Ήχος εικόνα show Athens 2018


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Μια πολύ ευχάριστη εξέλιξη για τον τομέα της εικόνας σύμφωνα με την τελευταία ανάρτηση του HXOS EIKONA
Η LEC με τους προβολείς της JVC 8K Shift στην Έκθεση !
Ναι καλά .
Δεν υπάρχει περίπτωση ειδικά για τον n9
''Στα χέρια μου έχω εδώ και μερικές μέρες την ναυαρχίδα της σειράς, τον DLA-NX9. O προβολέας ήρθε ειδικά από την Ιαπωνία για την παρουσίαση του στην έκθεση ήχος & εικόνα show 2018 που θα πραγματοποιηθεί στο ξενοδοχείο Park hotel στις 24-25 Νοεμβρίου με την συμμετοχή της εδώ επίσημης JVC αντιπροσωπείας LEC HELLAS (www.projectorcenter.gr). Αυτά για όσους θελήσουν να τον δουν και από κοντά...''
http://www.projectorjunkies.com/jvc-dla-nx9-review/
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Ενδιαφέρουσα η κίνηση της αντιπροσωπείας να φέρει τον προβολέα στη μικρή μας αγορά και μπράβο τους που το κατάφεραν.
Είναι ΝΤΡΟΠΗ όμως να κάνουν τέτοιες επιλογές παρουσίασης του προϊόντος τους
 

TGD

Μηνύματα
6.906
Reaction score
7.002
Ενδιαφέρουσα η κίνηση της αντιπροσωπείας να φέρει τον προβολέα στη μικρή μας αγορά και μπράβο τους που το κατάφεραν.
Είναι ΝΤΡΟΠΗ όμως να κάνουν τέτοιες επιλογές παρουσίασης του προϊόντος τους
Δηλαδή, τι θα έπρεπε να κάνουν; Και γιατί να ντρέπονται να τον παρουσιάσουν στην έκθεση;
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Προφανώς και δεν αναφέρομαι στην παρουσίαση στην έκθεση, τουναντίον το επικροτώ όπως γράφω.
Η επιλογή της παρουσίασης με τον τρόπο που γίνεται στο συγκεκριμένο site είναι κακή επιλογή
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.332
Reaction score
27.597
Καλημέρα Αλέξη και Ευχαριστω για την απάντηση αλλα... θα περάσουν πιο πολλοί απο εκει;
Καταλαβαίνω τη λες, αλλά αυτή ήταν η απάντηση σε σχετική ερώτηση στο παρελθόν.

Για το κόστος τώρα έχει αναφερθεί παραπάνω, η τιμή που είπα ήταν η πραγματική και όχι ότι μου κατέβηκε στο κεφάλι. Είχα λάβει σχετικά mails από τους διοργανωτές τότε, ξέρω τη σημαίνει στήσιμο έκθεσης, έστω και 2 μέρες, γιατί το έκανα. Μην ξεχνάμε ότι μερικά μαγαζιά αδειάζουν εντελώς, κυριολεκτικά, ώστε να είναι στην έκθεση. Οπότε οι 2 μέρες στην πραγματικότητα ειναι 3, και δεν είναι νορμάλ ώρες, αλλά 15ώρα και βάλε.
Στη τελευταία έκθεση που έλαβα μέρος έφυγα από το ξενοδοχείο 03:00 τη νύχτα ξημερώματα Δευτέρας, και ακόμα άλλοι δεν είχαν βάλει στις συσκευασίες ούτε τα μισά προϊόντα τους.

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Αναλύθηκαν και από άλλους πολύ σωστά.
 

