Ήχος εικόνα show Athens 2018

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.121
Άντε και αυτό γιατί μια είναι η αγάπη

3CEDC4F6-F495-459D-9D9E-1BF0B04F9C34.jpeg


*κανει και για αερόθερμο ;)
[DOUBLEPOST=1543056704][/DOUBLEPOST]
Δυστυχως θα τη χασω φετος.
Καταραμενο κρυωμα.>:(:(
Και ειχα παρει και καινουργια κινητουμπα και ηθελα να δοκιμασω την καμερα>:(
Ανεβαζε φωτο παντοφλετο :thumbsup:
Δεν προλαβαίνω άλλες, έρχεται η παντόφλα να με παραλάβει.
Αφήνω ανταποκριτή τον @Kotsidis John
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Εγω λεω να αφησουμε την γκρινια και να λεμε και ενα ευχαριστω που σε χαλεπους καιρους πραγματοποιειται εκθεση ηχου και εικονας.

Πολλοι μπορουν να πανε για οφθαλμολουτρο, αλλοι για να αγορασουν
μηχανημα στο μελλον, αλλοι για να παρουν χαμπαρι τι τρεχει απο μηχανηματα στην πιατσα.

Αν το εισιτηριο εχει 2 ευρω απλα για την συμμετοχη δεν ειναι αξιο συζητησης.

Αυτο ομως που πρεπει να παρουν χαμπαρακι οι εκθετες ειναι οτι μηχανηματα των 72,000 ευρω και ενισχυτες του 10χιλιαρου και πηγες των 8520 ευρω για μενα δεν πρεπει καν να υπαρχουν στα ποστα τους.

Καταλαβετε για τα καλα μαγκες οτι οι εποχες με την τσεπη γεματη και την δευτερα θα εχουμε σιγουρα μεροκαματο και ζητω το πασοκ το ορθοδοξο εχουν περασει...Δεν θα βγαλει ο κοσμακης που δεν εχει να φαει της οικονομιες του απο την τραπεζα για να παει να παρει στερεοφωνικο.

Και απο την αλλη σας εβλεπα και περισυ και της πιο παλιες χρονιες στην εκθεση να βαζετε κοντρα πιο δωματιο και πιο ποστο εχει το καλυτερο συστημα αξιας 50,000 ευρω και ελεγα καλα ρε πανε καλα? Δεν ειδα ενα οικονικο προσιτο συστημα που θα συντροφευση τον μεσο ακροατη για χρονια, και να σας πω και και της εντυπωσης μου απο εκθεσεις συστηματα αρκετων χιλιαδων ευρω ΔΕΝ καταφεραν να παιξουν καλυτερα απο τα δικα μου και ελεγα καλα ρε τι ψαχνομαι ο μ@λ@κ@ς.

Θα ηταν μαγκια να διαγωνιζοσταν ποιος εκθετης θα εχει το πιο οικονομικο προσιτο συστημα για τον ελληνα που θα παιζει αξιολογα και θα μπορει να το αγορασει ,και κακα τα ψεματα αν θελετε να εχετε και πελατες τα επομενα χρονια πως περιμενετε να τραβηξετε την νεολαια στο αθλημα? με το Grand Utopia των 60,000 ευρω? πως θα δελεασεις τον πιτσιρικα να ξεκινησει να φτιαξει ενα συστημα πηγη-ενισχυτη-ηχεια οταν αυτα που του προτεινεις ξεπερνανε τα 5 χιλιαρικα για πλακα? και θες να τον πεισεις κιολας με το στανιο οτι αν πλευσει προς την οικονομικη λυση θα πεταξει τα λεφτα του.

Συγνωμη αλλα και αλλες εκθεσεις γινονται για τα χομπυ μας πχ αυτοκιν/ μοτοσυκλετων εχει απο την πορσε μεχρι το yaris και το μικρο fiatακι και στης μοτοσυκλετων απο την 1000αρα μεχρι το 50αρι σκουτερ (γιατι και με το σκουτερακι πας στη δουλεια σου και οικονικα και αξιοπιστα) μονο που αντιστοιχο σκουτερ σε εκθεση ηχου δεν εχω δει ακομα....

Αυτα να τα ακουν και οι εκδοτες περιοδικων ηχου ενα προσιτο συστημα σε τεστ δεν εχουμε τοσα χρονια μονο μερικων χιλιαδων λες και μας ενδιαφερουν και θα τρεξουμε την αλλη μερα να εκταμιευσουμε 15 χιλιαρικα να παμε να παρουμε αντικραδασμικα και ρακ που αφαιρουν τον θορυβο φτιαχνουν το γρεζι σφιγγουν το μπασο και γελανε και τα μπετα.

