Crown xls 1502

Status
Not open for further replies.

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Πλέον με τους fusion δεν είναι απαραίτητο. Τα έχουν όλα και συμφέρουν.....
Δεν έχουν όμως...κόκκινο φωτάκι και αυτό μπορεί να προβληματίσει κάποιον ασκόπως.o_O
ναι αλλά το νήμα μιλά για crown..:fuckyou:
να μην την μπούμε κ άλλο στους πολέμαρχους του χάιενδ?:roflmao:
Αφού είπαμε,δεν κάνουν για...(super) tweeter - λες και όποιος γραμμικός ενισχυτής αποδίδει πλημμελώς τετραγωνικούς παλμούς 10 KHz θα έκανε...
https://www.avsite.gr/forum/threads/Υψηλή-πιστότης.86242/
Πάντως είναι ιδανικοί ως... αγωγή απεξάρτησης από το χαιενδ.:sneaky:
 

Μηνύματα
12.853
Reaction score
10.069
άντε πάλι...
γιατί?
Γιατί έχουν πολλή παραπάνω ισχύ από αυτή που θα ήταν απαιτητή σε ένα ενεργό ηχείο 2 δρόμων*. Επίσης έχουν μεγάλο μέγεθος για να ενσωματωθούν μέσα στο ηχείο. Τέλος, υπάρχουν οι fusion που είναι πιο ταιριαστοί για αυτή τη δουλειά.

*και με αυτό εννοώ ότι με λιγότερη ισχύ, ένας άλλος ενισχυτής στα ίδια χρήματα, θα μπορούσε να έχει λίγο καλύτερες μετρήσεις.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Δεν έχουν όμως...κόκκινο φωτάκι και αυτό μπορεί να προβληματίσει κάποιον ασκόπως.o_O
Nαι επίσης η κεντρική ιδέα (για τους xls) είναι πως κάνουν μόνο για πανηγύρια με κλαρίνα. Και δεν έχουν χροιές. Προχτές π.χ. προσπάθησα να βρω χροιές στην silent but deadly κλ@νιά της ντανα (πως την λεν) κραλ και δεν βρήκα...... >:(
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.422
Γιατί έχουν πολλή παραπάνω ισχύ από αυτή που θα ήταν απαιτητή σε ένα ενεργό ηχείο 2 δρόμων*. Επίσης έχουν μεγάλο μέγεθος για να ενσωματωθούν μέσα στο ηχείο. Τέλος, υπάρχουν οι fusion που είναι πιο ταιριαστοί για αυτή τη δουλειά.

*και με αυτό εννοώ ότι με λιγότερη ισχύ, ένας άλλος ενισχυτής στα ίδια χρήματα, θα μπορούσε να έχει λίγο καλύτερες μετρήσεις.
Μπορεί...
αλλά το να κάνεις ενεργό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα βάλεις και plate amp

μπορείς να το βάλεις και κάτω στο πάτωμα δίπλα από το ηχείο
και να πάρεις και 2 λάμπες led θερμό με μπαταρία από τον κινέζο...
να τις κολλήσεις πάνω στον crown με μπλουτακ και να φαίνεται χαιενδ λαμπάτος :laugh:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Νομίζω πως προ αμνημονεύτων ετών σας έχω αναλύσει με το νι και με το σίγμα την πτώση του ντάμπινγκ φάκτορ πάνω στο μεγάφωνο.
Με όλους τους απαραίτητους τύπους, και με παράδειγμα ενισχυτή με επαρκέστατο ντάμπινγκ φάκτορ, που φτάνει στο μεγάφωνο 8.
Το μνημόνευσε ο Πέτρος προ λίγου.
Μην επαναλαμβανόμαστε.
Πάρτε ενεργά. Και μη ρωτάτε το γιατί.
Kαι στην πράξη πως μεταφράζεται αυτό; Ψοφάει ντιπ η δυναμικίλα;
Άλλη μια ωραία ερώτηση που εξυπηρετεί την αντιπαραβολή της φαινομενικής απόδοσης με όσα πραγματικά συμβαίνουν.

