Αγορά Ενισχυτή για Klipsch rp280f

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.277
Και με τα 80 σε πολύ χαμηλές εντάσεις καλά ήμουν. Λίγο να πήγαινα να δυναμώσω άστα να πάνε. Τώρα και τέρμα να το βάλεις ο ήχος είναι ο ίδιος
Αυτή είναι η σωστή οδήγηση φίλε.

Τα υπόλοιπα, είναι π@παριες καμαρωτες.:p


Μια χαρά είσαι στα 2-2,5 μέτρα. Άριστα.
 


A

amoustakas

Guest
Χαχα τι κάνω πάλι λάθος..? Δεν έχω τόσο μεγάλο χώρο να πάω τόσο μακριά. Δηλαδή τα RF-7 που θέλω να πάρω είναι μεγάλα για το χώρο μου? Θα ακούγονται χειρότερα λόγο χώρου?
Τα RF-7ΙΙ παίζουν πιο ανοιχτά από τα RP280 νομίζω.
 

Μηνύματα
108
Reaction score
73
Κοιτάξτε θα πω κάτι το οποίο θα γελάτε. Σκοπός είναι ο καθένας με το κάθε ηχοσύστημα να είναι ικανοποιημένος. Για εμένα προσωπικά αυτός που ακούω τώρα είναι ο καλύτερος ήχος που έχω ακούσει στη ζωή μου οπότε δε με νοιάζει τπτ άλλο. Είμαι 100% ικανοποιημένος. Και σε ένταση και σε ποιότητα ήχου. Εάν μετά από κάποια χρόνια θέλω κάτι άλλο τότε βλέπουμε. Ένα καλό dac με XLR θα πάρω κι έκλεισα. Σας ευχαριστώ όλους για τις γνώσεις σας και τις συμβουλές σας.!!!
Θα βάλω ακόμα ένα βιντεάκι τραβηγμένο από το κινητό (δεν έχω καλό μικρόφωνο) μου έτσι για το συναίσθημα. Ευχαριστώ και πάλι
 


Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Δεν το πιστεύω. Τι δεν είναι μόνο για ψητό αρνί και κλαρίνα; Ω ρε φίλε τα πάνω κάτω ήρθαν λέμε..... :mad:
asm_spank.gif


themiss2000 να 'χεις υπόψην και το teac 505 σαν προ-dac. Είχα και το 501 και το 503 με crown
whip.gif
και στα δικά μου αυτιά ακουγόταν υποφερτά....... :gotcha:
 





Μηνύματα
108
Reaction score
73
Ρίξε τους λοιπόν το παραπάνω και τέρμα τα γκάζια.
Βλέπω να με πετάνε με τις κλοτσιές :banned::banned:
[DOUBLEPOST=1553192454][/DOUBLEPOST]
Δεν το πιστεύω. Τι δεν είναι μόνο για ψητό αρνί και κλαρίνα; Ω ρε φίλε τα πάνω κάτω ήρθαν λέμε..... :mad: View attachment 121645

themiss2000 να 'χεις υπόψην και το teac 505 σαν προ-dac. Είχα και το 501 και το 503 με crown View attachment 121644 και στα δικά μου αυτιά ακουγόταν υποφερτά....... :gotcha:
Θα τον κοιτάξω, είχα κάτι πιο οικονομικό στο μυαλό μου, τα κλαρίνα πάντως τα παίζι υπέροχα :p
 

A

amoustakas

Guest
Να σου πω την αλήθεια το άκουσμα θύμισε έντονα τα κλαμπ που πήγαινα παλιά στα λαδάδικα. :lol:
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Θα τον κοιτάξω, είχα κάτι πιο οικονομικό στο μυαλό μου, τα κλαρίνα πάντως τα παίζι υπέροχα :p
Να την ψάξεις εξονυχιστικά την φάση για το τι dac (ή και πόσα) φοράει πάνω η κάθε συσκευή. Τα καλύτερα (σε γήινα πλαίσια) θεωρούνται της akm αυτήν την εποχή. Επίσης τα burr brown έχουν πιο "γλυκό" ήχο αν και τείνουν να έχουν ξεπεραστεί πια. Όσα έχουν sabre (9028,9038) προϋπόθεση είναι να έχουν σοβαρή τροφοδοσία αλλιώς θα έχεις τα προηγούμενα θεματάκια σου......
 


Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Παρακαλώ θέλω ολοκληρωμένο μη μου λέτε Crown 1500watt.
Για εμένα προσωπικά αυτός που ακούω τώρα είναι ο καλύτερος ήχος που έχω ακούσει στη ζωή μου οπότε δε με νοιάζει τπτ άλλο. Είμαι 100% ικανοποιημένος.
Ποτέ μη λες ποτέ φίλε μου καλέ! :)
 



stavrosz

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.238
Reaction score
1.599
Και μια και ηρθαμε στον Crown και αρκετοι εδώ εχετε εμπειρια με αυτόν μια ερωτηση…… Ο ενισχυτης εχει crossover....πως στελνουμε και σε ηχεια και σε sub? νομιζω ότι εάν βαλεις το cross θα δωσει lowpass στο ένα καναλι και hipass στο άλλο καναλι. Οποτε βαζεις δυο ενισχυτες γεφυρωμένους τον καθενα χωρισμενο στα δυο καναλια?
Δευτερη ερωτηση τα ποτενσιόμετρα στην προσοψη είναι volume controls?
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Ένας ενισχυτής στα δυο ηχεία και βάζεις κρος στα hz (high pass) που θες και από τα link out στον δεύτερο που θα ταΐζει τα sub με low pass. Πιστεύω αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Αλλά άμα θες να κάνεις σωστή δουλειά καλύτερα να πάρεις ένα μινι dsp για να έχεις και την ευελιξία της χρονικής ευθυγράμμισης στο σημείο κρος
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.865.099
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top