Analog News


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δεν υπάρχει λογική... :p

Όλα είναι προβληματικά.
Σε ένα προβληματικό μέσο.
Σκατούλες.
Σωστά. Μια χαρά παίζουν.


Βλακείες. Σιγά τις υψηλές συχνότητες που έχει ο δίσκος, και σιγά το πρόβλημα απόκρισης των κεφαλών κινητού μαγνήτη.


Βλακείες. Σιγά το μπάντγουιθ και το δυναμικό εύρος του βινυλίου, ανατρίχιασα μιλάμε, μου σηκώθηκε. Και σιγά το πρόβλημα απόκρισης των κεφαλών κινητού μαγνήτη..


Εγώ στη φασολάδα προτιμώ μπούκοβο.


Στις μακαρονάδες η κρέμα γάλακτος μου ταιριάζει παχύρρευστη.


Στα μπιφτέκια πάλι, δε θέλω ψωμί μέσα, ούτε φρυγανιά, σκέτο κρέας, με λίγες πρασινάδες ίσως.
Μην ισιωπαιδόνης ρε..!:D
 

A

AKARL

Guest
Εγώ στη φασολάδα προτιμώ μπούκοβο.
Στις μακαρονάδες η κρέμα γάλακτος μου ταιριάζει παχύρρευστη.
Στα μπιφτέκια πάλι, δε θέλω ψωμί μέσα, ούτε φρυγανιά, σκέτο κρέας, με λίγες πρασινάδες ίσως.
Κι' εγώ στη γυρόπιτα θέλω σατζίκι και όχι γιαούρτι! :thumbsup:

Σωστά. Μια χαρά παίζουν.

Βλακείες. Σιγά τις υψηλές συχνότητες που έχει ο δίσκος, και σιγά το πρόβλημα απόκρισης των κεφαλών κινητού μαγνήτη.
Προσωπικά μόνο ΜΜ χρησιμοποιώ. Να που τα βρίσκουμε και σε κάτι! :drinks:
 





costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.322
Κι' εγώ στη γυρόπιτα θέλω σατζίκι και όχι γιαούρτι! :thumbsup:
Εσύ κοίτα να πάρεις κάνα ενεργό ηχείο να γίνεις άνθρωπος, και δίαιτα, κομμένα τα πιτόγυρα. :p

Προσωπικά μόνο ΜΜ χρησιμοποιώ.
και εγώ επίσης
Πέραν της πλάκας, εκτιμώ ότι είναι ασφαλέστερη επιλογή η κεφαλή κινητού μαγνήτη με μια νορμάλ στάθμη εξόδου, διότι με χαμηλοέξοδες πηνίου βάζεις τζάμπα προβλήματα στο κεφάλι σου κι αδειάζεις ασκόπως το πορτοφόλι..8-)
 

A

AKARL

Guest
Πέραν της πλάκας, εκτιμώ ότι είναι ασφαλέστερη επιλογή η κεφαλή κινητού μαγνήτη με μια νορμάλ στάθμη εξόδου, διότι με χαμηλοέξοδες πηνίου βάζεις τζάμπα προβλήματα στο κεφάλι σου κι αδειάζεις ασκόπως το πορτοφόλι..8-)
Ακριβώς έτσι!

upload_2018-10-16_13-58-55.jpeg
και κσερό πσωμί λέμε!!!!!!!!!
 

sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
Βλακείες. Σιγά τις υψηλές συχνότητες που έχει ο δίσκος, και σιγά το πρόβλημα απόκρισης των κεφαλών κινητού μαγνήτη.
:mad: Άασχιετοι.

Βλακείες. Σιγά το μπάντγουιθ και το δυναμικό εύρος του βινυλίου, ανατρίχιασα μιλάμε, μου σηκώθηκε. Και σιγά το πρόβλημα απόκρισης των κεφαλών κινητού μαγνήτη..
:angel: :gotcha: Και Ασεβείς!

V8 με 2 εκκεντροφόρους επικεφαλής σφυρήλατες μπιέλες
:rolleyes: Δε πέζ αυτό. Καλύτερα μια ζύξ στην τύχη στο 1\4 του κόστους. :p

Είστε πιο λογικοί άνθρωποι από όσο δείχνετε εκ πρώτης όψεως...