Ένα εκ των συμπερασμάτων που έβγαιναν από την ανάλυση του Ear ήταν ότι όσοι κρίκοι μεσολαβούν μεταξύ τελικού ενισχυτικού σταδίου και μεγαφώνου σε μια παθητική αλυσίδα τείνουν να ισοπεδώνουν το πλεονέκτημα που θα έδινε η εγγενής χαμηλή αντίσταση εξόδου στο πρώτο.Θα το έφερναν στον συγκεκριμένο τομέα πιο κοντά στο επίπεδο τυπικής λυχνιακής εξόδου,η οποία έχοντας αφετηρία αρκετά μικρότερη τιμή στον εγγενή συντελεστή απόσβεσης θα έχανε συγκριτικά πολύ μικρότερο ποσοστό υπό τις αυτές συνθήκες.

Στην περίπτωση των ενεργών ο μόνος συμπιεστικός παράγων θα ήταν πρακτικώς οι ιδιότητες στο πηνίο φωνής του μεγαφώνου.

Και η μειωμένη απόσβεση στη ζώνη των χαμηλών - καθότι εκεί κυρίως μας ΄΄καίει΄΄- δεν θα εκλαμβάνεται υποχρεωτικώς με δυσάρεστο τρόπο από έναν ακροαματικόφιλο που δεν θα το ΄΄έψαχνε΄΄,βασιζόμενος αποκλειστικώς στο αυτί του.Ανάλογα με το ωφέλιμο κάτω όριο απόκρισης των ηχείων του,τη στάθμη,το πρόγραμμα αναπαραγωγής,τη συμπεριφορά του χώρου σε δεδομένη θέση ακρόασης κ.ο.κ. ως προς την Ενιαία Οντότητα,είναι δυνατόν να αντιλαμβάνεται την παρασιτική επέκταση της ενέργειας από τις χαμηλές στο πεδίο του χρόνου ως μπάσο που θα ήταν υποτίθεται πιο πληθωρικό και κορεσμένο σε αρμονικό περιεχόμενο.

Κεκορεσμένα...λυπηρά όπως λέει και ο Μηνάς ο μπετατζής.:laugh:
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.336
Το ικανοποιητικό ως ονομαστική τιμή του ρυθμού απόσβεσης, βρίσκεται στο 65.
Ναι, βεβαίως, νταμπινγν φάκτορ 65 είναι μια άριστη τιμή.
Αρκεί να ισχύει πάνω στα μεγάφωνα, όχι "γενικώς και αορίστως".

Είναι κατά βάση απρόβλεπτες οι συνέπειες του χαμηλού ρυθμού απόσβεσης.
Απρόβλεπτες, διότι εξαρτώνται από την εμπέδηση του ηχείου, και συγκεκριμένα από τη μεταβολή αυτής στο ακουστό φάσμα. Όσο πιο ασταθής είναι η τιμή της εμπέδησης, τόσο πιο πολύπλοκο είναι το εκουαλάιζερ παραμόρφωσης που θα υποστεί το μουσικό περιεχόμενο.

Στον ορισμό της εμπέδησης, ή αλλιώς σύνθετης ωμικής αντίστασης, εκτός της καθαρά ωμικής αντίστασης συμπεριλαμβάνεται και η επαγωγική και χωρητική τοιούτη. Σας γάμσα, άϊ νόου. :p

Τες πα.
Τυχαία εκουαλάιζερ, τυχαία αλλεπάλληλα φίλτρα, τυχαίες μεταβολές αποκρισης φάσης και πλάτους, τυχαία ηχητικά αποτελέσματα, ισοδύναμα με μπόλικη αρμονική παραμόρφωση μη επισκευάσιμη από ντιράκ και λοιπά παυσίπονα. ;)

Να, σα τις λάμπες, όπως εξήγησε ο μπούτχιας. :D
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Το ικανοποιητικό ως ονομαστική τιμή του ρυθμού απόσβεσης, βρίσκεται στο 65.
Ναι, βεβαίως, νταμπινγν φάκτορ 65 είναι μια άριστη τιμή.
Αρκεί να ισχύει πάνω στα μεγάφωνα, όχι "γενικώς και αορίστως".

Είναι κατά βάση απρόβλεπτες οι συνέπειες του χαμηλού ρυθμού απόσβεσης.
Απρόβλεπτες, διότι εξαρτώνται από την εμπέδηση του ηχείου, και συγκεκριμένα από τη μεταβολή αυτής στο ακουστό φάσμα. Όσο πιο ασταθής είναι η τιμή της εμπέδησης, τόσο πιο πολύπλοκο είναι το εκουαλάιζερ παραμόρφωσης που θα υποστεί το μουσικό περιεχόμενο.

