LG 55C8 burn in?

Μηνύματα
50
Reaction score
9
Χαιρετώ και πάλι!! Ήρθε εχθες ο τεχνικός. Του έδειξα με κλειστά τα φώτα το πανελ και στην αρχή μου λέει "κι όμως μάγκα μου αυτο δεν ειναι τιποτα". Στραβωσα λιγο αλλα προφανως βιαστηκε να βγαλει συμπερασμα γιατι του εδειξα τον μονοπλευρο φωτισμο που κανει και μερικες κάθετες και σα να κατάλαβε. Τουωειπα γιαωτο φαινόμενο vertical banding το οποιο δεν ήξερε και με ξαναρωτησε φεύγοντας πως λεγεται. Έγραψε μπροστά μου μια εκθεση για την lg και περιμενουμε......
 

Μηνύματα
50
Reaction score
9
Λοιπόν με πήρε τηλέφωνο και μου είπε..
Η τηλεόραση έχει ένα χαρτί στην οθόνη πρέπει να βγει. Του λέω η ζελατίνα? Ναι μου λέει η προστατευτική ζελατίνα πρέπει να βγει δεν κάνει να δουλεύει η τηλεόραση έτσι. Του λέω μα ειναι προστατευτικη. Μου λέει αρχίζει και κάνει φουσκάλες από κάτω. Του λέω όχι απλά είχε κάτι αυτοκ ολλητα τα οποία ήθελα να βγάλω και σήκωσα λίγο τη ζελατίνα. Τεσπα μετά μου έλεγε ότι την άνοιξε και έκανε επανατοποθέτηση σε κάτι καλωδιοταινιες και είναι ενταξει. Δεν πατούσε Καλά η μια. Του λέω αν δε πατούσε Καλά θα είχαμε χαμένα κομμάτια πληροφορίας και συνεπώς λάθος εικόνα ως και καθόλου και μου απαντάει ηλεκτρονικός είσαι? Να στην φέρω να την δοκιμάσουμε μου λέει. Του λέω τι να σου πω Κάνε βόλτες. Αν ειναι θα την ξαναπάρεις. Μου λέει αν δε δουλέψει θα μ αναλογιστούν ευθύνες. Και του λέω για ενα πάνελ το οποίο έχει πρόβλημα θα σου αναλογιστούν ευθύνες εσένα? Πως? Μετά μου τα μασάτε και μ είπε πως πρέπει να ξέρει σε 2 μερες τι θα κανει. Του λέω φέρτη και βλέπουμε.... τι να κάνω ρε παιδιά? Θα το παω νομικα αν ειναι.
 



Μηνύματα
50
Reaction score
9
Ναι αυτόν εστειλε η lg. Όχι καμία σχεση με Μανολοπογλο. Κεφαλονιά είμαι εγώ. Κωνσταντατος λέγεται αυτός. Με ξαναπήρε αι ήθελε να μου εξηγησει οτι σε περίπτωση που εμείς βλέπουμε τι πρόβλημα το ανταλλακτικό (πανελ) θα πάει στη Σουηδία να ελέγξει εκεί από εξηδηκευμενους τεχνικούς της lg και σε περίπτωση που δε βρουν κατι θα του το χρεώσουν εξολοκλήρου. Δεν ξερω τι προσπαθει να καταφέρει.
 

petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.141
Reaction score
153
αν εισε σε ενεργη εγγυηση παρε την lg και πες τους τι συμβενει.το κακο ειναι οτι θα σε χρεωσουν μεταφορικη να στειλεις την τηλεοραση αθηνα
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.033
Reaction score
8.060
Ερώτηση:

Όταν προβάλεις το video παραπάνω με τα διάφορα χρώματα. Στο μαύρο χρώμα τι βγάζει?
(Στο απόλυτο σκοτάδι πάντα).
 
Last edited:

Μηνύματα
50
Reaction score
9
Το μαύρο τίποτα απολύτως. Στο 2% Κ μετα φαίνονται οι κάθετες παχιές γραμμές και το πάνελ είναι δεξιά πιο φωτεινό από αριστερά. Όταν προβάλεις μια φωτογραφία φωτεινή δε φαίνεται κάτι.
[DOUBLEPOST=1539255704][/DOUBLEPOST]
αν εισε σε ενεργη εγγυηση παρε την lg και πες τους τι συμβενει.το κακο ειναι οτι θα σε χρεωσουν μεταφορικη να στειλεις την τηλεοραση αθηνα
Φυσικά και ειμαι. 2 Οκτωβρίου αγοράστηκε. Το θέμα ειναι ότι την έχει αναλάβει τεχνικος. Τι θα του πω άσε μου τη και θα τη στείλω εγω Αθήνα? Εφόσον είναι αντιπρόσωπος είναι σαν να μιλάω με LG. (Λογικα) Αν δε βγάλω άκρη θα πάρω πάνω Αθήνα θα κάνω τον τρελό και έχει ο Θεός....
 


Μηνύματα
50
Reaction score
9
Θα έρθει το απογευμα να τη δοκιμάσουμε. Αν και δε νομίζω να έχει κάποια αλλαγή επειδή έβγαλε κ ξαναεβαλε τα flex.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Θα έρθει το απογευμα να τη δοκιμάσουμε. Αν και δε νομίζω να έχει κάποια αλλαγή επειδή έβγαλε κ ξαναεβαλε τα flex.
Επί τη ευκαιρία,μπορεί να ελεγχθεί επίσης άμα υπάρχουν καμμένα ή κολλημένα pixel.
To σχετικό βίντεο που παρατίθεται είναι ακατάλληλο για επιληπτικούς ή άτομα επιρρεπή σε...σπασμωδικές κρίσεις.
 

Μηνύματα
50
Reaction score
9
Λοιπόν ήρθε των έφερε, την στήσαμε, ετρεξα τα μαυρα χρωματα σε απόλυτο σκοτάδι και ήταν όπως του την έδωσα. Είδε ότι δεν έγινε τιποτα, τράβηξε φωτογραφίες με δικιά του κάμερα και μ λεει τέλος. Τώρα ειμαστε ενταξει. Οπότε λογικά περιμένω την καινούρια. Αυτός μου είπε αν ειναι τοβπανε θα του στείλουν να το αλλάξει αλλα τι να αλλάξει... όλη ένα πάνελ είναι.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.335
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top