Αν εχετε την εντυπωση οτι απο τους μερικους χιλιαδες φιλους που αγοραζουν Ηχος$soundvision θα πανε να παρουν streamer 4500 ευρω η phono stage 3500 ευρω ειστε γελασμενοι παρτε το αλλιως το εργο ολο
θα καταντησετε να κανετε τεστ μονο για κινητα και ταμπλετ!!!
:hi:
 




Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
[DOUBLEPOST=1543056704][/DOUBLEPOST]

Δεν προλαβαίνω άλλες, έρχεται η παντόφλα να με παραλάβει.
Αφήνω ανταποκριτή τον @Kotsidis John
Θα παω εγω αυριο το πρωι και θα σας βγαλω οσες φωτο θελετε. Θα παω με 2 φιλες μου με μίνι, να δουμε ποιος θα κοιταει ''στερεοφωνικά'' μετά...:D
Θα ζητησουμε να μας βαλουν και death metal. Δεν πιστευω να μας αρνηθουν...:p

κατάλογος.jpg
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Εντυπώσεις από τον 'N9';:dance:
αποτι ξερω ειναι κοσμογυρισμενος και οχι τελικο μηχανημα....οποτε τι να πω !!!!!!

αλλα για σενα και μονο,αντε...:)
Αν διορθωσουν 3-4 προβληματα που ειδα και γινει και laser:D .......
....στα λ7 που θελουν καλος θαναι
 

Μηνύματα
1.399
Reaction score
1.094
Θα παω εγω αυριο το πρωι και θα σας βγαλω οσες φωτο θελετε. Θα παω με 2 φιλες μου με μίνι, να δουμε ποιος θα κοιταει ''στερεοφωνικά'' μετά...:D
Θα ζητησουμε να μας βαλουν και death metal. Δεν πιστευω να μας αρνηθουν...:p

View attachment 110806
Ενημέρωσε τι έγινε. Εμένα σε άδειο δωμάτιο μου αρνήθηκαν. Μου είπε να περάσω από το στούντιο αν θέλω να ακούσω κομμάτια επιλογής μου. Θα τρέξω...:fuckyou:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Θα παω εγω αυριο το πρωι και θα σας βγαλω οσες φωτο θελετε. Θα παω με 2 φιλες μου με μίνι, να δουμε ποιος θα κοιταει ''στερεοφωνικά'' μετά...:D
Θα ζητησουμε να μας βαλουν και death metal. Δεν πιστευω να μας αρνηθουν...:p

View attachment 110806
οχι ομως αυτα τσι φωτο ...
τα αλλα να βαλετε με τα σκισμενα καλτσον και τα μαστιγια ...
και να ζητησετε clash κι ετσι - τα death metal ειναι hiend βρε ...
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Ενημέρωσε τι έγινε. Εμένα σε άδειο δωμάτιο μου αρνήθηκαν. Μου είπε να περάσω από το στούντιο αν θέλω να ακούσω κομμάτια επιλογής μου. Θα τρέξω...:fuckyou:
Καποτε ειχα βαλει soulfly στο δωματιο του Παντελη(στουντιο 17) και μαλιστα βινυλιο. Μαντεψε. Ο Cavalera πηγε να τ' ανατιναξει το δωματιο αλλά ο Παντελης αταραχος. Δικο μας παιδι. Βλεπεις, επαιζε καλα το συστημα...:o:D:D
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.543
Clash τα πρώτα δύο, μετά ηρεμούν τα κομμάτια - φτιάχνουν οι παραγωγές...
- με το. London calling να κρατά την ιδανική ισορροπία υλικού και παραγωγης
 

Μηνύματα
1.399
Reaction score
1.094
Καποτε ειχα βαλει soulfly στο δωματιο του Παντελη(στουντιο 17) και μαλιστα βινυλιο. Μαντεψε. Ο Cavalera πηγε να τ' ανατιναξει το δωματιο αλλά ο Παντελης αταραχος. Δικο μας παιδι. Βλεπεις, επαιζε καλα το συστημα...:o:D:D
Η χαλαρότητα του είναι γνωστή. Σήμερα πέρασα τρεις φορές για να βρω ανοιχτό το δωμάτιο, γύρω στις δύο ώρες άργησε, ψιλοπράγματα...
[DOUBLEPOST=1543076112][/DOUBLEPOST]
- με το. London calling να κρατά την ιδανική ισορροπία υλικού και παραγωγης
Απίστευτο πως η μπάντα των δύο πρώτων άλμπουμ μεταφορφώθηκε τόσο πολύ στο London Calling. Διπλό LP με όλα τα κομμάτια αξιόλογα.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Clash τα πρώτα δύο
με το. London calling να κρατά την ιδανική ισορροπία υλικού και παραγωγης
επειδη εισαστε καλα κοπέλια δα σας ε βαλω και μια καλη φωτο σεκοντς πριχου ντη κλασσικη απου ολοι κατεχωμε

α.jpg



"Paul Simonon (The Clash) One second before the iconic London Calling image New York 1979. Photographer Pennie Smith."