Στον ορισμό της εμπέδησης, ή αλλιώς σύνθετης ωμικής αντίστασης, εκτός της καθαρά ωμικής αντίστασης συμπεριλαμβάνεται και η επαγωγική και χωρητική τοιούτη. Σας γάμσα, άϊ νόου. :p

Τες πα.
Τυχαία εκουαλάιζερ, τυχαία αλλεπάλληλα φίλτρα, τυχαίες μεταβολές αποκρισης φάσης και πλάτους, τυχαία ηχητικά αποτελέσματα, ισοδύναμα με μπόλικη αρμονική παραμόρφωση μη επισκευάσιμη από ντιράκ και λοιπά παυσίπονα. ;)

Να, σα τις λάμπες, όπως εξήγησε ο μπούτχιας. :D
Μπουχτια! Σε ξορκίζω από το account του χρυσαυτιά :roflmao:

CD1AA606-4EEC-4AEA-B66A-EA671264B5E8.jpeg
 

Μηνύματα
842
Reaction score
714
Καλησπέρα!

Άλλο πράγμα ρε παιδί μου να ακούς από τον Phonic χωρίς να δουλεύουν οι ανεμιστήρες!!
Με κόστος μόνο ένα ευρωπαϊκό! Η φάση είναι ότι είχε και έτοιμες τις τρύπες στις ψύκτρες για να μπουν τα θερμικά.

Κερατάδες Κινέζοι, τσιγκούνηδες, μπορεί να μου πήρε καμιά 15αριά χρόνια να το πάρω πρέφα, αλλά σας την φόρεσα στο τέλος! :fuckyou:
 

Μηνύματα
213
Reaction score
119
Το ικανοποιητικό ως ονομαστική τιμή του ρυθμού απόσβεσης, βρίσκεται στο 65.
Ναι, βεβαίως, νταμπινγν φάκτορ 65 είναι μια άριστη τιμή.
Αρκεί να ισχύει πάνω στα μεγάφωνα, όχι "γενικώς και αορίστως".

Είναι κατά βάση απρόβλεπτες οι συνέπειες του χαμηλού ρυθμού απόσβεσης.
Απρόβλεπτες, διότι εξαρτώνται από την εμπέδηση του ηχείου, και συγκεκριμένα από τη μεταβολή αυτής στο ακουστό φάσμα. Όσο πιο ασταθής είναι η τιμή της εμπέδησης, τόσο πιο πολύπλοκο είναι το εκουαλάιζερ παραμόρφωσης που θα υποστεί το μουσικό περιεχόμενο.

Στον ορισμό της εμπέδησης, ή αλλιώς σύνθετης ωμικής αντίστασης, εκτός της καθαρά ωμικής αντίστασης συμπεριλαμβάνεται και η επαγωγική και χωρητική τοιούτη. Σας γάμσα, άϊ νόου. :p

Τες πα.
Τυχαία εκουαλάιζερ, τυχαία αλλεπάλληλα φίλτρα, τυχαίες μεταβολές αποκρισης φάσης και πλάτους, τυχαία ηχητικά αποτελέσματα, ισοδύναμα με μπόλικη αρμονική παραμόρφωση μη επισκευάσιμη από ντιράκ και λοιπά παυσίπονα. ;)

Να, σα τις λάμπες, όπως εξήγησε ο μπούτχιας. :D
Μια και η συζήτηση πήγε στο DF νομίζω έχει ενδιαφέρον το πιό κάτω. Δεν το έχω ξαναδεί σε ενισχυτή, πρέπει να είναι μοναδική περίπτωση.
Από το σάιτ της Accuphase (Products/Product museum/Integrated E-202)

Διακόπτης ρύθμισης του DF με τρείς θέσεις (για 8 ohm ηχείο) Normal >50, Medium 5, Soft 1.

Ο Ε-202 κυκλοφόρησε το μακρυνό 1974. Άλλες εποχές, άλλες απόψεις. Πάντως το σχετικό κουμπί δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά (νομίζω) σε μηχάνημα της accuphase.

Τo σχετικό pdf εδώ: http://www.accuphase.com/cat/e-202en.pdf
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Μια και η συζήτηση πήγε στο DF νομίζω έχει ενδιαφέρον το πιό κάτω. Δεν το έχω ξαναδεί σε ενισχυτή, πρέπει να είναι μοναδική περίπτωση.
Από το σάιτ της Accuphase (Products/Product museum/Integrated E-202)

Διακόπτης ρύθμισης του DF με τρείς θέσεις (για 8 ohm ηχείο) Normal >50, Medium 5, Soft 1.

