Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202

Την ταινία αυτή την είδα για 3 λόγους:
1) Την έβρισκα συχνά μπροστά μου στα καλά προτεινόμενα θρίλερ.
2) Μου είπε ένας φίλος οτι ήταν πολύ καλή...
3) Έχει 7.1 στο IMDB !!!

Έχω δει πολλές ηλιθιότητες στη ζωή μου,αλλά αυτή ήταν η πιο άθλια,ακαταλαβίστικη,αποτυχία...
ΜΑΚΡΙΑ ! ! !

Βαθμός:
-10/10
 



Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Πώς είναι συγκριτικά με το πρώτο που δεν μου άρεσε;
Αν δεν σου άρεσε το πρώτο μην το δεις.
[DOUBLEPOST=1534890391][/DOUBLEPOST]

Την ταινία αυτή την είδα για 3 λόγους:
1) Την έβρισκα συχνά μπροστά μου στα καλά προτεινόμενα θρίλερ.
2) Μου είπε ένας φίλος οτι ήταν πολύ καλή...
3) Έχει 7.1 στο IMDB !!!

Έχω δει πολλές ηλιθιότητες στη ζωή μου,αλλά αυτή ήταν η πιο άθλια,ακαταλαβίστικη,αποτυχία...
ΜΑΚΡΙΑ ! ! !

Βαθμός:
-10/10
Μας μπερδεύεις.Αν σου άρεσε πόσο θα έβαζες??
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Πώς είναι συγκριτικά με το πρώτο που δεν μου άρεσε;
Το πρώτο μου άρεσε πολύ. Είχε και το πλεονέκτημα της πρωτοτυπίας σε σχέση με το δεύτερο. Όμως το χιούμορ του -και στο δεύτερο περισσότερο- τα σπάει και είναι ένα καλογυρισμένο Marvel action movie.

Μου άρεσαν πολύ και τα δύο και νομίζω ότι είχα βάλει την ίδια βαθμολογία.
 



Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
Η βαθμολογία που έβαλα είναι μείον δέκα (-10).Ακόμα και το μηδέν θα της ήταν πολύ!!!
Ήθελα να γράψω περισσότερα,αλλά με πήρε ο ύπνος στο κομπιούτερ.

Καταρχήν ήταν πολύ αηδιαστική ταινία,υπερβολική βία (αδικαιολόγητα),κιλά αίματος,να μας δείχνει για τα πρώτα 50λεπτά!!! ένα μακελιό σε ένα σπίτι που δεν είχε τελειωμό,να σκίζουν σάρκες για την πλάκα κάθε τρεις και μία,να υπάρχει ένα κορίτσι σαν τον golum (από το LOTR) που να κυνηγάει την πρωταγωνίστρια και να την σκίζει με μαχαίρια,γυαλιά,ένα σκηνικό όλο αίμα!!! Άσε που ξεκίνησα να την βλέπω με τα ηχεία ψιλοδυνατά και επί 1 ώρα ουρλιάζαν κορίτσια που τα χτυπούσαν-βασάνιζαν και το έκλεισα στην μισή ένταση μη μου φέρουν οι γείτονες την αστυνομία (υποθέτωντας οτι βασανίζω κανέναν).Αρα λοιπόν για μία ώρα ένα πράγμα αηδιαστικό,εμετικό και βάλε και ήθελα να δω που το πάει,ΠΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μπορεί να γίνει.Και έγινε πολύ χειρότερο..."εξηγεί" (πείτε μου και εμένα που δεν κατάλαβα) τι κρυβόταν κάτω από το σπίτι και γίνεται ακόμα πιο εμετικό.
Ο σκηνοθέτης (βασικά και όλοι οι συντελεστές) πρέπει να συλληφθούν για τη δημοσιοποίηση και μόνο τέτοιου αρρωστημένου σεναρίου και όσοι ψηφίσαν θετικά για την ταινία στο IMDB να τους λιώσει κεραυνός τον υπολογιστή!!! Ψυχάκηδες...
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
:rolleyes: Την είδες όλη όμως φιλαράκι, σουβλάκι που μας αειδιαζει δε το τρώμε ολοκληρο... :p:D
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Η βαθμολογία που έβαλα είναι μείον δέκα (-10).Ακόμα και το μηδέν θα της ήταν πολύ!!!
Ήθελα να γράψω περισσότερα,αλλά με πήρε ο ύπνος στο κομπιούτερ.