:drinks:
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Ενημέρωσε τι έγινε. Εμένα σε άδειο δωμάτιο μου αρνήθηκαν. Μου είπε να περάσω από το στούντιο αν θέλω να ακούσω κομμάτια επιλογής μου. Θα τρέξω...:fuckyou:
Με αυτές τις τακτικές διώχνουν κόσμο.
Ναι ρε φίλε ακούω μεταλ και θέλω να το ακούω από λάμπα και χωνιά.
Ενοχλώ κανένα?
Χαλάω την αισθητική του δωματίου?
Όταν θα πάρεις το πακέτο όμως δεν χαλάει η αισθητική τις τσέπης σου.
Να κλείσουν όλοι.
[DOUBLEPOST=1543079959][/DOUBLEPOST]
Με αυτές τις τακτικές διώχνουν κόσμο.
Ναι ρε φίλε ακούω μεταλ και θέλω να το ακούω από λάμπα και χωνιά.
Ενοχλώ κανένα?
Χαλάω την αισθητική του δωματίου?
Όταν θα πάρεις το πακέτο όμως δεν χαλάει η αισθητική τις τσέπης σου.
Να κλείσουν όλοι.
Ακολουθεί αληθινό παράδειγμα
Με δραχμές εποχή.
Ανεβαίνω με κολλητό κιθαρίστα κέντρο για να αγοράσει κιθάρα.Πιτσιρικαδες βέβαια τότε αλλά ο φίλος με 700.000 δρχ στη τσέπη
Μπαίνουμε σε γνωστότατο κιθαραδικο τις Αθήνας.
Ο πωλητής βαριέται την ζωή του και μας κοιτάει απαξιωτικά από πάνω μέχρι κάτω.
Αφού δοκιμάζει ο φίλος μια κιθάρα του λέει του πωλητη .Μπορείς να μου δώσεις και αυτή να την ακούσω ?
Και λέει ο τύπος
Δεν είναι αυτή για τα χέρια σου .....
Σηκώνεται το φιλαράκι του βγάζει το πάκο και του λέει.
Ούτε αυτό για τα δικά σου
Πρέπει να το θυμάται ακόμα ο μ@λ@κας.
Πηγαμε αλλού και τα έσκασε εκεί
 

