Zizik's Maxi Home Theater



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Ήρθε το απόγευμα με τον profi, το βάλαμε, καλιμπράρισε ο Μανωλάκης, ξενέρωσα γιατί δεν έχει aspect το remote και πρέπει να το αλλάζω μέσα απ' το menu, μου βρήκε λύση για το Harmony o loggeo, μου έπεσαν τα σαγόνια απ' την εικόνα, φάγαμε πίτσα, μειώσαμε κάτι οξύτητες, μου έπεσαν πάλι τα σαγόνια, έφυγαν, είδαμε το μισό Ready Player One και λίγο Super 8. :D
Πολύ χαρούμενος!


IMG_20181218_233656.jpg


IMG_20181218_233820.jpg
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Ανεβήκαμε πολύ σε φως. :geek:
Καλιμπραρισμένος, με τη σταθερή ίριδα μισόκλειστη στο -8 (απο -15 κλειστή έως 0 ανοιχτή) και τη λάμπα στο low βγάζει σχεδόν 13fL και με τέρμα ανοιχτή 18fL στις 137". Δεν δοκιμάσαμε high lamp μην τυφλωθούμε.
Δοκιμάσαμε επίσης τη δυναμική ίριδα και πρέπει να παραδεχθώ οτι στην ήπια ρύθμιση λειτουργεί πολύ ομαλά, σχεδόν δεν την καταλαβαίνεις.

Την άλλη εβδομάδα θα φτιάξουμε και μια ρύθμιση για 4K-HDR. Εκεί θα χρειαστεί το high.
 














Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Τώρα που ήρθε το νέο προβολάκι βρήκα την ευκαιρία να ξηλώσω το παλιό μου Lumagen, αφού δεν περνάει 4K και δεν ήθελα 2 HDMI καλώδια προς τον προβολέα. Less is more και τέτοια. :party:

Παιδεύτηκε λίγο περισσότερο ο Καστρουνέλος και φτάσαμε σε πιο χοντροκομμένο 90-95% αντί για 100%. Μη με χαλάσει. :p:D


Ευχαριστώ @Μανώλης Κ., @loggeo, @profi! :hi:


Μόλις ξανασέταρα όλες τις ρυθμίσεις του Harmony Elite για να είναι τέλειο, μέχρι το βράδυ που κάτι θα εμφανιστεί και την ώρα της ταινίας θα αλλάζω αναθέσεις. >:(

Στις επόμενες μέρες θα ξεπακετάρω το 4K player για να δούμε τι κάνει. :)
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.715
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top