D

Deleted member 38719

Guest
Τέλος πάντων ας σταματήσετε να σχολιάζεται (όσοι σχολιάζεται, γνωστικοί και μη) αρνητικά όλους όσους πάνε στις εκθέσεις και είναι "χαβαλέδες" και μ' αυτό τον όρο αναφέρομαι σε όλους όσους δεν αγοράζουν, σ΄ αυτούς που λέτε "νεκροθάφτες" κλπ κλπ... Άμα δεν τους θέλετε μη πάτε εσείς στην έκθεση, ή κάντε prive εκθέσεις... δεν έχετε όμως το δικαίωμα να βάζετε "πόρτα" σ' ένα open (sales) event .
Δυστυχώς στην Ελλάδα οι "επαγγελματίες" πωλητές, θέλουν να πουλάνε χωρίς καν να ανοίξουν το στοματάκι τους... Τον όρο δυνητικός πελάτης τον έχουν ξεχάσει... την ευγένεια, την εξυπηρέτηση, την φιλοξενία την έχουν ξεχάσει.... Καλό θα ήταν όποιος μπαίνει μέσα στο δωμάτιο να αγοράζει κιόλας, στο χέρι σας είναι, είτε τώρα, είτε μετά... ή και πολύ μετά! και για να σας δώσω το ερέθισμα, ο πατέρας μου, ποτέ δεν θα έρθει σε μια τέτοια έκθεση, ο γιος μου ωστόσο (που όταν μας βλέπεται να περιφερόμαστε στους διαδρόμους, με τα δεκάδες προσπέκτους και "άδεια" τα χέρια, είμαι σίγουρος πως σχολιάζεται με τα ανάλογα σχόλια που κάνετε κι εδώ) που τον έχω μαζί στις τελευταίες εκθέσεις , σε λίγα χρόνια θα γίνει πελάτης σας!
Αγαπητοί φίλοι, θα πρέπει να μάθετε να "τοποθετήστε" με θετικό παλμό,στις νέες πραγματικές προκλήσεις που καλείστε ν' αντιμετωπίσετε, τους «τύπους» και τις επιδιώξεις των αγοραστών, επισκεπτών... κλπ

Αυτά, και με το συμπάθιο!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Τέλος πάντων ας σταματήσετε να σχολιάζεται (όσοι σχολιάζεται, γνωστικοί και μη) αρνητικά όλους όσους πάνε στις εκθέσεις και είναι "χαβαλέδες" και μ' αυτό τον όρο αναφέρομαι σε όλους όσους δεν αγοράζουν, σ΄ αυτούς που λέτε "νεκροθάφτες" κλπ κλπ... Άμα δεν τους θέλετε μη πάτε εσείς στην έκθεση, ή κάντε prive εκθέσεις... δεν έχετε όμως το δικαίωμα να βάζετε "πόρτα" σ' ένα open (sales) event .
Δυστυχώς στην Ελλάδα οι "επαγγελματίες" πωλητές, θέλουν να πουλάνε χωρίς καν να ανοίξουν το στοματάκι τους... Τον όρο δυνητικός πελάτης τον έχουν ξεχάσει... την ευγένεια, την εξυπηρέτηση, την φιλοξενία την έχουν ξεχάσει.... Καλό θα ήταν όποιος μπαίνει μέσα στο δωμάτιο να αγοράζει κιόλας, στο χέρι σας είναι, είτε τώρα, είτε μετά... ή και πολύ μετά! και για να σας δώσω το ερέθισμα, ο πατέρας μου, ποτέ δεν θα έρθει σε μια τέτοια έκθεση, ο γιος μου ωστόσο (που όταν μας βλέπεται να περιφερόμαστε στους διαδρόμους, με τα δεκάδες προσπέκτους και "άδεια" τα χέρια, είμαι σίγουρος πως σχολιάζεται με τα ανάλογα σχόλια που κάνετε κι εδώ) που τον έχω μαζί στις τελευταίες εκθέσεις , σε λίγα χρόνια θα γίνει πελάτης σας!
Αγαπητοί φίλοι, θα πρέπει να μάθετε να "τοποθετήστε" με θετικό παλμό,στις νέες πραγματικές προκλήσεις που καλείστε ν' αντιμετωπίσετε, τους «τύπους» και τις επιδιώξεις των αγοραστών, επισκεπτών... κλπ

Αυτά, και με το συμπάθιο!
Μια χαρά σχόλιο, εκφράζει άποψη και μ αρέσει .
Όμως δεν συμφωνώ.
Δυνητικός πελάτης δεν είναι αυτός που αγόρασε ένα σύστημα ήχου-εικόνας πριν 10 χρόνια και νομίζει πως τα ξέρει όλα.
Αυτός ο τύπος θέλει να μπαινοβγαίνει στα δωμάτια και να θάβει τα πάντα μετά .


