PHKE hellas Duchessa

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Καλησπέρα σε όλους!
Είναι το πρώτο μου μήνυμα σε forum που ασχολείται με
ήχο - εικόνα οπότε δικαιολογήστε μου οποιαδήποτε λεκτική αστοχία σε όρους κλπ.

Έχω στην κατοχή μου εδώ και πολλά χρόνια ένα πικαπ μάρκας PHKE hellas (Ελληνικής
κατασκευής στην Κόρινθο όπως έμαθα) το οποίο όμως έχει χρόνια να δουλέψει (πρέπει να είναι τα
τελευταία 15 χρόνια αραχτό σε μια ντουλάπα)
Είπα λοιπόν να δω αν δουλεύει και παρατήρησα πως δεν γυρίζει κάν ο δίσκος.

Ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος μάστορας Αθήνα που να ασχολείται με πικαπ για να το πάω για service και ότι άλλο χρειάζεται.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!
 





Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Καλημέρα και καλώς ήλθες, βάλε και καμιά φωτογραφία να δούμε κι εμείς περί τίνος πρόκειται, να σου πω κι ένα μυστικό, όλα τα μέλη είμαστε διεστραμμένοι και λατρεύουμε το οφθαλμόλουτρο;)
Έφτασεεεεεεεε
[DOUBLEPOST=1548192973][/DOUBLEPOST]
Καλώς ήλθες.
Σάκης Πετρόπουλος www.eastelectronics.gr
Κάπου το πέτυχα αυτό το μαγαζί γκουγλάρωντας! Ευχαριστώ!

Καλώς ήλθες.
Λογικα θέλεις αλλαγη ιμάντα.
Δεν ξέρω πως να επέμβω στα ενδότερα του πικάπ για να το τσεκάρω αυτό. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!
 

Attachments


Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Αφαίρεσε το τσόχινο ή λαστιχένιο όπως φαίνεται ματ από πάνω κι από κάτω είναι το πλατώ (αλουμινένιος δίσκος) δοκίμασε να βάλεις τα δάκτυλά σου από κάτω του και να το ανασηκώσεις ταυτόχρονα με τα δυο σου χέρια για να φύγει από τον άξονα κι ανέβασε φωτό χωρίς το πλατώ.
 

Μηνύματα
564
Reaction score
592
Καλησπέρα σε όλους!
Είναι το πρώτο μου μήνυμα σε forum που ασχολείται με
ήχο - εικόνα οπότε δικαιολογήστε μου οποιαδήποτε λεκτική αστοχία σε όρους κλπ.

Έχω στην κατοχή μου εδώ και πολλά χρόνια ένα πικαπ μάρκας PHKE hellas (Ελληνικής
κατασκευής στην Κόρινθο όπως έμαθα) το οποίο όμως έχει χρόνια να δουλέψει (πρέπει να είναι τα
τελευταία 15 χρόνια αραχτό σε μια ντουλάπα)

Ελληνικής κατασκευής μπορεί να είναι η πλίνθος. Κατά τα λοιπά: BSR.
 


Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Αφαίρεσε το τσόχινο ή λαστιχένιο όπως φαίνεται ματ από πάνω κι από κάτω είναι το πλατώ (αλουμινένιος δίσκος) δοκίμασε να βάλεις τα δάκτυλά σου από κάτω του και να το ανασηκώσεις ταυτόχρονα με τα δυο σου χέρια για να φύγει από τον άξονα κι ανέβασε φωτό χωρίς το πλατώ.
Ευχαριστώ, μέχρι εδώ καλά, δες φωτό παρακάτω.

Ελληνικής κατασκευής μπορεί να είναι η πλίνθος. Κατά τα λοιπά: BSR.
Πώπω, μόνο πλίνθους και τσατμάδες τελικά βγάζει αυτή η χώρα....Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση!

Έχεις δίκιο, ίδιο είναι! Όπως και να έχει, ότι και να είναι, επειδή είναι δώρο απο θείο μου και αγορασμένο κάπου στα τέλη της δεκαετίας του 70, θέλω να το συντηρήσω και να το δώσω και εγώ με τη σειρά μου στα παιδιά μου.
 

Attachments


Μηνύματα
842
Reaction score
714
Καλημέρα!
Δεν αξίζει να ασχοληθείς! Στο λέω όσο πιο ειλικρινά μπορώ.

Ένα παρόμοιο μου έφερε ένας μπάρμπας μου και για να μην του χαλάσω το χατήρι έμπλεξα. Αν θέλεις οπωσδήποτε ωστόσο δες πως είναι μέσα και ξεκίνα μ dw40.
 

Attachments





costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.558
θέλω να το συντηρήσω και να το δώσω και εγώ με τη σειρά μου στα παιδιά μου.
Εντάξει, το συντήρησες.
Βάλτο τώρα σε μια σακούλα, επιστροφή μέσα σε μια ντουλάπα, και γράψτο στη διαθήκη σου στα παιδιά σου, εξαδιαιρετου.
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Εντάξει, το συντήρησες.
Βάλτο τώρα σε μια σακούλα, επιστροφή μέσα σε μια ντουλάπα, και γράψτο στη διαθήκη σου στα παιδιά σου, εξαδιαιρετου.
Εντάξει...το τερμάτισες....κλαίω με το εξαδιαιρέτου....:rofl::rofl:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.714
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top