Ποιό μουσικό κομμάτι ακούτε τώρα;

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Προσωπικά το κομμάτι στο 1:38:10 είναι πραγματικά μεγαλείο! Τα δίνει όλα, η αγαπημένη! Έκφραση, σκηνική παρουσία, φωνή, πάθος, θηλυκότητα!

..εγώ, πέρα από τα άλλα, ξεχώρισα ιδιαίτερα το Chocolate Jeasus, περίπου τεσσαρακοστό τρίτο λεπτό του video. Εκεί που η Beth κάθεται στα πλήκτρα. Πρόσεξε πως "ζει" την ερμηνεία.
 



Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest













Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ο κορυφαίος δημιουργός, συνθέτης και τραγουδιστής Michael Cretu (Sandra, Moti special, Avenue, Cretu & Thiers, Enigma κ τόσα άλλα..)
Το συγκεκριμένο (The time of our lives) έπαιζε στους τίτλους της αθλητικής εκπομπής της ΕΡΑΣΠΟΡ "Μικρόφωνο στα γήπεδα"...

[DOUBLEPOST=1535223017][/DOUBLEPOST]
Eίναι ένας από τους δίσκους που πηρα, πριν αγοράσω στερεοφωνικό. Ακριβως την επόμενη μέρα της θέασης της ταινίας!
Tον είχα και εγώ όπως κ άλλους δικούς του.
Τώρα πλέον έχω τα πάντα από αυτόν σε μορφή (mp3)
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Ακριβώς!!!;)
Midnight Express Theme..!
..και ένα άλλο καταπληκτικό soundrack από την ταινία Cat People, του ίδιου δημιουργού, είναι το παρακάτω:


[DOUBLEPOST=1535223574][/DOUBLEPOST]
Ο κορυφαίος δημιουργός, συνθέτης και τραγουδιστής Michael Cretu (Sandra, Moti special, Avenue, Cretu & Thiers, Enigma κ τόσα άλλα..)
Το συγκεκριμένο (The time of our lives) έπαιζε στους τίτλους της αθλητικής εκπομπής της ΕΡΑΣΠΟΡ "Μικρόφωνο στα γήπεδα"...

[DOUBLEPOST=1535223017][/DOUBLEPOST]

Tον είχα και εγώ όπως κ άλλους δικούς του.
Τώρα πλέον έχω τα πάντα από αυτόν σε μορφή (mp3)
Σ' αυτούς που ανέφερες, σίγουρα έχει θέση και Ennio Morricone. Aυτός και αν έχει γράψει! Όλες οι μεγάλες ταινίες έχουν τη μουσική επιγραφή του..
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
..και ένα άλλο καταπληκτικό soundrack από την ταινία Cat People, του ίδιου δημιουργού, είναι το παρακάτω:


Yessssssssssss:party:
[DOUBLEPOST=1535224430][/DOUBLEPOST]Επίσης απο το Midnight Express πάντα το κομμάτι του Giorgio Moroder ft Chris Bennett - Dancing with a stranger ήταν κορυφαίο και στην vocal εκτέλεση, αλλά και στην instrumental version

 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Yessssssssssss:party:
[DOUBLEPOST=1535224430][/DOUBLEPOST]Επίσης απο το Midnight Express πάντα το κομμάτι του Giorgio Moroder ft Chris Bennett - Dancing with a stranger ήταν κορυφαίο και στην vocal εκτέλεση, αλλά και στην instrumental version

..την instrumental έκδοση την είχα για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, ως ήχο κλήσης στο κινητό μου!

Και μια και μιλάμε για soundtrack, άκου και τον... τωρινό ήχο κλήσης παρακάτω:



Kορυφαία επιλογή και αυτή!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.639
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top