Χρήσιμες εφαρμογές

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.723
Reaction score
83.478
f.lux

Το καλύτερο free πρόγραμμα για τη ρύθμιση της χρωματικής καμπύλης του monitor. Αναλυτική παραμετροποίηση, αυτόματη ρύθμιση αναλόγως της ώρας της ημέρας, συνεργασία με επώνυμους λαμπτήρες κλπ.

flux-windows.jpg
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.723
Reaction score
83.478
CCleaner


To καλύτερο δωρεάν διαγνωστικό/καθαριστικό πρόγραμμα για όσους έχουν προτεραιότητα την ευκολία χρήσης.
Η SingularLabs βγάζει το CCEnhancer, ένα addon για το CCleaner, για ακόμα περισσότερες δυνατότητες καθαρισμού.

cc5-screen1-alt3.png
 

Μηνύματα
208
Reaction score
166
CCleaner


To καλύτερο δωρεάν διαγνωστικό/καθαριστικό πρόγραμμα για όσους έχουν προτεραιότητα την ευκολία χρήσης.
Η SingularLabs βγάζει το CCEnhancer, ένα addon για το CCleaner, για ακόμα περισσότερες δυνατότητες καθαρισμού.

View attachment 118204
καλό είναι αλλά ξέφυγε λίγο κι έχασε πολύ κοινό που δεν ξέρω αν θα επιστρέψει

CCleaner νέο σκάνδαλο με την εφαρμογή
 

Μηνύματα
3.860
Reaction score
632
To f. Lux δουλεύει πολύ ωραία, αλλά είχα αρκετή επιβράδυνση σε macbook με el capitan.

Το CCleaner είχε - δεν ξέρω τώρα - ένα παρακολουθητητρι κάτι τέτοιο. Αυτό σε windows.
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.638
Reaction score
27.985
f.lux

Το καλύτερο free πρόγραμμα για τη ρύθμιση της χρωματικής καμπύλης του monitor. Αναλυτική παραμετροποίηση, αυτόματη ρύθμιση αναλόγως της ώρας της ημέρας, συνεργασία με επώνυμους λαμπτήρες κλπ.

View attachment 117931
Το είχα βάλει στο iMac και την ίδια μέρα το έβγαλα. Αυτό δεν ήταν λευκό αλλά κίτρινο με κόκκινο μαζί. Λέω αντε να το βάλω να δω τη κάνει, αλλά τέτοιο χρώμα δεν το περίμενα
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.723
Reaction score
83.478
Το είχα βάλει στο iMac και την ίδια μέρα το έβγαλα. Αυτό δεν ήταν λευκό αλλά κίτρινο με κόκκινο μαζί. Λέω αντε να το βάλω να δω τη κάνει, αλλά τέτοιο χρώμα δεν το περίμενα
Δεν ξέρω για το Mac αλλά στα Windows έχει πολλά presets και manual παραμετροποίηση.
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.723
Reaction score
83.478
Για όσους θέλουν πιο προχωρημένες λύσεις από το CCleaner υπάρχει το PrivaZer. Δεν ενδείκνυται για αρχάριους.

SharedScreenshot.jpg
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.723
Reaction score
83.478
H Avast έχει αγοράσει την Piriform, την κατασκευάστρια του CCleaner, κι από τότε έχουν αρχίσει τα διάφορα μικροπροβλήματα. Προσωπικά, το έχω αγοράσει και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα μέχρι τώρα. Η συλλογή στοιχείων που έκανε είναι λάθος αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας.



screenshot-support.piriform.com-2019.02.18-16-03-23.png
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.106
Reaction score
20.588
H Avast έχει αγοράσει την Piriform, την κατασκευάστρια του CCleaner, κι από τότε έχουν αρχίσει τα διάφορα μικροπροβλήματα. Προσωπικά, το έχω αγοράσει και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα μέχρι τώρα. Η συλλογή στοιχείων που έκανε είναι λάθος αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας.



View attachment 118447
Ή δεν το πρόσεξα, ή ο ad blocker κόβει αυτή την προσθήκη. Ευχαριστώ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.536
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top