:D
:D Λογικός είν' αυτός απού δεν αγριέβεται όταν του λες "Δε πέζ αυτό" ;)

Εσύ κοίτα να πάρεις κάνα ενεργό ηχείο να γίνεις άνθρωπος, και δίαιτα, κομμένα τα πιτόγυρα. :p
:confused: Ε όχι και να κόψωμε τα πιτόγυρα (σουβλάκια στα καθ' υμάς) για τη μια ζωή την έχουμε! :O_o:

Άλλωθτε, αν δεν έχει ακόμα ενεργά, σιγά και τι τη θέλει τέτοια ζωή;;; ;) :cool:

:beach:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.214
Reaction score
26.972
Άλλωθτε, αν δεν έχει ακόμα ενεργά, σιγά και τι τη θέλει τέτοια ζωή
Βγάλανε ενεργά πιτόγυρα??
[DOUBLEPOST=1539732431][/DOUBLEPOST]
στη φασολάδα προτιμώ μπούκοβο.
Έτσι γίνεται πιο ενεργή. Σίγουρα.
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541




FM 122-MKII Phono Linearizer
Type: Solid-state phonostage with continuously variable “non-RIAA” equalization
Circuit: Discrete Class A, zero feedback
Dimensions: 245mm x 62mm x 290mm
Weight: 2.2kg (FM 102 power supply, 1kg)
Inputs and outputs: Single-ended only
Price:................:(


Almost all ultra-high-end manufacturers claim to use the best (lowest-distortion, highest-resolution) parts in their electronics and loudspeakers. FM Acoustics is no different. On visiting Manuel Huber’s lovely facility near Zurich, I was shown bin after bin of high-end capacitors, resistors, switches, etc. But the thing that stuck with me wasn’t the exceptional quantity and quality of these components; it was the incredible lengths that Huber and his team have gone to perfectly match each of these parts to one another in every measurable parameter.

The amount of time and labor spent testing these caps and resistors to ensure that they identically translate the signals they are fed is remarkable even for the high end. Some might call this exhaustive component-matching “old-fashioned,” or even wasteful. Be that as it may, it has the indisputable result of making FM Acoustics gear more perfectly uniform and reliable than that of many of its competitors. (I have a Swiss-made phono preamp that makes a near-explosively loud noise every time I switch the output level from a lower to a higher gain setting or vice versa—and it makes this noise even when the volume control of the linestage preamp it is connected to is set to zero. This is not a problem you will face with FM Acoustics gear.)


http://www.theabsolutesound.com/art...2-mkii-phono-linearizer-fm-108-mkii-mono-amp/
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.322

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Ελα ρε συ κώστα....παραλογισμός μπορεί να υπάρχει και σε αυτους που αγοράζουν ενα πακέτο τσιγαρα με 5 ευρω..., ενω με 5 ευρω μπορουν να παρουν ενα πακετο α4.....και να καπνιζουν χαρτι για ενα χρόνο....επιλογές είναι όλα....μή τρελαινεσαι....
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541
Dual CS 455-1: με ενσωματωμένο phono stage . . .




Το πικάπ CS 455-1 της Dual κυκλοφορεί και με ενσωματωμένο phono stage, επιτρέποντάς το να χρησιμοποιηθεί σε ενισχυτές χωρίς ειδική είσοδο phono.

Το Dual CS 455-1 με το phono stage βγαίνει σε μαύρο χρώμα με χρυσά γυαλιστερά μεταλλικά στοιχεία.

έρχεται με κεφαλή κινητού μαγνήτης Ortofon, την OMB 10.

Κατά τα άλλα το πικάπ CS 455-1 έχει σύστημε επιστροφής του βραχίονα στη θέση του όταν η κεφαλή φθάσει στο τέλος του δίσκου.

Το πλατό είναι από αλουμίνιο που περιστρέφεται από υποπλατό μέσω ιμάντα, ενώ ο κινητήρας είναι DC ηλεκτρονικά ελεγχόμενος για 33, 45 ή 78 σ.α.λ.


http://www.hxoseikona.gr/nea/6669-dual-cs-455-1.html




- φτηνό , αξιόπιστο , και υποκειμενικά όμορφο . . . διαχρονική αξία
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.493
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top