Home Cinema στο "termatogazi''


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Το μονο που προλαβα να κανω ειναι να πειραξω λιγο το target curve και εβαλα να κανει auto remapping τα ηχεια.
Το ωραιο ειναι οτι μπορεις να πειραξεις τα παντα την ωρα που βλεπεις την ταινια και ολα γινονται σε δευτερολεπτα.
Πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι ολα ακουγονται πολυ καθαροτερα και αυτο που διαφημιζουν οντως γινεται timbre match τα ηχεια .
Κανει ολα τα ηχεια να ακουγονται ιδια.
Χρειαζεται να ασχοληθω πολυ με τα sub . Πιστευω οτι σημερα αυριο ηδη θα φερω το συστημα σε καλυτερο σημειο απο οτι ηταν με το dirac και μετα sky is the limit.
Αυτο που με ξενερωσε ειναι οτι ρυθμιζεις μονο μεχρι τα 20 hz
 






Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
ενω ακουει στα 5 :D , ή σε νοιαζει να αισθανεσαι ισοσταθμισμενα οτι δεν ακους :D τα φιλτρα ειναι αλλωστε με καποιο q και τσιμπανε και κατω απο 20 απλα δεν γραφει...οποια μελλοντικη εφαρμογη ειναι για τους καμμενους να μη λενε :lolsign:
Κραταω μια επιφυλαξη παντως...εαν εχει νοημα οσο αναφορα β,γ, αρμονικες δεν ξερω, τι λεει η βιβλιογραφια;:rolleyes:
 




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.477
Δεν ειπαμε οτι ακουμε εκει.
Αλλα αισθανομαστε και αφου εχω γκαζια εκει γιατι να μην μπορω να παιξω?:smg::smg::smg:
Αισθανόμαστε, ναι.
Και η ισοστάθμιση, πχ 3db διαφορά στα 14Hz, περιμένεις να σου δώσει σημαντικά διαφορετική αίσθηση; που να μπορείς να την αντιληφθείς;
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.392
Reaction score
125.538
Πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι ολα ακουγονται πολυ καθαροτερα και αυτο που διαφημιζουν οντως γινεται timbre match τα ηχεια .
Κανει ολα τα ηχεια να ακουγονται ιδια.
Δηλαδή, δεν είναι μούφα; Δουλεύει, ε; :D
[DOUBLEPOST=1553609352][/DOUBLEPOST]
τα atmos μου τα βγαζει κοκκινα
Γιατί;

Που τα θέλει;
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Δηλαδή, δεν είναι μούφα; Δουλεύει, ε; :D
[DOUBLEPOST=1553609352][/DOUBLEPOST]
Γιατί;

Που τα θέλει;
Δουλευει και παραδουλευει.
Και ακομα ξυνω επιφανεια μονο.
Δεν ξερω που τα θελει , ακομα δεν ασχοληθηκα με το remapping στο auto το εχω.
Πες μου ποτε θελεις το μικροφωνο ...
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.392
Reaction score
125.538
Δεν ξερω που τα θελει
Πρέπει να σου βγάζει σε μοίρες το λάθος.
Εκεί έχει ψωμί.
Το σωστό στήσιμο (όσο σε παίρνει) στο δείχνει το ίδιο που είναι, για να το διορθώσεις στο κατά δύναμη, και μετά να κάνει αυτό τις τελευταίες διορθώσεις.
Όσο λιγότερες, τόσο το καλύτερο.
Με dedicated χώρο, κυνηγάς τις μικρότερες διορθώσεις.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.867.544
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top