Ο Ε-202 κυκλοφόρησε το μακρυνό 1974. Άλλες εποχές, άλλες απόψεις. Πάντως το σχετικό κουμπί δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά (νομίζω) σε μηχάνημα της accuphase.

Τo σχετικό pdf εδώ: http://www.accuphase.com/cat/e-202en.pdf
Ο 202 είναι το καλύτερο μηχάνημα που πέρασε ποτέ από το σπίτι μου.
Ο ήχος του ήταν μακράν ότι καλύτερο έχω ακούσει...γενικώς.
Δυστυχώς δεν έμεινε για λόγους που δεν είχαν σχέση με τον ήχο του.
 

Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Απορώ γιατί γίνεται τόση φασαρία για ένα μηχάνημα που ακόμα και οι επαγγελματίες στους οποίους απευθύνεται (κυρίως) το θεωρούν επιεικώς μέτριο με άδειο -αδιάφορο ήχο.
Προσωπικά σε σύγκριση ,υποκειμενική , που έκανα με τον vintage self analysing ps2 της crown ήταν επιεικώς απαράδεκτος. Αντιλαμβάνομαι πως η προσωπική μου εκτίμηση είναι αδιάφορη για τους γκουρού του forum ,μπορεί να είναι όμως χρήσιμη σε πιθανούς αγοραστές που πιστεύουν πως με 350 ευρώ θα λύσουν το θέμα ενίσχυση .Μακάρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα. Καλημέρα !
 

Μηνύματα
1.723
Reaction score
994
Απορώ γιατί γίνεται τόση φασαρία για ένα μηχάνημα που ακόμα και οι επαγγελματίες στους οποίους απευθύνεται (κυρίως) το θεωρούν επιεικώς μέτριο με άδειο -αδιάφορο ήχο.
Προσωπικά σε σύγκριση ,υποκειμενική , που έκανα με τον vintage self analysing ps2 της crown ήταν επιεικώς απαράδεκτος. Αντιλαμβάνομαι πως η προσωπική μου εκτίμηση είναι αδιάφορη για τους γκουρού του forum ,μπορεί να είναι όμως χρήσιμη σε πιθανούς αγοραστές που πιστεύουν πως με 350 ευρώ θα λύσουν το θέμα ενίσχυση .Μακάρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα. Καλημέρα !
Γιατι καποιοι στο φορουμ αναφερονται οτι ο συγκεκριμενος λυνει το προβλημα του ενισχυτικου σταδιου και δεν χρειαζομαστε τιποτε αλλο στο 80% των ηχειων .
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Απορώ γιατί γίνεται τόση φασαρία για ένα μηχάνημα που ακόμα και οι επαγγελματίες στους οποίους απευθύνεται (κυρίως) το θεωρούν επιεικώς μέτριο με άδειο -αδιάφορο ήχο.
Προσωπικά σε σύγκριση ,υποκειμενική , που έκανα με τον vintage self analysing ps2 της crown ήταν επιεικώς απαράδεκτος. Αντιλαμβάνομαι πως η προσωπική μου εκτίμηση είναι αδιάφορη για τους γκουρού του forum ,μπορεί να είναι όμως χρήσιμη σε πιθανούς αγοραστές που πιστεύουν πως με 350 ευρώ θα λύσουν το θέμα ενίσχυση .Μακάρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα. Καλημέρα !
Σεβαστές οι απόψεις σου αγαπητέ μου φίλε, αλλά για να γίνουμε καλύτεροι σε αυτό που κάνουμε εδώ, την ανταλλαγή απόψεων δηλαδή, θα πρέπει να αναφέρουμε λίγο πιο αναλυτικά τις συνθήκες και τις μεταβλητές που καταλήξαμε σε κάποιο συμπέρασμα.
Αυτό που γράφεις έτσι όπως το γράφεις δεν είναι χρήσιμο σε κανέναν, όσο χρήσιμο δεν είναι να γράφει κάποιος άλλος το αντίθετο χωρίς να το αιτιολογεί.
 

Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Γιατι καποιοι στο φορουμ αναφερονται οτι ο συγκεκριμενος λυνει το προβλημα του ενισχυτικου σταδιου και δεν χρειαζομαστε τιποτε αλλο στο 80% των ηχειων .
Φαντάζομαι ότι θα είχε ενδιαφέρον αν αυτή ήταν η άποψη της παγκόσμιας audio κοινότητας .Επειδή αυτό δεν προκύπτει απο πουθενά (εκτός των φανατικών φίλων αυτής της άποψης στο avsite) εξέφρασα την απορία μου κυρίως έχοντας ακούσει τον συγκεκριμένο crown.
[DOUBLEPOST=1547632368][/DOUBLEPOST]
θα πρέπει να αναφέρουμε λίγο πιο αναλυτικά τις συνθήκες και τις μεταβλητές που καταλήξαμε σε κάποιο συμπέρασμα.
Σωστή η παρατήρηση ,χωρίς να πιστεύω οτι κατέχω την απόλυτη γνώση κατέθεσα μια υποκειμενική άποψη που βασίζεται στην ακρόαση δεκάδων μοντέλων κυρίως επαγγελματικών τελικών ενισχυτών .
Αν αυτό είναι αδιάφορο για τα μέλη του forum είναι σεβαστό αλλά η λογική "μη μιλάς χωρίς στοιχεία "ακυρώνει την ουσία της συμμετοχής κάποιου στο forum.
 

gid

Μηνύματα
7.395
Reaction score
8.629
Απορώ γιατί γίνεται τόση φασαρία για ένα μηχάνημα που ακόμα και οι επαγγελματίες στους οποίους απευθύνεται (κυρίως) το θεωρούν επιεικώς μέτριο με άδειο -αδιάφορο ήχο.
Προσωπικά σε σύγκριση ,υποκειμενική , που έκανα με τον vintage self analysing ps2 της crown ήταν επιεικώς απαράδεκτος. Αντιλαμβάνομαι πως η προσωπική μου εκτίμηση είναι αδιάφορη για τους γκουρού του forum ,μπορεί να είναι όμως χρήσιμη σε πιθανούς αγοραστές που πιστεύουν πως με 350 ευρώ θα λύσουν το θέμα ενίσχυση .Μακάρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα. Καλημέρα !
Η άποψή σου για μένα προσωπικά θα ήταν χρήσιμη αν ήταν προϊόν μιας σωστά σχεδιασμένης και εκτελεσμένης διαδικασίας "blind A/B testing".
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απορώ γιατί γίνεται τόση φασαρία για ένα μηχάνημα που ακόμα και οι επαγγελματίες στους οποίους απευθύνεται (κυρίως) το θεωρούν επιεικώς μέτριο με άδειο -αδιάφορο ήχο.
Προσωπικά σε σύγκριση ,υποκειμενική , που έκανα με τον vintage self analysing ps2 της crown ήταν επιεικώς απαράδεκτος. Αντιλαμβάνομαι πως η προσωπική μου εκτίμηση είναι αδιάφορη για τους γκουρού του forum ,μπορεί να είναι όμως χρήσιμη σε πιθανούς αγοραστές που πιστεύουν πως με 350 ευρώ θα λύσουν το θέμα ενίσχυση .Μακάρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα. Καλημέρα !
Δεν υπάρχει συσκευή με απεριόριστες συνθήκες χρήσης.

Ο ίδιος δεν θα κρατούσα ποτέ έναν Crown σειράς XLS ως μοναδικό ενισχυτή.

Είναι χρήσιμο ιδιαίτερα σε μέσα μαζικής δικτύωσης να διακρίνεται η ειδοποιός διαφορά ανάμεσα σε στείρο φανατισμό κι ελαφρολαϊκές διαθέσεις.:D
Μπουχτια! Σε ξορκίζω από το account του χρυσαυτιά :roflmao:

View attachment 115740
Σαν φαινόμενο θετικής ανατροφοδότησης.Ακόμα και όταν επιλέγω συνειδητά να μην το τερματίζω,έρχεται περιχαρής ο Ear να το τερματίσει δια...λογαριασμό μου.:p
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
αναλυτικά τις συνθήκες και τις μεταβλητές
Δηλαδη Στεργιο μου τι να αναφερει?Φανταζομαι ο ανθρωπος στον οποιο χωρο ακουει μουσικη ακουσε και τον πανμεγιστο κραουν.Τι ειναι τζιχαντιστης αντικραουνικος και το λεει? Νομιζω πως τετοιοι δεν υπαρχουν.Τωρα τελευταια εχουν αρχισει και παρουσιαζονται καποιοι που μαλλον ειναι το αναποδο.Χωρις εμφανη αιτιολογηση απλα για να ειναι αρεστοι σε καποιους.Και θυμιζουν και μια παροιμια που προτιμω να μην την πω.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.336
Αν αυτό είναι αδιάφορο για τα μέλη του forum είναι σεβαστό αλλά η λογική "μη μιλάς χωρίς στοιχεία "ακυρώνει την ουσία της συμμετοχής κάποιου στο forum.
Αν η "ουσία συμμετοχής" κάποιου σε ένα φόρουμ τεχνολογίας audio video, είναι να "μιλάει χωρίς στοιχεία" για τεχνολογικά θέματα, νομίζω ότι δεν έχει η συμμετοχή του καμία ..ουσία.