Καταρχήν ήταν πολύ αηδιαστική ταινία,υπερβολική βία (αδικαιολόγητα),κιλά αίματος,να μας δείχνει για τα πρώτα 50λεπτά!!! ένα μακελιό σε ένα σπίτι που δεν είχε τελειωμό,να σκίζουν σάρκες για την πλάκα κάθε τρεις και μία,να υπάρχει ένα κορίτσι σαν τον golum (από το LOTR) που να κυνηγάει την πρωταγωνίστρια και να την σκίζει με μαχαίρια,γυαλιά,ένα σκηνικό όλο αίμα!!! Άσε που ξεκίνησα να την βλέπω με τα ηχεία ψιλοδυνατά και επί 1 ώρα ουρλιάζαν κορίτσια που τα χτυπούσαν-βασάνιζαν και το έκλεισα στην μισή ένταση μη μου φέρουν οι γείτονες την αστυνομία (υποθέτωντας οτι βασανίζω κανέναν).Αρα λοιπόν για μία ώρα ένα πράγμα αηδιαστικό,εμετικό και βάλε και ήθελα να δω που το πάει,ΠΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μπορεί να γίνει.Και έγινε πολύ χειρότερο..."εξηγεί" (πείτε μου και εμένα που δεν κατάλαβα) τι κρυβόταν κάτω από το σπίτι και γίνεται ακόμα πιο εμετικό.
Ο σκηνοθέτης (βασικά και όλοι οι συντελεστές) πρέπει να συλληφθούν για τη δημοσιοποίηση και μόνο τέτοιου αρρωστημένου σεναρίου και όσοι ψηφίσαν θετικά για την ταινία στο IMDB να τους λιώσει κεραυνός τον υπολογιστή!!! Ψυχάκηδες...
Το 'εχω δεί και εγώ.
Νομιζω ότι ανήκει στο είδος gore που είναι σύνηθες το φαινόμενο με τις ακραίες σκηνές ωμής βίας και αίματος.
Που να δεις το A serbian film.Εκεί να δεις αρρώστια.
Μιας και είσαι ειδικός στα θρίλλερ ,τρόμου κλπ δεν στέλνεις καμια λιστούλα μήπως και έχει ξεφύγει καμία?
[DOUBLEPOST=1534923679][/DOUBLEPOST]
Να δωκω και εγω 8/10 ,τα εφε παντου ειναι αψογα(εχει και το ονομα του υπαιτιου κακομοιρη στο τελος, steven spielberg),κατι μου εκανε ομως απο παιδικη ταινια ,και η μουσικες επιλογες μου θυμισαν atomic blonde.
Δεν μου άρεσε καθόλου.Βαρέθηκα.Την σταμάτησα στην μέση περίπου και την ξαναρχισα μετα απο καμιά βδομάδα μήπως και έχει κατι συγκλονιστικό μετά.
 

Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
  • Το έχω δει το serbian film,περίεργο-χαζό (προπαντώς στο τέλος του κάρφωσε το πέος στο μάτι) αλλά με ενόχλησε η ιδέα οτι γίνονται τέτοια αρρωστημένα (μιλάω για το νεογέννητο που το βίασε εκείνο το ρεμάλι).
  • Mum & dad 2008
  • Insidious 2010 & 2015
  • Eden lake 2008
  • Mirrors 2008
  • The shining 1980
  • Exorcist 1973
  • It 1990
  • Nightwatch 1997
  • Cape fear 1991
  • Misery 1990
  • Event horizon 1997
  • Joyride 2001
  • Alien 1979 & 1986
  • Sinister 2012
  • Saw 2004
  • Don't breathe 2016
  • Hostel 2005 & 2007
  • Wolf Creek 2005
  • High Tension 2003
  • Kill list 2011
Σίγουρα ξεχνώ κάποια !
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Mile 22 (2018)

