Η θεραπεία ενός σαμπ!

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.221
Reaction score
27.784
Δεν μπορεί στα καλά καθούμενα να γράφει έτσι. Κάτι πρέπει να έχει γίνει. (Δεν τον δικαιολογώ με την προηγούμενη πρόταση)
Μα τι να έχει γίνει, ούτε τον ξέρουμε, ούτε μας ξέρει.
Αν έχει γίνει κάτι, ας μας το πει.
Με αυτά που γράφει όμως δεν μας έκανε σοφότερους.
 




Μηνύματα
1.728
Reaction score
786
Τον τρώει ο κώνος του βρε, δεν
Πώς κρίνεις την ποιότητα κατασκευής εν συγκρίσει προς αυτήν ενός Hypex;
Για τα hypex που δινονται σαν kit ή για τα επαγγελματικά; Εχω άποψη αλλά ενδεχομένως να αρχίσουν νέες αντιδράσεις ;) οπότε άστο καλύτερα.

Γενικό πρόβλημα των pwm είναι ότι τα τρανζίστορ δουλεύουν στον κόρο, οπότε σε περίπτωση αστοχίας τα ρεύματα που περνάνε από τις πίστες του τυπωμένου είναι δυσανάλογα μεγαλύτερα απο την αντοχή του χαλκοδιαδρομου οπότε γίνεται ζημιά και στην πλακέτα.
Θα βάλω μερικές φωτο αργότερα απο άλλες περιπτωσεις.
Είναι θέμα σχεδίασης να προβλεφθούν πολλά τέτοια παρατράγουδα, αλλά σχεδόν απίθανο να προβλεφθούν όλα.
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Τον τρώει ο κώνος του βρε, δεν

Για τα hypex που δινονται σαν kit ή για τα επαγγελματικά; Εχω άποψη αλλά ενδεχομένως να αρχίσουν νέες αντιδράσεις ;) οπότε άστο καλύτερα.

Γενικό πρόβλημα των pwm είναι ότι τα τρανζίστορ δουλεύουν στον κόρο, οπότε σε περίπτωση αστοχίας τα ρεύματα που περνάνε από τις πίστες του τυπωμένου είναι δυσανάλογα μεγαλύτερα απο την αντοχή του χαλκοδιαδρομου οπότε γίνεται ζημιά και στην πλακέτα.
Θα βάλω μερικές φωτο αργότερα απο άλλες περιπτωσεις.
Είναι θέμα σχεδίασης να προβλεφθούν πολλά τέτοια παρατράγουδα, αλλά σχεδόν απίθανο να προβλεφθούν όλα.
Απορώ τον κύριο που προσέβαλε τον ευγενή μαστορα εδώ τον banαρε κανεις γιατί με το αστείο μου για την crown και την jbl banαριστικα ανεπιτρεπτα χωρίς να προσβάλλω κανένα προσωπικά.
 

Μηνύματα
4.872
Reaction score
3.959
Φίλε με τις απερίγραπτες περιγραφές σου και τη σχετική ασχετοσυνη σου σε τεχνικά θέματα (όπως λες εσύ και οι δικηγόροι σου πιο πάνω και δεν είναι κακό) διαδίδεις το ψέμα που σου πλασάρει ένας δήθεν τεχνικός-επιστημονας- θεός και ότι άλλο γουστάρεις, που είναι και φίλος σου. Μπράβο του που το έκανε να δουλεύει και μπράβο σου για το μηδαμινό κόστος που δαπάνησες για την επισκευή!
Βλέπεις όμως ότι δημιουργείς μια πλάνη περί βελτιώσεως μάλιστα χωρίς να μπορείς να ακούσεις ανευ μικρόφωνου στα αυτιά. Είναι σοβαρά πράγματα αυτά;
Αλήθεια γιατί δεν πήγες εξ αρχής στον φίλο σου να το φτιάξει και να παλλιδρομει ο κώνος σου από τις τεχνικές του πιο βελτιωμένα;
Ήθελες απόδειξη παροχής υπηρεσιών και πήγες στην αντιπροσωπεία;
Για τις κοσμοθεωρίες του παπατζη-τεχνικου- βελτιωτη σχετικά με τις αντιπροσωπείες, τα εργοστάσια κατασκευής και όλους τους ελεύθερους επαγγελματίες του χώρου (ψηφιακούς και αναλογικούς) δεν θα σχολιάσω, αυτά τα ξέρει (!)
Δεν θα απαντήσω επίσης στους λοιπούς χαρταετούς που πετάχτηκαν σαν κλανιές από αντικρουόμενα μοσφετ εναντίον μου...
Αύριο, μόλις πετάξετε χαρταετούς ή σας πετάξουν τέτοιοι που είστε, τραβάτε με τις πλάτες σας στη μασχάλη για drivers στον παπατζη!

Υγ. Όταν επισκευάζει πλακέτες κλιματιστικών, ανεβαίνουν και τα BTU του κομπρεσορα ή μόνο η ροή του ανεμιστήρα;

Καλο απόγευμα, σε όλους όμως!
Αληθεια με ένα τετοιο κειμενο τοσο εριστικο και προσβλητικο δοθηκε κεντρικα (ΔΟ AVSITE) καποια ποινη? Αυτό δεν είναι ο ορισμος του μπαναρισματος?
 


Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Απορώ τον κύριο που προσέβαλε τον ευγενή μαστορα εδώ τον banαρε κανεις γιατί με το αστείο μου για την crown και την jbl banαριστικα ανεπιτρεπτα χωρίς να προσβάλλω κανένα προσωπικά.
Πολὐ δυσἀρεστα τα μπαναρἰσματα
Ας μη τα ζητἀμε γιἀ κανἐνα ακὀμη κι αν αδικηθἠκαμε
 



Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Ο τύπος είναι πιο αγενής και από εκείνο το Βαγγελη που είχε κάνει μια guest star εμφάνιση πριν κάνα χρονο και μας την έλεγε σε όλους επειδή αναπνέουμε:p.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.849
Reaction score
77.436
Ο τύπος είναι πιο αγενής και από εκείνο το Βαγγελη που είχε κάνει μια guest star εμφάνιση πριν κάνα χρονο και μας την έλεγε σε όλους επειδή αναπνέουμε:p.
Εγω από την αλλη πεθύμησα μπάτσο μου:p:roflmao:

Υ.γ. ποιον λεσ καλέ;
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.849
Reaction score
77.436
Εκείνον τον Βαγγέλα με τον μπάτσο στο άβαταρ είναι κρίμα που τον χάσαμε, ήταν τόσο αγενής που έβγαζε γέλιο...
Nαι μωρέ...τον ίδιο λέμε...
ξέχασα ότι τον έλεγαν Βαγγέλη...:D
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.398
Reaction score
74.676
Απορώ τον κύριο που προσέβαλε τον ευγενή μαστορα εδώ τον banαρε κανεις γιατί με το αστείο μου για την crown και την jbl banαριστικα ανεπιτρεπτα χωρίς να προσβάλλω κανένα προσωπικά.
Πήρε warning μόλις.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.583
Μηνύματα
2.866.421
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top