Cd transport ζητείται

Status
Not open for further replies.

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ζητειται cd transport, εννοειται σε αριστη κατασταση και ...οικονομικο οσο γινεται
 










lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ευχαριστω για τις προτασεις, αλλα εννοειται πως ζητησα τρανσπορτ απο οσους ειναι διατεθειμενοι να πωλησουν κατι τετοιο, κι οχι απλα "ιδεες".
 


Μηνύματα
428
Reaction score
379
Καλημέρα αγαπητέ Ευάγγελε,
Αν και θεωρώ λάθος την αγορά ξεχωριστού transport εφόσον επιμένεις σου προτείνω αυτό:https://www.whathifi.com/cambridge-audio/cxc/review.
Αν πάλι δε σου αρέσει σου δίνω το δικό μου cary 306 sacd,ώστε να επιλύσεις άπαξ και παντός το θέμα του cd player,αλλά και του dac.(χα χα χα)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.579
Ευχαριστω αλλα πολυ παλαιο, ρευματισμους θα εχει πλεον;)
To CD είναι ακόμα πιο παλιό, και δεν άλλαξε σε τίποτα το red book από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε!
Αν έχεις εξωτερικό ντακ, μια χαρά οδηγό έχει.
Τα αναλογικά του στάδια δεν είναι καλά.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Φαντάζομαι τα πουλάμε όσοι προτείναμε τα παραπάνω.
Αν ειναι ετσι, κανε μου με πμ την οικονομικη προταση σου
Καλημέρα αγαπητέ Ευάγγελε,
Αν και θεωρώ λάθος την αγορά ξεχωριστού transport εφόσον επιμένεις σου προτείνω αυτό:https://www.whathifi.com/cambridge-audio/cxc/review.
Αν πάλι δε σου αρέσει σου δίνω το δικό μου cary 306 sacd,ώστε να επιλύσεις άπαξ και παντός το θέμα του cd player,αλλά και του dac.(χα χα χα)
Γιατι λαθος Νασο; Νομιζω πως οταν μια οποιαδηποτε συσκευη απαλλασσεται απο "βαρη" που επωμιζεται καποια αλλη (ντακ), παντα ειναι καλιτερα. Γι' αυτο αλλωστε δημιουργηθηκαν οι απλοι "μεταφορεις" σηματος. Αλλα ριβιου απο το whathifi μωρε; αριστο θα το εβγαζε αφου ειναι αγγλικων συμφεροντων:):):)

To CD είναι ακόμα πιο παλιό, και δεν άλλαξε σε τίποτα το red book από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε!
Αν έχεις εξωτερικό ντακ, μια χαρά οδηγό έχει.
Τα αναλογικά του στάδια δεν είναι καλά.
Ντακιδιον εχω, αλλα αυτο με τα μη καλα αναλογικα... αφου τα εχει που τα εχει, να πανε χαμενα τα "γλυκερα" λαμπατα συνδεομενο ετσι στον προ;
 

Μηνύματα
229
Reaction score
42
Ευχαριστω για τις προτασεις, αλλα εννοειται πως ζητησα τρανσπορτ απο οσους ειναι διατεθειμενοι να πωλησουν κατι τετοιο, κι οχι απλα "ιδεες".
Καλημέρα, απο τη στιγμή που είμαστε στο χώρο των "Αγγελιών" υποθέτω οτι οι παραπάνω δεν είναι γενικές προτάσεις, άρα -προσωπικά- το C.E.C το έχω, στο προτείνω και στο πουλάω.
Λες οικονομικό όσο γίνεται, μήπως θα ήταν καλύτερο να το ορίσεις διότι το φθηνό-ακριβό είναι σχετικό;
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ναι, λαθος μου που δεν καθορισα το "οριο". Λοιπον, για μεταχειρισμενο παντα, 600€; αντε και λιγο παραπανω για κατι "εξτρα". Οποτε ...πμ;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.579
Ντακιδιον εχω, αλλα αυτο με τα μη καλα αναλογικα... αφου τα εχει που τα εχει, να πανε χαμενα τα "γλυκερα" λαμπατα συνδεομενο ετσι στον προ;
Τι πίνεις και δε μας δίνεις;


ΥΓ .τιμή πώλησης του όππο μου, για σένα, είναι 1€. Όχι τζάμπα, θα το πλερώσεις.
 
Last edited:

Μηνύματα
428
Reaction score
379
Γιατι λαθος Νασο; Νομιζω πως οταν μια οποιαδηποτε συσκευη απαλλασσεται απο "βαρη" που επωμιζεται καποια αλλη (ντακ), παντα ειναι καλιτερα. Γι' αυτο αλλωστε δημιουργηθηκαν οι απλοι "μεταφορεις" σηματος. Αλλα ριβιου απο το whathifi μωρε; αριστο θα το εβγαζε αφου ειναι αγγλικων συμφεροντων:):):)


Βαγγέλη μου η άποψη επί του συστήματος transport-dac,όπως την έχω διατυπώσει και άλλες φορές είναι ότι το τελικό ηχητικό αποτέλεσμα το καθορίζει το dac σε ποσοστό άνω του 70%.
Θεωρώ λοιπόν λάθος να δώσει κάποιος πολλά χρήματα για την αγορά μόνο transport,όταν μπορεί να κάνει τη δουλειά του με ένα απλό cd-universal player ως transport.
Επίσης απερισκεψία θεωρώ ότι πούλησες το θαυμάσιο denon που κάλλιστα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις για τη δουλειά αυτή.
Επίσης πριν προβείς στην αγορά προσπάθησε να δοκιμάσεις ότι βρεθεί μπροστά σου(cd-dvd player) και αν ακούσεις διαφορά πάω πάσο.
Σε κάθε περίπτωση όμως πάρε κάτι σύγχρονο για να μην έχεις πρόβλημα με το μάτι.
Η πρόταση μου αφορά προφανώς την αγορά καινούργιου εντός του χρηματικού ορίου που έθεσες.Το τεστ απο το WHF ήταν αυτό που μου ήλθε πρώτο στο μυαλό.Υπάρχουν και άλλα πολλά που γράφουν θετικά σχόλια.
 


Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.983
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top