωνω. Ο,τι και να παρεις δε θα ειναι σαν κι αυτα..

View attachment 103176
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Πάντως, αφού θέλετε υποχρεωτικά ηχεία βάσης, πάρτε κάποια με γούφερ 8 ιντσών, ώστε να έχουν το κατιτίς τους στα μπάσα. Νομίζω πως δύο ασφαλείς και εντός προϋπολογισμού λύσεις είναι τα Chario 520R και τα Monitor Audio Silver 100. Μην πάρετε ηχεία με μικρότερο γούφερ, θα είναι σχεδόν τελείως άμπασα σε απόσταση πάνω από ένα - ενάμισυ μέτρο.
 



Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.192
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top