Ποιο media player για netflix HD;

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.709
το Oppo 105 Durbee ρε παιδια δεν παιζει κ αυτο?Η' απλα δεν το αναφερατε επειδη δεν ειναι πολυ οικονομικο??
Μάλλον γιατί η Oppo αποφάσισε να σταματήσει την παραγωγή players.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Τα 103-105, Darbee ή μη, καταργήθηκαν πριν 2 χρόνια. Τι να πούμε γι' αυτά όταν με 85-90€ παίρνεις 4K Netflix player;

Χρησιμοποιώ ακόμα 103D στο κύριο σύστημα και για Netflix, αλλά ακόμα και το PS3 είναι καλύτερο σε λειτουργικότητα. Δεν έχει skip intro.-
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Στην αρχή και εμένα δεν το έδειχνε, πρέπει να μπεις μέσα στα settings και να το επιλέξεις. Έχω διαβάσει ότι σε μερικές περιπτώσεις πρεπει να επιλέξεις μερικές ταινίες μέχρι να καταλάβει ότι ποιό φορμάτ ήχου πρέπει να έχει αλλά στην δική μου περίπτωση, με το που έκανα την αναβάθμιση έπαιξε κανονικά. :drinks: View attachment 107273
View attachment 107272
To εχω επιλεξει..Στις ταινιες σε itunes μου βγαζει ενδειξη για ATMOS κανονικα.
Το 'προβλημα' ειναι οτι σε ταινιες του NETFLIX δεν μου το βγαζει καθοολου..
(Η συνδρομη που εχω εννοειτε οτι ειναι η ultra 4K)
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
To εχω επιλεξει..Στις ταινιες σε itunes μου βγαζει ενδειξη για ATMOS κανονικα.
Το 'προβλημα' ειναι οτι σε ταινιες του NETFLIX δεν μου το βγαζει καθοολου..
(Η συνδρομη που εχω εννοειτε οτι ειναι η ultra 4K)
Tελικα αφου επαιξα λιγο το Lost in space που εχει atmos το καταλαβε και τωρα μου δειχνει atmos κανονικα.
:lolsign:
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Τα 103-105, Darbee ή μη, καταργήθηκαν πριν 2 χρόνια. Τι να πούμε γι' αυτά όταν με 85-90€ παίρνεις 4K Netflix player;

Χρησιμοποιώ ακόμα 103D στο κύριο σύστημα και για Netflix, αλλά ακόμα και το PS3 είναι καλύτερο σε λειτουργικότητα. Δεν έχει skip intro.-
Ποιο παίρνεις με 90 ευρώ να παίζει ατμός κλπ ?
Γιατί το tv4k έχει 200 ευρώ..
 



Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
ρε παιδες αγορασα το chromecast ultra kai ειτε κανω καστ απτο κινητο μεσω wifi ειτε απο τον επιτραπεζιο υπολογιστη οπου εκει γινεται απο καλωδιο, η κινηση στα βιντεο κανει σπασιματακια,μικρα μεν αλλα υπαρκτα. και τα 1080p βιντεο δεν εχει και την τοπ ποιοτητα.
τι να φταιει;
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
ρε παιδες αγορασα το chromecast ultra kai ειτε κανω καστ απτο κινητο μεσω wifi ειτε απο τον επιτραπεζιο υπολογιστη οπου εκει γινεται απο καλωδιο, η κινηση στα βιντεο κανει σπασιματακια,μικρα μεν αλλα υπαρκτα. και τα 1080p βιντεο δεν εχει και την τοπ ποιοτητα.
τι να φταιει;
Η αποσταση, κυριως - βαλε την πηγη διπλα στο chromecast και θα το δεις
 

Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
Η αποσταση, κυριως - βαλε την πηγη διπλα στο chromecast και θα το δεις
Teliκα το βρήκα ήταν μια επιλογή στις ρυθμίσεις του chromcast που έλεγε για 50hz
Το ενεργοποίησα και όλα καλα
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.023
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top