Στο επίμαχο θέμα του οικονομικού Κράουν, έχουν ακουστεί όλες οι "υποκειμενικές" απόψεις, είτε με σχόλια σε υπερθετικό βαθμό, είτε με υποτιμητικά σχόλια, και είναι επόμενο, εφόσον μιλάμε για υποκειμενικότητα. Το να προστίθεται ένα ακόμα θετικό υποκειμενικό σχόλιο ή ένα ακόμα αρνητικό υποκειμενικό σχόλιο, τι ακριβώς εξυπηρετεί; Γκάλοπ υποκειμενικής ικανοποίησης ζήτησε κανείς; Μήπως η Κράουν; Και έστω ότι η "ζυγαριά" των σχολίων γέρνει προς τη μια πλευρά ή έστω προς την άλλη, τι προσφέρει αυτό (στα πλαίσια ενός φόρουμ) σε κάποιον που σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο; Αφού η δική του υποκειμενική γνώμη θα προκύψει μόνο με ..ακρόαση, και φυσικά δεν επηρεάζει την υποκειμενική γνώμη κανενός άλλου.
Δηλαδή, το όλο ζήτημα είναι τζάμπα κι άδικα, σα τη λάμπα της Λόλας.
Καμία απολύτως ουσία.
Ανούσιες υποκειμενικές απόψεις στηριζόμενες σε μη ελεγχόμενες υπόλοιπες συνθήκες και παραμέτρους, που αθροιζόμενες απλώς επιβεβαιώνουν το ποιόν τους, σαν ένα λόφο σκατά, που όσο και να μεγαλώσει δεν αλλάζει το σκατό να γίνει χρυσός.
Μεταμορφώνεται σε ...βουνό από σκατά.
Γιούπι.
 
Last edited:

A

AKARL

Guest
Πρέπει να ομολογήσω ότι η τροπή του διαλόγου εντός του εν εξελίξει νήματος μου έχει προκαλέσει απορίαν μεγίστη... :idk:

Εξηγούμαι:

Μου είναι απολύτως κατανοητό, και είναι μάλλον λογικό τε και αναμενόμενο, το να δέχεται πανταχόθεν κριτικά πυρά ένα χαλιεντικό ανοσιούργημα, με πενταπσήφια ή εκσαπσήφια τιμή, το οποίο ουσιαστικά δεν πληροί τις προϋποθέσεις να καταταχθεί σε αυτό που ο Πετρομένης αποκαλεί "εισαγωγικό Hi-fi". Αφτό το καταλαβαίνω. Το αφτό ελπίζω και για τους άλλοι... :sneaky: (Να Λόλα ένα δόκιμο παράδειγμα της διάκρισης εαυτού έναντι άλλων :p).

Αυτό που δοκιμάζει βάναυσα τα όρια της αντιληπτικής μου ικανότητας, παρ΄ όλες τις, φευ, άκαρπες προσπάθειές μου, είναι το εξής: Ποιοι είναι οι λόγοι και τα αίτια που ωθούν πλείστα όσα μέλη της διαδικτυακής μας κοινότητας να καταφέρονται με τόσο Μένος (pun intended) εναντίον ενός τελικού ενισχυτή ο οποίος είναι στερεοφωνικός, είναι Hi-Fi (έστω και απλώς "εισαγωγικό" για κάποιους), είναι ικανός να οδηγήσει επαρκώς σχεδόν κάθε ηχείο της αγοράς και, τέλος, είναι οικονομικά προσιτός σχεδόν σε κάθε ασχολούμενο με "το χόμπι μας". Αφτό ΔΕΝ το καταλαβαίνω.

Θα μπορούσε κάπχοια ευγενική πσυχή να μου προσφέρει την λύτρωσιν, εις το συγκεκριμένον θέμα, την οποίαν αποζητώ διακαώς; :angel:


ΥΓ: από μέλος με πρόζβαση αλλά με χωρίς συμμετοχή :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.669
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top