Σαν εκθέτης εγώ θέλω νέο κόσμο , που θα εκτιμά τις νέες τεχνολογίες και εξελίξεις στο audio.
 

D

Deleted member 38719

Guest
Μια χαρά σχόλιο, εκφράζει άποψη και μ αρέσει .
Όμως δεν συμφωνώ.
Δυνητικός πελάτης δεν είναι αυτός που αγόρασε ένα σύστημα ήχου-εικόνας πριν 10 χρόνια και νομίζει πως τα ξέρει όλα.
Αυτός ο τύπος θέλει να μπαινοβγαίνει στα δωμάτια και να θάβει τα πάντα μετά .


Σαν εκθέτης εγώ θέλω νέο κόσμο , που θα εκτιμά τις νέες τεχνολογίες και εξελίξεις στο audio.

Κι όμως, ακόμα και σ' αυτόν μπορείς να πουλήσεις! Ξέρεις τι, γνώση!
 

Μηνύματα
1.862
Reaction score
4.429
Δυνητικοί πελάτες είναι ολοι με τον ενα η άλλο τροπο.
Οι εκθέσεις έχουν μια επιδραση περίεργη όταν γίνονται σωστα.

Υπαρχουν όμως επισκέπτες με θέματα.
Απο αργοσχολους μεχρι ανικανοποιητους λεπτολογους με σύνδρομο Στοκχόλμης...
Οπως εκθέτες που εκθετουν άγνοια και σνομπισμο.

Θέλω να πιστεύω οτι αυτες είναι μειοψηφιες.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Ποιος εκθετης τελευταία έβγαλε σνομπισμο αγενεια η οτιδήποτε τέτοιο άρνητικο
Πιο συγκεκριμένα?
:)

Η κουβεντα να γίνεται?
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.823
Reaction score
34.005
παντως σκεφτομαι πολλα ωραια κολπακια οταν σκασω στην εκθεση...

Πολλα περνανε απ το μυαλο μου, ετσι για να χει και λιγο χαβα η εκθεση...

Δε θα σας αποκαλυψω τιποτα ομως... ακομα...

Ο Κακαλιος μονο ξερει...

:D8-):p
 

D

Deleted member 38719

Guest
Δυνητικοί πελάτες είναι ολοι με τον ενα η άλλο τροπο.
Οι εκθέσεις έχουν μια επιδραση περίεργη όταν γίνονται σωστα.

Υπαρχουν όμως επισκέπτες με θέματα.
Απο αργοσχολους μεχρι ανικανοποιητους λεπτολογους με σύνδρομο Στοκχόλμης...
Οπως εκθέτες που εκθετουν άγνοια και σνομπισμο.

Θέλω να πιστεύω οτι αυτες είναι μειοψηφιες.
Ακριβώς για αυτό μιλησα παραπάνω... και αναφέρθηκα στην ευγένεια, την εξυπηρέτηση και την φιλοξενία !
[DOUBLEPOST=1542313213][/DOUBLEPOST]
Ποιος εκθετης τελευταία έβγαλε σνομπισμο αγενεια η οτιδήποτε τέτοιο άρνητικο
Πιο συγκεκριμένα?
:)

Η κουβεντα να γίνεται?
Αγαπητέ, βλέπουμε συμπεριφορές κι εδω μέσα απο τα προεόρτια.. δε χρειάζεται να ζητάτε κάτι πιο συγκεκριμένο... εσείς δηλωνετε άγνοια του θέματος, δηλαδη;
 

