Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Μπράβο και συγχαρητήρια για τις επιλογές, τον Sony τον είχα δει σε μια έκθεση παρέα με το τερατώδες αδερφάκι του και μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση.
Τον Trinov με σας τον έμαθα και από τη λίγη μελέτη που έκανα έχω καταλάβει ότι μιλάμε για κεφάλαιο στην επεξεργασία/ισοστάθμιση.
Καλή μελέτη και καλά αποτελέσματα!!!
 

Ihodomi

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.045
Reaction score
204
Εις αναμονή του κ κ καστρουνή, για ανάλογο σοβαρό καλιμπράρισμα. Μέχρι τότε, χαλαρά, να περνάει η ώρα. :p[/QUOTE]
Το μηχανάκι θέλει τον Καστρουνή του!!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Εννοείται.
Χωρίς τον Καστρουνίκο, απλώς τζάμπα καίει η λάμπα.:p

Το σκ αυτό έρχεται, οπότε θα δείτε (με τις μετρήσεις) πως παίζει το μηχανάκι. ;)

Προς το παρόν, απλώς δείχνει τα δόντια του. Στο frame interpolation είναι πραγματικά άριστος. Εκεί στο πρώτο πεντάλεπτο του RED, όπου ο Μπρους Γουίλις γυρνάει το βλέμμα να δει γύρω γύρω τα σπίτια τι στολισμό έχουν, η κίνηση είναι βούτυρο, άψογη. Η συγκεκριμένη σκηνή, διάρκειας 30" περίπου, χωρίς frame interpolation είναι εμετός. :D:D:D:D:D

Ο επσον σε αυτή τη σκηνή βγάζει άρτεφακτς με το κουτάλι, ακόμα και στο low, ενώ ο Σόνυ στο low έχει ελάχιστα αναμενόμενα σπασίματα κίνησης, και στο φουλ βγάζει κίνηση βούτυρο.8-)

Δείτε τη σκηνή. Αξίζει.
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Άντε ρε τρελοκομείο... Έλα να δεις το Ρεντ το σημείο που λέω, κι άμα βλέπεται χωρίς frame interpolation, να το βγάλω να το βλέπεις στο ριπίτ κάνα πεντάλεπτο να χορτάσεις ανακατωσουρα, θα σου φέρω και σακούλα για τον εμετό.:p
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
UP!

Κανονικά πρέπει να μεταφερθεί στο For Your Eyes Only απο τις Ηχητικές Αποδράσεις. Είναι πολυκάναλο home theater με @@άρες, όχι απόδραση. :party:

Και του dimifoot επίσης.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Προς το παρόν, άκρα του τάφου σιωπή, δε παίζει τίποτα. :p

Πέρασε ο Μανώλης, κι έστησε τον Sony, ήταν τρομερή η δουλειά που έγινε, μέτρησε σε χαντε 150 Νιτς λέει και γουσταρε ανσι κοντραστ και γω δε γκαταλαβαίνω και πολλά πολλά να σας πω, αλλά κελαιδαει το ρημάδι μετά από το μαγικό του άγγιγμα!

Σε κάποια φάση χοροπηδάει από χαρά ο Μανώλης, λέω τι έγινε μωρέ και το γιορτάζουμε; Μου λέει έκατσε τέλεια το γκάμα, απίστευτα τέλεια, δεν υπάρχει και μου'δειξε κάτι μπάρες οριζόντιες, εγώ δε ξέρω τίποτα. :D

Μη τα πολυλογώ, κεντάει το μηχάνημα μετά από τον Μανώλη, κι η κίνηση είναι το κάτι αλλλλλο, σαλονικοτικα το λλλεμε. Τέλος για μένα, έκλεισα.

Στα του ήχου, όπως είπα, νεκρική σιγή.

Μετά από πολλά χρόνια, ξεστησα την μέτρικ. Βγήκαν οι καλωδιάρες με τα 25-πινα, βγήκαν όλα, βγήκε το άρβους, άραξαν σε μια γωνία.
Μπήκε στη θέση τους ο κύριος τρίνοβ, και είμαι στο στάδιο συνδέσεων με καλωδιώσεις εκ νέου, προς το παρόν 5 στα 7 ηχεία κούμπωσαν κανονικά πάνω στον τρίνοβ, όπως και 2 σαμπ στα 5.

Έπεσε παραγγελία για καλώδια και βύσματα, να απλώσω και στο ταβάνι.

Στο Μελίδη ξεκινάει το θέμα βάσεων ταβανιού, για να κρεμαστούν μια 4-άδα 310. Σε 5-10 μέρες, νομίζω θα τα έχει έτοιμα ο Μελίδης, άρα προχωράει το πρότζεκτ αισίως προς το τέλος του.

Επίσης έκλεψα από τον Μανώλη ένα κλώνο oppo 203. Μπήκε κι αυτό στη θέση του, μόνο οδηγό δίσκου δεν έχει, θα παραμείνει το Sony για αυτή τη δουλειά.

Εντός της εβδομάδας θα δουλέψει τα ηχεία ο κύριος τρίνοβ. Αν προλάβω δηλαδή...:p:D
 
Last edited:


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.411
Στο Μελίδη ξεκινάει το θέμα βάσεων ταβανιού, για να κρεμαστούν μια 4-άδα 310. Σε 5-10 μέρες, νομίζω θα τα έχει έτοιμα ο Μελίδης, άρα προχωράει το πρότζεκτ αισίως προς το τέλος του.
Να περιμένετε κύριος, ο Μελίδης έχει άλλη δουλειά πρώτα
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Να περιμένετε κύριος, ο Μελίδης έχει άλλη δουλειά πρώτα
Ρε τομάρι; Θέλω και βάσεις για τα σαμπ...

Τα εμπρός σαμπ (870) θα σηκωθούν στο ύψος του κεντρικού, και όλα τα υπόλοιπα στη μέση του ύψους του δωματίου.

Είπαμε, όχι κάτω τα σαμπ. Κανόνας Νο. 69. :drinks:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.411
Θέλω και βάσεις για τα σαμπ.
Και εγω θέλω επιπλέον και βάσεις για τα άτμος.
Πιθανόν και ρακ. Hiendάδικο, σαν αυτα που φτιάχνει στους αναλογικούς.
Εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε;
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.411
11 βάσεις σχεδιάσαμε, 2 για τα πίσω ηχεία, 5 για τα 5 σαμπ και 4 για τα άτμος....

Μπείτε στη σειρά κύριε..:D:p:D:p
Σχεδιάσατε; Ωραία.
Τώρα περιμένετε να εκτελεστούν τα ήδη σχεδιασμένα :tongue:
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Όλοι εσείς εκεί πάνω αντί να αγοράσετε σοβαρούς balance προενισχυτες να γουστάρουμε
πχ http://audioresearch.com/en-us/products/preamplifiers/ref-6
πάτε και ξοδεύετε τα γιουρο σας σε κάτι παντελώς αγνώστους κομπιουτεραδικους προ που δεν ξέρει πως δουλεύουν ούτε ο αντιπρόσωπος:o
Γιαυτο εμείς οι εδώ κάτω θα μαζευτούμε σε κανα δυο βδομάδες στου Κοτσιδη να ακούσουμε μουσικαρες ,να πάρουμε οφθαλμόλουτρο τη συστηματαρα του big John και μετά να τσακωθούμε και να ξανά ζωντανέψουμε το
https://www.avsite.gr/forum/threads/otl-παραλειπόμενα.126044/
 
Last edited by a moderator:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.608
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top