AF93F189-2233-427B-A311-D132BF0D945E.jpeg


Super ταινία! Μπορεί να τη χαράμισα σε θερινό, έμεινα όμως πλήρως ικανοποιημένος. Αν και η υπόθεση παραπέμπει σε μπλα-μπλα το Mile 22 είναι γεμάτο δράση με καλογυρισμένα πλάνα.
Δίπλα στον Wahlberg παίζει ο Ινδονήσιος Iko Uwais, γνωστός από τις ικανότητές του στις πολεμικές τέχνες, δίνοντας μία διαφορετική οπτική από αυτήν που έχουμε συνηθίσει στις ανάλογες ταινίες μυστικών οργανώσεων.
Σε κάποιους δεν άρεσε το τέλος, π.χ. στον κριτικό του Αθηνοράματος.
Αυτά τα προσέχουν όσοι απορροφούνται από το στόρι. Ευτυχώς δεν με αγγίζουν αυτές οι λεπτομέρειες. Για να είμαι ειλικρινής, μόλις σταμάτησε η δράση στο τέλος, είχε αλλά 2-3 λεπτά που κάτι έλεγαν, αλλά εγώ μάζευα τα πράγματά μου από το τραπεζάκι και δεν πρόσεχα.

8/10
 




Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Γενικά καλό θρίλερ (βαθμός: 6/10),σοβαρό,χωρίς ζόμπι και πλοκάμια (the thing 1982),είχε τρομακτικές (ασυνήθιστες) σκηνές,αρκετούς creepy ήχους αλλά στην υπόθεση χάθηκα σε κάποια σημεία,όπως και στο τέλος το οποίο δεν κατάλαβα.Η σκηνή με το κομμένο κεφάλι που το τρώγανε τα μυρμήγκια ήταν σοκαριστική,καθώς επίσης και η τελική σκηνή με την πρωταγωνίστρια άκρως φρικαλέα.Επίσης όλα εκείνα τα κουκλάκια με καρφίτσες για μαλλιά ή κεφάλια από νεκρά πουλιά σου προκαλούσαν ανατριχίλα.Πάντως αν η υπόθεση ήταν πιο ξεκάθαρη θα του έβαζα άνετα 8...
Τέλος το κοριτσάκι (Milly Sapiro) με αυτό το creepy face που είχε νόμιζα πως ήταν μακιγιάζ,αλλά έτσι είναι το φυσικό της και να το θυμηθείτε πως θα την δούμε να παίζει σε πολλά θρίλερ!!!
 
Last edited:

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Γενικά καλό θρίλερ (βαθμός: 6/10),σοβαρό,χωρίς ζόμπι και πλοκάμια (the thing 1982),είχε τρομακτικές (ασυνήθιστες) σκηνές,αρκετούς creepy ήχους αλλά στην υπόθεση χάθηκα σε κάποια σημεία,όπως και στο τέλος το οποίο δεν κατάλαβα.Η σκηνή με το κομμένο κεφάλι που το τρώγανε τα μυρμήγκια ήταν σοκαριστική,καθώς επίσης και η τελική σκηνή με την πρωταγωνίστρια άκρως φρικαλέα.Επίσης όλα εκείνα τα κουκλάκια με καρφίτσες για μαλλιά ή κεφάλια από νεκρά πουλιά σου προκαλούσαν ανατριχίλα.Πάντως αν η υπόθεση ήταν πιο ξεκάθαρη θα του έβαζα άνετα 8...
Τέλος το κοριτσάκι (Milly Sapiro) με αυτό το creepy face που είχε νόμιζα πως ήταν μακιγιάζ,αλλά έτσι είναι το φυσικό της και να το θυμηθείτε πως θα την δούμε να παίζει σε πολλά θρίλερ!!!
Θα συμπληρώσω για το πόσο καλά σκηνοθετικά ήταν και ηχητικά,επίσης είχε ωραία ατμόσφαιρα.
Περίεργο σε όλους τους τομείς.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top