Μηνύματα
7.218
Reaction score
4.599
Με όλα αυτά που διάβασα και μάθαινα για τις καθυστερήσεις δεν περίμενα να φέρουν τον n9
Πόσο μάλλον όταν μου έλεγαν ότι μάλλον δεν θα κατέβουν έκθεση γιατί δεν ήξεραν εάν έχουν τον n5 εγκαίρως.
Άλλος ένας λόγος για να πάμε εκθεση !:hi:
 

Μηνύματα
1.664
Reaction score
1.501
Ποιος εκθετης τελευταία έβγαλε σνομπισμο αγενεια η οτιδήποτε τέτοιο άρνητικο
Πιο συγκεκριμένα?
:)

Η κουβεντα να γίνεται?
Άμα η βλακεία που έχει αποφασίσει να πουλήσει ο εκάστοτε αντιπρόσωπος κάνει μόνο για πιλαφια μόνο πιλαφια θα ακούσεις ότι και να ζητήσεις...

Άμα αυτό δεν είναι αγένεια τι ειναι.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Αγαπητέ, βλέπουμε συμπεριφορές κι εδω μέσα απο τα προεόρτια.. δε χρειάζεται να ζητάτε κάτι πιο συγκεκριμένο... εσείς δηλωνετε άγνοια του θέματος, δηλαδη;
Δεν εχω βιωσει κακή συμπεριφορά εκθετη εγω κ ρωταω ποιον εννοείται :)
[DOUBLEPOST=1542313857][/DOUBLEPOST]
Άμα η βλακεία που έχει αποφασίσει να πουλήσει ο εκάστοτε αντιπρόσωπος κάνει μόνο για πιλαφια μόνο πιλαφια θα ακούσεις ότι και να ζητήσεις...

Άμα αυτό δεν είναι αγένεια τι ειναι.

Αν πουλάει κάποιος κάτι κακο είναι αγενεια?:D
 

D

Deleted member 38719

Guest
όχι δεν αναφέρομαι σε πιλάφια ή κάτι τέτοιο... Μπορώ να σας αναφέρω πολλά περιστατικά,, (για μεθυσμένους εκθέτες ή υπερόπτες με πουρα, πιο παχιά κι απο τα καλώδια που πουλούσαν... )ητουλάχιστω όσο θυμάμαι, αλλά δεν θα έχω τον χρόνο και χώρο εδώ να τα περιγράψω... ωστόσο αν επιμένετε και θέλετε πραγματικά, μπορούμε,να βρεθούμε στην έκθεση και να τα πούμε , σαν δυο καλοί φίλοι!
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Πανε κανονιζουν ολο τσιμπουσια κ μετα τους βγαίνει το κακό όνομα
:D

Anyway
το υπεροπτης λόγω μεγαλου πούρου κτλ με κρατάει εξαιρετικά επιφυλακτικο
Αλλα οκ
 

Μηνύματα
1.664
Reaction score
1.501
Ειναι αγένεια να ζητάς να ακούσεις το σύστημα που ήρθες να ακούσεις και να μην το ακους.
 

D

Deleted member 38719

Guest
Πανε κανονιζουν ολο τσιμπουσια κ μετα τους βγαίνει το κακό όνομα
:D

Anyway
το υπεροπτης λόγω μεγαλου πούρου κτλ με κρατάει εξαιρετικά επιφυλακτικο
Αλλα οκ
Μη το παίρνετε τις μετρητοις, οι λέξεις είναι σαν τα φαντάσματα , εμφανίζονται εκεί που θέλουν, καταλαβαίνετε όμως τι θέλω να πω ή έστω τι υπονοώ, υπήρχαν και υπάρχουν ακόμα αρκετές άσχημες στοιγμές ... δεν όλοι ίδιοι, όπως δεν έιναι όλοι χαβαλέβες κλπ, απο την άλλη όλους τους χωρά ο ντουνιάς , δεν καταλαβαίνω γιατι δυσανασχετουν μερικοί, όμως ...
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top