Αναζήτηση Pioneer N30


Μηνύματα
13.616
Reaction score
6.574
Υποθετω γνωριζεις οτι δεν εχει τις νεες και πολυ βασικες δυνατοτητες ,για spotify και tidal και δεν το μπερδευεις με το νεοτερο μοντελο N30AE. Αν ναι τοτε τα 230 ειναι μαλλον πολλα για μια συσκευη 6 ετων που καινουργια κοστιζε 350 ευρω. Αν μπορεις να ανεβεις λιγο τοτε υπαρχουν συγχρονες επιλογες ,με τις νεες δυνατοτητες και ισοδυναμες ηχητικα.
 

Μηνύματα
79
Reaction score
25
Έχεις μεγάλο δίκιο φίλε μου, ήταν πολύ βιαστική η απόφαση μου, γνωρίζεις εαν αξίσει τα χρήματα του το Sony Hap S1?Σε αυτή την κατηγορία κάτω των 1000€ τί θα μου πρότεινες?
Σ'ευχαριστώ!
 
Last edited:

Μηνύματα
13.616
Reaction score
6.574
Έχεις μεγάλο δίκιο φίλε μου, ήταν πολύ βιαστική η απόφαση μου, γνωρίζεις εαν αξίσει τα χρήματα του το Sony Hap S1?Σε αυτή την κατηγορία κάτω των 1000€ τί θα μου πρότεινες?
Σ'ευχαριστώ!

Το sony εχει και αυτο αρκετα χρονια στην πλατη του, ,οποτε δεν θα στο προτεινα.Η πιο αξιολογη συσκευη μεχρι τα 1000 ευρω,προσφατο μοντελο,με δυνατοτητα να δουλεψει και σαν dac/usb dac,με ολες τις συγχρονες δυνατοτητες ,ειιναι το pioneer N-50AE. Φυσικα μπορεις να κανεις την δουλεια σου και με κατι πιο προσιτο,αλλα αν το θελεις για βασικη πηγη στο συστημα σου,νομιζω ειναι η πιο ασφαλης επιλογη (παντα στο οριο που εχεις βαλει).
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Μετακινήθηκε στις πηγές αφού δεν είναι πια αγγελία. :)
 

Μηνύματα
619
Reaction score
1.964
Μετακινήθηκε στις πηγές αφού δεν είναι πια αγγελία. :)
Καλησπέρα, να ζητήσω και εγώ τη γνώμη σας για τον Cambridge Audio CXN; Δυστυχώς Cambridge Audio CXN V2 από ότι είδα δεν διατίθεται στην ελληνική αγορά. Με ενδιαφέρει κυρίως το Internet Radio.
 

Μηνύματα
13.616
Reaction score
6.574
Καλησπέρα, να ζητήσω και εγώ τη γνώμη σας για τον Cambridge Audio CXN; Δυστυχώς Cambridge Audio CXN V2 από ότι είδα δεν διατίθεται στην ελληνική αγορά. Με ενδιαφέρει κυρίως το Internet Radio.
πολυ καλη επιλογη,απλα ειμαι της αποψης οτι σε τετοιου τυπου συσκευες και για τετοιο επιπεδο τιμης,να αγοραζουμε την πιο προσφατη εκδοση,για να ειμαστε λιγο περισσοτερο ασφαλης χρονικα. Καντε ενα τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια,μπορει απλα να μην το εχουν στοκ καποια καταστηματα, αλλα να εισαγεται κανονικα.Αν βεβαια το μεγαλυτερο μερος των ακροασεων θα ειναι ιντερνετικο ραδιοφωνο,θα ελεγα οτι συσκευες αυτου του επιπεδου ειναι μαλλον υπερβολη .
 

Μηνύματα
619
Reaction score
1.964
πολυ καλη επιλογη,απλα ειμαι της αποψης οτι σε τετοιου τυπου συσκευες και για τετοιο επιπεδο τιμης,να αγοραζουμε την πιο προσφατη εκδοση,για να ειμαστε λιγο περισσοτερο ασφαλης χρονικα. Καντε ενα τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια,μπορει απλα να μην το εχουν στοκ καποια καταστηματα, αλλα να εισαγεται κανονικα.Αν βεβαια το μεγαλυτερο μερος των ακροασεων θα ειναι ιντερνετικο ραδιοφωνο,θα ελεγα οτι συσκευες αυτου του επιπεδου ειναι μαλλον υπερβολη .
Συμφωνώ απόλυτα με το «να αγοράζουμε την πιο πρόσφατη έκδοση» για αυτό ζήτησα τη γνώμη σας. Ξέθαψα από την αποθήκη ένα Netgear EVA8000 HD του 2008-10 και δεν κατάφερα να τον στήσω σαν internet radio.

Στον ίδιο χώρο υπάρχει «σοβαρό» σύστημα για steaming μουσικής που λόγω της πολυπλοκότητάς του είναι κατάλληλο μόνο για «ακροάσεις» και δύσχρηστο για να ακούσει κανείς «έτοιμη μουσική» από ραδιοφωνικό σταθμό.

Θα ήθελα λοιπόν ένα εύχρηστο «ιντερνετικό ραδιόφωνο» χωρίς PC, οθόνες κλπ , αλλά και χωρίς μεγάλες θυσίες στη ποιότητα του ήχου. Ενισχυτικά και ηχεία υπάρχουν, ψάχνω μόνο για καλής ποιότητας εύχρηστο streamer που να υποστηρίζεται από τη «μαμά» του για όσα περισσότερα χρόνια γίνεται.

