Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.231
Reaction score
27.020
Σωστά, σαφώς προτιμότερο, αλλά και η τιμή είναι υπερδιπλάσια... ;)
Βλέπω, έχουν Icepower. Τα Ncore θεωρούνται προτιμότερα? Πληροφοριακά ρωτάω, είναι κριτήριο επιλογής ποιο απ' τα δύο ενισχυτικά έχει το σαμπ?
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Ναι, 2 επικ έχω στο χώρο μου.8-)


Στους 12,5 / 16 / 20 κύκλους, τα επικ βγάζουν σημαντικές στάθμες όπως βλέπω από τις μετρήσεις αυτές, με λίγη διαφορά υψηλότερες από τα τερατάκια της svs, και μάλιστα όχι με φιούζιον, αλλά με τη μαμά πλάτη:

View attachment 118937

Εδώ λέμε φιούζιον. Άλλη κλάση ενισχυτικό, άλλες μετρήσεις θα έχει.... ;)

Έχουν βεβαίως κακή καμπίνα, αλλά με τον χρυσοχέρη τον Μάριο εδώ, αυτό διορθώνεται εύκολα και οικονομικά, οπότε μη βιάζεστε, θα τα δείτε πως θα γίνουν.. ;)

Μη περιμένετε να τα πουλήσω....:p
Κρίμα λαθος σκεπτικο γιατι θεωρω Οτι σε συμφέρει ομως αντικειμενικά να τα δωσεις αντί να τα ξεκοιλιασεις
Καμπίνες θα φτιάξεις ενίσχυτικα αλλα θα βαλεις οποτε μόνο μεγάφωνα θα κρατήσεις
Αντικείμενικα λαθος πολιτική
Έσυ βέβαια ξερεις καλύτερα ...
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Κρίμα λαθος σκεπτικο γιατι θεωρω Οτι σε συμφέρει ομως αντικειμενικά να τα δωσεις αντί να τα ξεκοιλιασεις
Καμπίνες θα φτιάξεις ενίσχυτικα αλλα θα βαλεις οποτε μόνο μεγάφωνα θα κρατήσεις
Αντικείμενικα λαθος πολιτική
Έσυ βέβαια ξερεις καλύτερα ...
Δίνει το βάρος εκεί που πρέπει 2 τεμάχια 870 και 1 18'JBL.
 


Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Εγώ πάλι νομίζω τους ποτίζει όλους ο Ear για να μην καταλαβαίνουν τι ακούνε.

Rack που δεν κρέμεται από το ταβάνι με συρματόσχοινα, καλώδια ηχείων που δεν "ξεκουράζονται" πάνω σε βάσεις να μην ακουμπάνε στο πάτωμα, χωρίς κρυογέννεση, χωρίς power conditioning, χωρίς μια NOS λαμπίτσα, χωρίς βύσματα (κο)ροδίου, χωρίς purifiers, χωρίς, χωρίς, χωρίς...

Κάναμε τα σπίτια μας στούντιο, και δη πολυκάναλα! Μπερδέψαμε τους χώρους παραγωγής μουσικής με αυτούς της αναπαραγωγής της.

Περίπατο η μουσικότητα, η εσωτερικότητα και οι αραχνοϋφαντες χροιές, αλλά το κάνουμε γαργάρα! Αυτά μάλλον είναι "λεπτομέρειες" για εσάς...

Άποπσή
σας παιδιά, αλλά έλεος κάπου!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.501
Ααααα, για τα powersound λες, ναι ice.
Νόμιζα πως έλεγε για τα epik...

Όχι, σε σαμπ δε θα άλλαζα τα ice με ncore για λόγους "ποιότητας", αλλά ναι, θεωρώ καλύτερα τα ncore από τα ice.

Βεβαίως άλλαξα τα ενκόρ με ενκόρ :p για να έχω ψηφιακή είσοδο, είναι εντελώς future-proof έτσι. ;)

τους ποτίζει όλους ο Ear για να μην καταλαβαίνουν τι ακούνε.
Εσύ ρε τομάρι πότε θα έρθεις να σε ποτίσω και σένα λιγάκι; Ε; Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;; :drinks:
 

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Βρισκομαστε σ' ένα χώρο όπου παρατηρούνται παράλογες ακρότητες από πολλές πλευρές.
Ως υλοποιησεις ενος προσωπικού οράματος είναι σεβαστές και αξιοθαυμαστες.
Ετσι προωθειται ή γνώση και ή επιστήμη.

