Klipsch Greek club

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Τα rf 62II μου πάντως βελτιώθηκαν. Έγινε αλλαγή πυκνωτών, εσωτερικής καλωδίωσης, όπως επίσης μονώσεις εσωτερικά στην κόρνα!
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Τα rf 62II μου πάντως βελτιώθηκαν. Έγινε αλλαγή πυκνωτών, εσωτερικής καλωδίωσης, όπως επίσης μονώσεις εσωτερικά στην κόρνα!
.....οχι μονο στην κορνα.......
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Εχει δοκιμασει κάποιος αυτο; Το δοκιμασα και μου αρεσει νομιζω το αποτελεσμα.... Σε θεωρητικο επιπεδο ειναι λαθος; Προσδιδει "κακα" χαρακτηριστικά;
Δεν ετρεξα aydyssey... Απλα κουμπωσα....
 

Attachments


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
για πες.....(στην αμερικη τρεχει πολυ σε δαπεδου),,,,,,,,,,,,,,,,
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Δεν ασχοληθηκα ιδιαίτερα να σου πω την αληθεια, δλδ να τσεκαρω διαφορες. Τα κουμπωσα και ακουγα, τα ξεκουμπωσα λιγο, ανεβασα λιγο ενταση στα sub ξανακουμπωσα και τα αφησα. Λογικά τα τέσσερα tweeter δεν νομιζω ότι ειναι ότι καλυτερο, δεδομένου ότι δεν έχω δει ηχειο με δυο οδηγους ψηλών συχνοτήτων.... Θα τρέξω και τον οδυσσέα και θα δω. Απλά μετα στις ταινίες τι θα κανω;;;; Με βλέπω να ψωνιζω πάλι.... Πολλά ψωνια.... Προχθες παρέλαβα δευτερο pb-4000 και τωρα... παλι ψωνια σκέφτομαι...
 


Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
:o:o:o:o:o:o;):drinks:

κλαψ - ζήλεψα !!

καλορίζικο. καλές κατεδαφίσεις!!!
Ασε, αναφυλαξία με έπιασε προχθες που τα τσιτωσα!

Και περιμενω αυριο το απογευμα να τα ξανατσιτωσω, τωρα που εχω και τεσσερα ηχεια μπροστά!
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Sta PA όπου χρησιμοποιούν line arrays, παρατηρεί κανείς ότι η κάθετη διασπορά της μονάδας υψηλών είναι πολύ μικρή, πχ 10 μοίρες, οπότε και στην περίπτωση μου θεωρώ ότι θα γίνεται κάτι "κακό" όσον αφορά τις συχνότητες που αναπαράγουν οι κόρνες. Τι κακό; Ελπίζω οι ειδήμονες του φόρουμ να τοποθετηθούν. Φαντάζομαι ακυρώσεις συχνοτικών περιοχών.... Με αυτόματη ισοστάθμιση
πχ Audyssey βελτιώνονται τα πράγματα;
Αυτό που μου άρεσε εμένα χθες, είναι ότι άκουγα "μεγαλύτερο ήχο" ο οποίος όσο δυνάμωνες τόσο έκανε πιο αισθητή την παρουσία του. Σαν να άκουγα από μεγαλύτερα ηχεία (λογικότατο βέβαια).
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Ρε ειδήμονες;;;; Γιατί δεν λέτε κάτι;;;; Ψάχνοντας σε αγγλικά φόρουμ δεν βρήκα κάτι εμπεριστατωμένο... Διαβάζοντας για line arrays, βρήκα κάτι για ακυρώσεις....

Αντε ντε!
 

A

amoustakas

Guest
Δεν ασχοληθηκα ιδιαίτερα να σου πω την αληθεια, δλδ να τσεκαρω διαφορες. Τα κουμπωσα και ακουγα, τα ξεκουμπωσα λιγο, ανεβασα λιγο ενταση στα sub ξανακουμπωσα και τα αφησα. Λογικά τα τέσσερα tweeter δεν νομιζω ότι ειναι ότι καλυτερο, δεδομένου ότι δεν έχω δει ηχειο με δυο οδηγους ψηλών συχνοτήτων.... Θα τρέξω και τον οδυσσέα και θα δω. Απλά μετα στις ταινίες τι θα κανω;;;; Με βλέπω να ψωνιζω πάλι.... Πολλά ψωνια.... Προχθες παρέλαβα δευτερο pb-4000 και τωρα... παλι ψωνια σκέφτομαι...
Καλορίζικα και καλοάκουστα!!!
 


Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Telika ετρεξα οδυσσεα και για πίσω έβαλα κάτι παλια advent. Τα είχε ο πατέρας μου apo το 70. Από οτι εχω διαβάσει είχαν καλέ κριτικές. Είδα κάποια αποσπάσματα και νομίζω ότι γενικά ειναι βελτιωμένα τα πράγματα. Στο μπάσο σίγουρα, στα άλλα μπορεί να ειναι και placebo...

Να το advent.
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
να φερω την βαριουπουλα ?
να κανεις εξτενσιον για να χωσεις σε καθε γωνια απο ενα κλιπςχορν ?
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Παρεμφερές σετάκι, το πέτυχα σε σπίτι δυνατού οικονομικά γύρω στο 68-70, και εκτός του ότι έμεινα άφωνος! Χώθηκε και το σαράκι μέσα μου, για το hifi, από πιτσιρικάς λοιπόν στην τυραννία!
 
Last edited:


Μηνύματα
223
Reaction score
78
Καλησπερα στο Club. Ειμαι κατοχος του Yamaha RX-A2050 και βρισκομαι σε αναζητηση αλλαγης ηχειων γιατι τα υπαρχοντα BW 603 S3 δεν με ικανοποιουν. Θα ηθελα να ρωτησω αν τα Klipsch RP280F ειναι καλος συνδυασμος με τον Yamaha, τοσο σε ταινιες οσο και σε μουσικη.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
βρες καπου τα ηχεια
και παρε τον γιαμι να τα ακουσεις παρεα....
 


Μηνύματα
223
Reaction score
78
βρες καπου τα ηχεια
και παρε τον γιαμι να τα ακουσεις παρεα....
Πηρα τον γιαμι (κοψιομεσιαστικα 18 κιλα γαρ) και ακουσα την καινουργια σειρα τα 8000. Επειδη ομως μια ακροαση δεν κραταει πανω απο μιση-μια ωρα, ρωτησα αν καποιο μελος εχει κατα τυχη τον ιδιο ενισχυτη με τα ιδια ηχεια, γιατι διαφορετικα ενα ακουσμα μιας ωρας και αλλο ακροασεις μηνων ή ακομα και χρονων.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.288
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top