Μηχανηματα που ποτε δεν αποκτησαμε και μηχανηματα που πουλησαμε και το μετανιωσαμε


Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Φαντάζομαι εννοείς το "ανοιχτό" μοντέλο, αυτό με την αληθινή ένωση των 2V τμημάτων του κινητήρα κ όχι αυτά τα εισαγωγής με το ψευτοκάπακο..!
Το έχω οδηγήσει το μοντέλο του 1989 από φίλο, με 4 σε 2 Kerker!!
Ακόμη θυμάμαι τα "μέζεα" μου να παίζουν ζάρια στο ρελαντί, κ την τεράστια ροπή με καλή τρίτη!!
:drinks:
Φυσικά το ανοικτό
Ξεταπωτο εννοείται
Χωρίς πλάκα σε τοίχο έφευγαν σοβάδες
Xt benneton με τέρμα γκάζι χωρίς τάπα κ αυτό ίσα ίσα που ακούγοταν στο ρελαντί εμένα ανάμεσα στο "σκάσιμο " των κυλίνδρων
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Πουλάω σχεδόν 25 χρόνια JBL και δεν πήρα ένα ζευγαράκι LS 80 να έχω στα γεράματα.
Βάλε τον rose να πάρει σινεματέτοια και για μπροστά και άρπαξ' τα. ;)
Και μην αρχίσεις τα "μα είναι LS60".
 
  • Like
Reactions: PPG

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
Πουλάω σχεδόν 25 χρόνια JBL και δεν πήρα ένα ζευγαράκι LS 80 να έχω στα γεράματα.

Kατά τα άλλα , δεν έχω πουλήσει , ποτέ τίποτα.
Αχχ τα είδα πρώτη φορά απο κοντά στην Γερμανία οταν ειχα παει για μια συνάντηση .
Ήταν πανέμορφα όχι τα μαύρα το Χρώμα του ξύλου .
Δυστυχώς τα έψαχνα πριν 2-3 χρονια στην Ελλάδα αλλα τίποτα μακάρι να τα βρω κάποια στιγμή:(:(
[DOUBLEPOST=1550773067][/DOUBLEPOST]
Βάλε τον rose να πάρει σινεματέτοια και για μπροστά και άρπαξ' τα. ;)
Και μην αρχίσεις τα "μα είναι LS60".
Μα και αυτός έπρεπε ήδη να τα είχε βγαλει στο σφυρί θα τα επερνα αμέσως :D εχει και το κεντρικο νομίζω ??
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Φυσικά το ανοικτό
Ξεταπωτο εννοείται
Χωρίς πλάκα σε τοίχο έφευγαν σοβάδες
Xt benneton με τέρμα γκάζι χωρίς τάπα κ αυτό ίσα ίσα που ακούγοταν στο ρελαντί εμένα ανάμεσα στο "σκάσιμο " των κυλίνδρων
Αυτά είναι!!!!:hi:
Μηχανάκια για "Αντρες!" 8-)
κ όχι για τα σημερινά φλώρια με Euro 4 5 6, ηλεκτρόγκαζα, ψεκασμούς, τεράστιους σιγαστήρες (politically correct) κόφτες, καταλύτες, ABS, ASR,TCS, $%^ &^% *&#@ κλπ κλπ:mad:
 
Last edited:

Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Ήταν μεγάλο μαράζι για χρόνια ακόμα και σ' αυτό το άθλιο σαμπανιζέ χρώμα ο λόγος για τον Αccuphase E-303X.

Άπειρα μετανιωμένος που έμεινε μαζί με όλη την οικοσυσκευή και το σπίτι σε "πρώην >:(" ένας Sansui AU-919
μαζί με ένα ζευγάρι JPL L100 (τα χάλια τους είχαν, ζητούσαν service τότε, αλλά περνούσα καλά μαζί τους)
και ένα τμήμα της δισκοθήκης μου.