Μηνύματα
1.399
Reaction score
1.094
Με αυτές τις τακτικές διώχνουν κόσμο.
Ναι ρε φίλε ακούω μεταλ και θέλω να το ακούω από λάμπα και χωνιά.
Ενοχλώ κανένα?
Χαλάω την αισθητική του δωματίου?
Όταν θα πάρεις το πακέτο όμως δεν χαλάει η αισθητική τις τσέπης σου.
Να κλείσουν όλοι.
[DOUBLEPOST=1543079959][/DOUBLEPOST]
Ακολουθεί αληθινό παράδειγμα
Με δραχμές εποχή.
Ανεβαίνω με κολλητό κιθαρίστα κέντρο για να αγοράσει κιθάρα.Πιτσιρικαδες βέβαια τότε αλλά ο φίλος με 700.000 δρχ στη τσέπη
Μπαίνουμε σε γνωστότατο κιθαραδικο τις Αθήνας.
Ο πωλητής βαριέται την ζωή του και μας κοιτάει απαξιωτικά από πάνω μέχρι κάτω.
Αφού δοκιμάζει ο φίλος μια κιθάρα του λέει του πωλητη .Μπορείς να μου δώσεις και αυτή να την ακούσω ?
Και λέει ο τύπος
Δεν είναι αυτή για τα χέρια σου .....
Σηκώνεται το φιλαράκι του βγάζει το πάκο και του λέει.
Ούτε αυτό για τα δικά σου
Πρέπει να το θυμάται ακόμα ο μ@λ@κας.
Πηγαμε αλλού και τα έσκασε εκεί
Το θέμα είναι ότι δεν απέρριψε τα μουσικά μου γούστα, ρώτησα αν μπορούσα να ακούσω ένα κομμάτι και είπε όχι οπότε η κουβέντα τελείωσε εκεί, σιγά μη παρακαλούσα κιόλας. Είναι από τους Έλληνες κατασκευαστές που πολλοί φωνάζουν να τους στηρίζουμε... Όσο για τα κιθαράδικα, είχαν αντίστοιχη και χειρότερη αντιμετώπιση στους νεαρούς κιθαρίστες. Έμπαινες μέσα και αν ήσουν κάτω των 30 σε κοίταζαν περίεργα. Μετά ήρθε ο Thomann, έκοψε κώλους και όποιοι δεν έκλεισαν άλλαξαν τακτική. Τώρα υπάρχουν καταστήματα με το laptop ανοιχτό και μόλις ρωτάς τιμή, κοιτάνε πόσο πουλάει ο Thomann και προσφέρουν ίδια τιμή.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Με αυτές τις τακτικές διώχνουν κόσμο.
Ναι ρε φίλε ακούω μεταλ και θέλω να το ακούω από λάμπα και χωνιά.
Ενοχλώ κανένα?
Χαλάω την αισθητική του δωματίου?
Όταν θα πάρεις το πακέτο όμως δεν χαλάει η αισθητική τις τσέπης σου.
Να κλείσουν όλοι.
Σωστος!!
Στις δυο τελαιυταιες εκθεσης ειχα δυο cd μαζι μου,και θα τα εχω και αυριο που θα παω. Οταν ζητησα να ακουσω μου το απαγορευσαν.
Ακολουθεί αληθινό παράδειγμα
Με δραχμές εποχή.
Ανεβαίνω με κολλητό κιθαρίστα κέντρο για να αγοράσει κιθάρα.Πιτσιρικαδες βέβαια τότε αλλά ο φίλος με 700.000 δρχ στη τσέπη
Μπαίνουμε σε γνωστότατο κιθαραδικο τις Αθήνας.
Ο πωλητής βαριέται την ζωή του και μας κοιτάει απαξιωτικά από πάνω μέχρι κάτω.
Αφού δοκιμάζει ο φίλος μια κιθάρα του λέει του πωλητη .Μπορείς να μου δώσεις και αυτή να την ακούσω ?
Και λέει ο τύπος
Δεν είναι αυτή για τα χέρια σου .....
Σηκώνεται το φιλαράκι του βγάζει το πάκο και του λέει.
Ούτε αυτό για τα δικά σου
Πρέπει να το θυμάται ακόμα ο μ@λ@κας.
Πηγαμε αλλού και τα έσκασε εκεί
Καλα του εκανε !!
 

Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Θυμάμαι πριν 10-15 χρόνια στην έκθεση, πολύ πιτσιρικάς ακόμα, γύρω στα 25. Πάω στο Λουκά Στεφανιδη να αγοράσω ένα cd. Παιρνω ένα Doors, θυμάμαι, το Strange Day σε MFSL. Αφού κοζαρει ο θεός ο Λουκάς ότι είμαι πιτσιρικάς με κοιτάει και με ύφος μου λέει «είναι ακριβό αυτό».
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Θυμάμαι πριν 10-15 χρόνια στην έκθεση, πολύ πιτσιρικάς ακόμα, γύρω στα 25. Πάω στο Λουκά Στεφανιδη να αγοράσω ένα cd. Παιρνω ένα Doors, θυμάμαι, το Strange Day σε MFSL. Αφού κοζαρει ο θεός ο Λουκάς ότι είμαι πιτσιρικάς με κοιτάει και με ύφος μου λέει «είναι ακριβό αυτό».
Χαχα ωραίες εποχές
[DOUBLEPOST=1543081918][/DOUBLEPOST]
Το θέμα είναι ότι δεν απέρριψε τα μουσικά μου γούστα, ρώτησα αν μπορούσα να ακούσω ένα κομμάτι και είπε όχι οπότε η κουβέντα τελείωσε εκεί, σιγά μη παρακαλούσα κιόλας. Είναι από τους Έλληνες κατασκευαστές που πολλοί φωνάζουν να τους στηρίζουμε... Όσο για τα κιθαράδικα, είχαν αντίστοιχη και χειρότερη αντιμετώπιση στους νεαρούς κιθαρίστες. Έμπαινες μέσα και αν ήσουν κάτω των 30 σε κοίταζαν περίεργα. Μετά ήρθε ο Thomann, έκοψε κώλους και όποιοι δεν έκλεισαν άλλαξαν τακτική. Τώρα υπάρχουν καταστήματα με το laptop ανοιχτό και μόλις ρωτάς τιμή, κοιτάνε πόσο πουλάει ο Thomann και προσφέρουν ίδια τιμή.
Και σου φτιάχνουν και καφεδάκι ...
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.537
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top