Αλλά ως ντιρεκτιβες γενικής χρήσης είναι αμφιβόλου χρησιμοτητας.
Όταν μάλιστα αχρηστευουν ένα μεγάλο μέρος των ηχογραφήσεων που σου αρέσουν.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.377
Reaction score
79.472
Αλλά ως ντιρεκτιβες γενικής χρήσης είναι αμφιβόλου χρησιμοτητας.
Όταν μάλιστα αχρηστευουν ένα μεγάλο μέρος των ηχογραφήσεων που σου αρέσουν.
Δεν κατάλαβα αυτές τις δυο προτάσεις. Θα θέλατε να τις εξηγήσετε;
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.109
Reaction score
20.603
Εγώ πάλι νομίζω τους ποτίζει όλους ο Ear για να μην καταλαβαίνουν τι ακούνε.

Rack που δεν κρέμεται από το ταβάνι με συρματόσχοινα, καλώδια ηχείων που δεν "ξεκουράζονται" πάνω σε βάσεις να μην ακουμπάνε στο πάτωμα, χωρίς κρυογέννεση, χωρίς power conditioning, χωρίς μια NOS λαμπίτσα, χωρίς βύσματα (κο)ροδίου, χωρίς purifiers, χωρίς, χωρίς, χωρίς...

Κάναμε τα σπίτια μας στούντιο, και δη πολυκάναλα! Μπερδέψαμε τους χώρους παραγωγής μουσικής με αυτούς της αναπαραγωγής της.

Περίπατο η μουσικότητα, η εσωτερικότητα και οι αραχνοϋφαντες χροιές, αλλά το κάνουμε γαργάρα! Αυτά μάλλον είναι "λεπτομέρειες" για εσάς...

Άποπσή
σας παιδιά, αλλά έλεος κάπου!
Καλά, εσάς κύριε Φ. αυτά σας πειράξανε; Είστε σοβαρός τώρα δηλαδή; Εδώ ο κ. Αρβανιτάκης μας έχει πρήξει, ότι και καλά ντεμέκ είναι ροκάς κι ακούει γκαραζόπανκα, κι από την άλλη θέλει JBL. Σαν αφτά που έχουν κάτι ελεεινοί σοουλοκαρεκλάδες σαν τον @xfader. JBL αντί για Kef και καθαρόαιμα ντουλάπχια. Μην είμαστε άδικοι. Δε φταίει για όλα ο Ear. Τί να σου κάνει κι αυτός, άμα η κεφαλή του φόρουμ δεγκζερειτιτηζγίνεται... :D
 
Last edited:

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Βλέπω, έχουν Icepower. Τα Ncore θεωρούνται προτιμότερα? Πληροφοριακά ρωτάω, είναι κριτήριο επιλογής ποιο απ' τα δύο ενισχυτικά έχει το σαμπ?
Εγω δηλωνω ασχετος ως προς το ποια ενισχυτικα ειναι καλυτερα. Τα hypex παντως ευκολα τα περνας απο wife control ως νεα ζευγαρια σαγιοναρες...αντε νεο ζευγαρι παπουτσια.

IMG_2304.JPG
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.231
Reaction score
27.020
Εγω δηλωνω ασχετος ως προς το ποια ενισχυτικα ειναι καλυτερα. Τα hypex παντως ευκολα τα περνας απο wife control ως νεα ζευγαρια σαγιοναρες...αντε νεο ζευγαρι παπουτσια.

View attachment 119010
Χαχαχα ! Προτιμώ τις σαγιονάρ...... μπαρδόν! τα Ncore μέσα στις καμπίνες των ηχείων :);)
 

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
... Θα θέλατε να τις εξηγήσετε;
Δυο - τρεις σελίδες αντιπαράθεσης πάνω σε ήδη γνωστές απόψεις
δεν είναι κατι που χρειάζεται αυτό το νήμα....
Θα είχε μεγαλύτερη αξία να μάθουμε αν ο Κωστας Φ. εννοεί αυτά που γράφει....
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.460
Δυο - τρεις σελίδες αντιπαράθεσης πάνω σε ήδη γνωστές απόψεις
δεν είναι κατι που χρειάζεται αυτό το νήμα....
Θα είχε μεγαλύτερη αξία να μάθουμε αν ο Κωστας Φ. εννοεί αυτά που γράφει....
χρειάζεται...χρειάζεται...

γι αυτό άλλωστε είμαστε εδώ βρε...για να συζητάμε και να ανταλλάσσουμε απόψεις...
μόλις γύρισα και δεν μου κολλάει ύπνος......άντε καλέ γρήγορα....fight!
 




Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.376
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top