Το επίπεδο τιμής του Cambridge Audio CXN είναι η «οροφή» μου. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας, κάθε υπόδειξη είναι χρήσιμη!
 
Last edited:

Μηνύματα
13.616
Reaction score
6.574
αν μιλαμε απλα για ιντερνετικο ραδιοφωνο και οχι για συσκευη που θα αποτελει και την βασικη πηγη ακροασης στο συστημα,θα προτεινα την πιο προσιτη αξιοπρεπη λυση,με καλο ηχο,πολυ καλο λειτουργικο και αν μη τι αλλο ενα ονομα που αποτελει εγγυηση.Το μικρο μοντελο απο την yamaha wxad-10,το εχουμε ξανασυζητησει και σε αλλο θεμα,αν ψαξετε θα το βρειτε ευκολα.Απλα για τον χειρισμο του χρειαζεται μια ταμπλετα ή κινητο,αλλα ακομα και τα ακριβοτερα που εχουν καποια οθονη,ουσιαστικα ο ανετος χειρισμος,απαιτει κινητο ή ταμπλετα.
 

Μηνύματα
619
Reaction score
1.964
αν μιλαμε απλα για ιντερνετικο ραδιοφωνο και οχι για συσκευη που θα αποτελει και την βασικη πηγη ακροασης στο συστημα,θα προτεινα την πιο προσιτη αξιοπρεπη λυση,με καλο ηχο,πολυ καλο λειτουργικο και αν μη τι αλλο ενα ονομα που αποτελει εγγυηση.Το μικρο μοντελο απο την yamaha wxad-10,το εχουμε ξανασυζητησει και σε αλλο θεμα,αν ψαξετε θα το βρειτε ευκολα.Απλα για τον χειρισμο του χρειαζεται μια ταμπλετα ή κινητο,αλλα ακομα και τα ακριβοτερα που εχουν καποια οθονη,ουσιαστικα ο ανετος χειρισμος,απαιτει κινητο ή ταμπλετα.

Ο χειρισμός από ταμπλέτα είναι ανεκτός. Θα το ψάξω… Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!!
 

Μηνύματα
619
Reaction score
1.964
Μετά από το σχετικό ψάξιμο έπεσα πάνω στον Yamaha WX-C50. Η διαφορά τιμής με τον Yamaha wxad-10 ξέρουμε αν οφείλεται στην συνδεσιμότητα μόνο, που είναι επιθυμητή, ή και σε καλύτερη ποιότητα του ήχου (ίσως καλύτερο dac) του WX-C50?

Με άλλα λόγια (yamaha wxad-10) vs (yamaha wx-c50) στην ποιότητα του παραγόμενου ήχου υπάρχει διαφορά? Γιατί μάλλον θα καταλήξω σε ένα από τα δύο.
 
Last edited:

Μηνύματα
13.616
Reaction score
6.574
Μετά από το σχετικό ψάξιμο έπεσα πάνω στον Yamaha WX-C50. Η διαφορά τιμής με τον Yamaha wxad-10 ξέρουμε αν οφείλεται στην συνδεσιμότητα μόνο, που είναι επιθυμητή, ή και σε καλύτερη ποιότητα του ήχου (ίσως καλύτερο dac) του WX-C50?

Με άλλα λόγια (yamaha wxad-10) vs (yamaha wx-c50) στην ποιότητα του παραγόμενου ήχου υπάρχει διαφορά? Γιατί μάλλον θα καταλήξω σε ένα από τα δύο.
ναι εχει καλυτερο ηχο,αλλα οχι αναλογο της διαφορας τιμης.Η διαφορα τιμης οφειλεται στις δυνατοτητες που εχει το wxc-50,που ειναι εκτος απο streamer και προενισχυτης και dac,ενω εχει και υποδοχη για usb αποθηκευτικο μεσο (μονο στικακι ομως). Αν η βασικη λειτουργια θα ειναι το ιντερνετικο ραδιοφωνο θα ελεγα οτι μαλλον δεν υπαρχει λογος να το προτιμησει κανεις σε σχεση με το wxad-10.Υπαρχει και το μοντελο np-s303 που ειναι σκετο streamer αλλα με οθονη για βασικη πλοηγηση,αρα μπορει να λειτουργησει και χωρις την χρηση ταμπλετας ή κινητου (για τα πολυ βασικα ομως).
 

Μηνύματα
619
Reaction score
1.964
ναι εχει καλυτερο ηχο,αλλα οχι αναλογο της διαφορας τιμης.Η διαφορα τιμης οφειλεται στις δυνατοτητες που εχει το wxc-50,που ειναι εκτος απο streamer και προενισχυτης και dac,ενω εχει και υποδοχη για usb αποθηκευτικο μεσο (μονο στικακι ομως). Αν η βασικη λειτουργια θα ειναι το ιντερνετικο ραδιοφωνο θα ελεγα οτι μαλλον δεν υπαρχει λογος να το προτιμησει κανεις σε σχεση με το wxad-10.Υπαρχει και το μοντελο np-s303 που ειναι σκετο streamer αλλα με οθονη για βασικη πλοηγηση,αρα μπορει να λειτουργησει και χωρις την χρηση ταμπλετας ή κινητου (για τα πολυ βασικα ομως).

Ευχαριστώ πολύ!!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.570
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top