Oppo UDP-203 / UDP-205




Μηνύματα
501
Reaction score
202
εγω το εβαλα πριν 3 μερες και σημερα που εβαλα να παιξει ενα bdmv 4k hdr μου κολαγε συνεχεια . σε λειτουργεια μετατροπης απο hdr σε sdr. μπωρο να κανω downgrade?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.375
Reaction score
79.455
Με το upgrade αν έχετε προβλήματα βγάλτε όλες τις συσκευές (Av, Oppo, tv, projector...) απο την πρίζα και αποσυνδέστε ολα τα hdmi για μερικά λεπτά.
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Μετά την τελευταία αναβάθμιση δυστυχώς σταμάτησε να περνάει HDR από το HDMI in που έχω συνδεμένο το chromecast ultra για να βλέπω Netfix 4K HDR στον προτζέκτορα.
Περνάει μόνο 4Κ και το μετατρέπει σε SDR διατηρώντας όμως το ΒΤ. 2020.

Ούτε σε HDMI IN ούτε σε HDMI ΙN BYPASS. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. :(

Με το παλαιό firmware δεν υπήρχε πρόβλημα.
 

Μηνύματα
304
Reaction score
248
Έκανες επανεκκινηση με εργοστασιακες ρυθμίσεις? Χρησιμοποιω κι εγώ το chromecast 4k απο το hdmi in, αλλά δεν έχω προσέξει την αλλαγή ανάλυσης, γιατί μεσολαβεί ο ενισχυτής...
 

Attachments


Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Έκανες επανεκκινηση με εργοστασιακες ρυθμίσεις? Χρησιμοποιω κι εγώ το chromecast 4k απο το hdmi in, αλλά δεν έχω προσέξει την αλλαγή ανάλυσης, γιατί μεσολαβεί ο ενισχυτής...
Nαι έκανα reset.
Η ένδειξη HDR σου ανάβει στο Oppo;
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Μετά την τελευταία αναβάθμιση δυστυχώς σταμάτησε να περνάει HDR από το HDMI in που έχω συνδεμένο το chromecast ultra για να βλέπω Netfix 4K HDR στον προτζέκτορα.
Περνάει μόνο 4Κ και το μετατρέπει σε SDR διατηρώντας όμως το ΒΤ. 2020.

Ούτε σε HDMI IN ούτε σε HDMI ΙN BYPASS. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. :(

Με το παλαιό firmware δεν υπήρχε πρόβλημα.
Στο είπα είναι σαπακι στείλε το Κρήτη :D:p
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.404
Reaction score
74.695
Ο Γερμανός αντιπρόσωπος πουλάει refurbished 203 με εγγύηση 18 μηνών για 800€ συν μεταφορικά. :)
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Τότε παίρνεις αντιπροσωπεία
2 έχουμε Ελλάδα
Ρωτάς εάν υπάρχει κ παραγγέλνεις
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.375
Reaction score
79.455
Δυστυχώς Αποφεύγω να ψωνίζω από εξωτερικό προτιμώ από Ελλάδα και ας είναι πιο ακριβό.
Σου πουλάω πιο ακριβά το δικό μου, και εγω παίρνω ενα φτηνότερο απο εξωτερικό :D
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854

Μηνύματα
1.336
Reaction score
661
Απέκτησα τον χειμώνα το oppo 205 από την εδώ αντιπροσωπεία, όλα πολύ καλά. Ο αντιπρόσωπος μου είπε ο άνθρωπος αν θέλω να μου περάσει το καινούριο firmware και εγώ του είπα όχι, με το σκεπτικό να αποκτήσω μια εμπειρία. Φυσικά ούτε καν που ασχολήθηκα, αφού μέχρι στιγμής το oppo απασχολείται μόνο σαν πολύ καλό dac. Ασχολούμενος τώρα με την πολυκάναλη μουσική και διαβάζοντας το μάνιουαλ είδα από που ρυθμίζει τα ηχεία, όμως στο menu αυτή η επιλογή δεν είναι ενεργή. Θα λυθεί λέτε με την αναβάθμιση του firmware ή υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.179
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top