Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
435
Reaction score
280
innocent mini αγγλική σειρά 4ων επεισοδίων. Πάρα πολύ καλή. Δύσκολα θα αντισταθείτε να τα δείτε συνεχόμενα και τα τέσσερα. Βαθμούς δεν βάζω, αλλά αν έβαζα θα ήταν μεγάλος.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην Ελλάδα δεν μπορεί να παραχθεί ανάλογη τηλεόραση που μας έχουν τρελάνει στη βλακεία.
 





Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
https://www.imdb.com/title/tt0099776/?ref_=fn_al_tt_1
Πολυ δυνατό, τουλάχιστον 9/10
Μιας και το ρίξαμε στον πόλεμο συνειρμικά μου ήρθε και αυτό το οποίο και ξανάδα μετα απο πολυ καιρό.
https://www.imdb.com/title/tt0116860/?ref_=nv_sr_1
Δύσκολη ταινια και δε νομιζω οτι απευθύνεται στο ευρύ κοινό αλλα κατά τη γνώμη μου είναι μια απο τις καλύτερες αντιπολεμικές ταινίες.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Draged Across Concrete 2018. -5/10 :fuckyou: και αυτο λογω ηθοποιων... πολλα ακυρα στο σεναριο ,μαλλον η αγαπημενη των κριτικων πολυ μπλα μπλα δραμα, κλαμα ενα αλογο πραμα ,που με κουρασε,μαλλον μας κουρασε...ανετα θα μπορουσε να ηταν πολυ μικροτερης διαρκειας ...
Stan and Ollie 2018 8/10 Μετα το Βοhemian Rhapsody αλλη μια ταινια με απαιτησεις απο δυο μαλιστα ηθοποιους ταυτοχρονα ,οποτε οι συγκρισεις στο μυαλο μου ηταν συνεχως σε ολη τη διαρκεια αναποφευκτα,προσπαθουσα να βρω ομοιοτητες διαφορες...
Μου θυμισε αυτο με τα σταυρολεξα που εχεις τις δυο εικονες και ψαχνεις να τις βρεις..
Αυτο ομως δε μου ικανοποιησε την επιθυμια να τους δω σε περισσοτερες σκηνες on scene filming ,ασχετα εαν ο σκοπος της ηταν αλλος... αρα και ο λογος απο εμενα να μη χτυπησει υψηλοτερη βαθμολογια...
 

Μηνύματα
2.092
Reaction score
5.470
BumbleBee 7/10 αρχισαμε τα prequels και σε αυτη την σειρα ταινιων,ελπιζω να μην φτασουμε να δουμε την εξωρυξη των μεταλλων για την κατασκευη των ρομποτ!!!!! Καλο ηταν με καλες σκηνες δρασης,και το κυριο χαρακτηριστικο (οπως και στις υπολοιπες ταινιες της σειρας) ειναι οι μαχες που γινοται σε εξωτερκο περιβαλον μαζι με ανθρωπους οι οποιες ειναι αψεγαδιαστες παντα.
 




alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Προχθές είδαμε το Green Book.
Καλή ταινία με ωραία μηνύματα. 7.5/10

Εχθες King Arthur: Legend of the Sword.
Πολύ φαντασία για να πούμε άλλη μια φορά την ίδια ιστορία αλλά ΟΚ. 7/10
 

Μηνύματα
2.092
Reaction score
5.470
The square 2017 8.5/10 Ενδιαφερουσα ταινια ειχε ορισμενες σκηνες παρα πολυ καλες, εθιγε το θεμα της βοηθειας στους συνανθρωπους μας πολυ σωστα κατ εμε,το ζητημα των ανθρωπων που ζητουν βοηθεια στους δρομους ,και κατ επεκταση το μεταναστευτικο,καθως και την τεραστια διαφορα της κουλτουρας των Σκανδιναβων σε σχεση με τον υπολοιπο κοσμο.
 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
The square 2017 8.5/10 Ενδιαφερουσα ταινια ειχε ορισμενες σκηνες παρα πολυ καλες, εθιγε το θεμα της βοηθειας στους συνανθρωπους μας πολυ σωστα κατ εμε,το ζητημα των ανθρωπων που ζητουν βοηθεια στους δρομους ,και κατ επεκταση το μεταναστευτικο,καθως και την τεραστια διαφορα της κουλτουρας των Σκανδιναβων σε σχεση με τον υπολοιπο κοσμο.
Χμ...εγώ το είδα περισσότερο ως μία ανελέητη σάτιρα του κόσμου της σύγχρονης τέχνης όπου η κάθε εξτραβαγκάντζα του εκάστοτε καλλιτέχνη εκλαμβάνεται σώνει και ντε ως πρωτοπορία. Όντως, πάντως, ενδιαφέρουσα ταινία.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
https://www.imdb.com/title/tt3622120/?ref_=nv_sr_1 Συγκλονιστικο..........................Αληθινη ιστορια.
. Θα ελεγχθεί εάν ανταποκρίνεται στην πραγματικοτητα8-)
παρα ηταν καλο για να θεωρηθει ταινια...εχω και ''θεμα'' με τις ναρκες και τα υποβρυχια :cautious:ισως γιατι και στις δυο περιπτωσεις ο εχθρος δε ειναι ορατος...
τεχνικα ετσι ειναι και οχι αυτο το κλικ και αμα δε σηκωσεις ποδι... :D
9/10
 


Μηνύματα
2.092
Reaction score
5.470
Χμ...εγώ το είδα περισσότερο ως μία ανελέητη σάτιρα του κόσμου της σύγχρονης τέχνης όπου η κάθε εξτραβαγκάντζα του εκάστοτε καλλιτέχνη εκλαμβάνεται σώνει και ντε ως πρωτοπορία. Όντως, πάντως, ενδιαφέρουσα ταινία.
Συμφωνω εν μερη ,καθε μορφη τεχνης εχει αποδεκτες και επικριτες .Αυτοι που ειναι μεσα σε αυτον τον τροπο εκφρασης βλεπουν κατι διαφορετικα και σιγουρα λογο της τριβης τους με το αντικειμενο εχουν αλλα στανταρ που κρινουν κατι.

εχθες το βραδυ ειδα το shoplifters 9/10 .Ειχα πολυ καιρο να δω ταινια τοσο ευκολα,και το νοημα της προσωπικα ειναι η οικογενεια,σε ολα τα επιπεδα,πολυ καλη.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.610
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top