Έμαθα να παίρνω αποφάσεις πιο ψύχραιμα από τότε.
 




papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.079
Reaction score
1.600
Vmax 1200 πείραγμενο με Brembo χρυσή σειρά ολινς αναρτήσεις μπρος πίσω ,σουπερτραπ εξατμίσεις κλπ.
Η μεγαλύτερη βλακεία που έχω κάνει στην ζωή μου για να πάρω αυτοκίνητο λέει


:headbang::headbang:
Ακόμα θα το είχα
Kανε υπομονη θα δεις παρουσιαση τεστ και το 1200 Vmax και το 1700 απο μενα και στο ραδιοφωνο και σε τηλεοπτικη εκμπομπη θα παρεις μια γευση απο τα παλια!!!
Ποτε δεν ειναι αργα για τιποτα....
[DOUBLEPOST=1550821493][/DOUBLEPOST]
- δεν τα είχα ποτέ . . . ίσως κάποτε . . . :rolleyes: . . .

. . . μου λέγαν τα ''παιδιά'' στην ΕΛΙΝΑ , πως επρόκειτο για κορυφαίο εργαλείο . . .






. . . συνήθως δεν πουλάω αλλά χαρίζω , οπότε δεν κόβω τελείως την επαφή μαζί τους
Yπηρχε αγγελια αυτο το deck xe πριν λιγο καιρο.
[DOUBLEPOST=1550821914][/DOUBLEPOST]MARANTZ cd63 KIS SIGNATURE mkII Ken Ishiwata Signature
Και με τα βραβεια της καρτελες του στα ελληνικα πουληθηκε σε συμφορουμιτη ακομα το κλαιω...
108947_6a1dac761b472ae1cac0c13fe0a9cced.jpg
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Πριν αρκετα χρονια σαν dealer της Marantz ελεγα να κρατησω εναν ενισχυτη PM-17KIS.Ειχα για αρκετο καιρο το cd17kis και για πολυ λιγο τον ΡΜ.Μετα,τα παρατησα και δεν τα καταφερα.Πριν λιγους μηνες , ενας απο τους ΡΜ που πουλησα τοτε, κατεληξε απο σποντα στα χερια μου,σε εξαιρετικη κατασταση !!!! Εστω και αργα τον πηρα και ακουγοντας τον,θυμηθηκα γιατι μου αρεσε τοτε.Καλιο αργα παρα ποτε.
 

Μηνύματα
1.802
Reaction score
1.528
- δεν τα είχα ποτέ . . . ίσως κάποτε . . . :rolleyes: . . .




. . . μου λέγαν τα ''παιδιά'' στην ΕΛΙΝΑ , πως επρόκειτο για κορυφαίο εργαλείο . . .






. . . συνήθως δεν πουλάω αλλά χαρίζω , οπότε δεν κόβω τελείως την επαφή μαζί τους
Εχω και τα 2 , o 3009 στην εποχη του σιγουρα ηταν καλος βραχιονας, σημερα απλα υπερεκτιμημενος, το τασκαμ ομως ειναι εξαιρετικο ακομα και σημερα (το δικο μου εχει μοντα για μανιουαλ μπαιας)
[DOUBLEPOST=1550827665][/DOUBLEPOST]Αυτα (για αρχη)
2444171.jpg
studer01.jpg
dst-9.jpeg
a-1.jpg
f-25.jpg
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Πολλές φορές μετάνιωσα κατόπιν, που έδωσα την παρακάτω αμαξάρα!
Φάκα για τα κοριτσάκια της εποχής (φοιτητής στην ΑΒΣΠ γύρω στο 1975 και έξω από την σχολή, αραχτό! )...
autowp.ru_fiat_128_coupe_sl_1.jpeg
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Α, μπηκαν και τα αυτοκινητα μεσα. Παιδια ετοιμαστειτε για φασκελα. Ολοι μαζι ομως ε;
Κοιταχτε αμαξι που εδωσα πριν 2 χρονια. Δε λεω ποσο το εδωσα γιατι δε θα μεινετε στα φασκελα.
Κοπαναω το κεφαλι μου και δε σπαει απο τοτε...
Μ5 Ε34 Μοτερ S38Β38. 3800κυβ. 330αλογα.:(
20150412_155243.jpg
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Α, μπηκαν και τα αυτοκινητα μεσα. Παιδια ετοιμαστειτε για φασκελα. Ολοι μαζι ομως ε;
Κοιταχτε αμαξι που εδωσα πριν 2 χρονια. Δε λεω ποσο το εδωσα γιατι δε θα μεινετε στα φασκελα.
Κοπαναω το κεφαλι μου και δε σπαει απο τοτε...
Μ5 Ε34 Μοτερ S38Β38. 3800κυβ. 330αλογα.:(
View attachment 118865
Κούκλα!!!!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.304
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top