Περί καλωδίων ρεύματος


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
.............κει στο 08.....οταν το ευρω ειχε φτασει σχεδον 2/1 με το $
ψωνιζα καλωδιαρες δευτερο χερι απο αμερικα......1/4 τη τιμης............
ή και απο εδω δευτερο χερι
Βασικα ξεκινησα το 86 με τα μονστερ....βαν ντεν χουλ.....wireworld .....ταρα,νορντοστ. κιμπερ, στρειτ γουαιρ,..οντιο κουεστ..xlo chord ...πολλα ιαπωνεζικα.....ιταλικα......δανεικα........δεν θυμαμαι τι ειχα αγορασει........
Μετα ηρθε η κριση........και καπου εκει αρχισα να φτιαχνω καλωδια........(και οχι μονο)
Και συνεχιζω........γιατι απλα μου αρεσει.........
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
παρε (αν βρεις) ενα synergistic T2 ....και λυστο....αν καταλαβεις τι ειχε κανει ο ted
ξερεις να φτιαξεις καλωδιο που ευκολα καταστρεφει του 1000κου......μετα ειναι
τι αλλο μπορεις να κανεις.......και δεν ειναι τα ρευματα,.......
Πες Λεανδρε τι ακουσες απο τα ταπεινοτατα ιντερκονεκτ μου.....
Και υποψιν ο χρονος μου εινοα λιγος....απλα τωρα ειμαι ταβλα .......( με πονεμενα πλευρα)
...........(οταν τελειωσω ενα τροφοδοτικο τσακιριδη θα ανεβαω φωτο)........
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ωραία, πως ακριβώς το φαντάζεσαι το τεστ?
Τι θα πρέπει να αποδειχθεί και με ποιον τρόπο
κατά πρώτον, είσαι καλεσμένος,
δεύτερον, φέρνεις τα πατατάκια mediteraneo με το πιπέρι που μ@μ@νε,
τρίτον,
τα ups κρατήστε τα για το δικό σας τεστάκι, σπίτι μου τα πράματα είναι απλά, ρεύμα από dedicated γραμμή, ή από απλή, απλό πολύμπριζο ή φτιαχτό του argi, απλά καλώδια ή 5 που διαθέτω διαφορετικά, με δεμένα μάτια ή μη, με ανοιχτά όμως υποχρεωτικά αυτιά!
Δηλώστε συμμετοχή λέμε!
ο επόμενος βάζει μπύρες κι ο τελευταίος τα σουβλάκια:drinks:όπ
Παίδες, τα πράματα είναι απλά!
Βαζω το σπίτι, το σύστημα μου κι ακούμε 5 διαφορετικά καλώδια ρεύματος που ήδη έχω ή και όποιο εσείς φέρετε και άλλα 10 stock καλώδια ρεύματος προς δοκιμή.
Δε λέω ποιο θα ακουστεί καλύτερα, λέω εγώ όμως ότι ΚΑΙ στα 5 θα ακούσετε διάφορες!
Όσοι θέλετε στείλτε πμ να βρεθούμε
το τρόπο του τεστ τον αποφασίζουμε από κοινού οι παρευρισκόμενοι,
θα έρθεις?
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.083
επειδη περασε ντουκου....ξαναλεω και ας μου απαντησει καποιος....το καλωδιο στον τοιχο ειναι ενα τυπικο καλωδιο(δεν λεω για καποιον που εχει μεριμνήσει απο αρχη για αυτο ) και εσυ πας παράλληλα και συνδεεις το εξωτικο καλωδιο,πως νομιζεις οτι θα φτιαξεις τον ηχο δηλαδη με μισο μετρο δικο σου καλωδιο?πραγματικα με ξεπερναει...και δεν λεω ,επειδη γουσταρεις και να το βλεπεις ,δινεις ενα κατοστάρικο...αλλα μετα απο εκει δεν βρίσκω το λογο για κατι παραπανω...

Να μου πεις για τα καλωδια ηχειων εχει καποια λογικη απο τον ενισχυτή μεχρι τα ηχεία..γιατι παιζεις με διατομές και τα λοιπά αλλα
στο ρευμα απο την στιγμη που μεσα στον τοιχο παίζουν διακλαδώσεις και το καλωδιο κανει 50 λεπτά τι νόημα εχει να δωσεις 1.000 ευρω!
Προσωπική γνωμη,εννοείται ο καθενας οτι γουστάρει κανει!!:drinks:
ωρες ωρες το ολο θεμα θυμιζει συζητηση για την θρησκεια,η γρια θα σου πει οπου και αν σταθει οτι διπλα της ειναι το χερι θεου και την βοηθαει παντου!θαυμα!!!!
Ένα καλώδιο με συστρεμμένους αγωγούς και θωράκιση,καθώς και με τη σωστή φάση,φτάνει και περισσεύει.Σημασία δεν έχει από που έρχεται το ρεύμα,αλλά το τελευταίο στάδιο,άρα από την πρίζα μέχρι την συσκευή
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Δε με καλύπτει η απάντηση...
τι άλλο να σου κάνω μάνα μ?:):):)
η πρόσκληση ισχύει πάντως!
όποιος είναι gadgetάκιας και μπορεί να έρθει, μπορούμε την κάθε αλλαγή να την τραβήξουμε και video ακούγοντας το ίδιο κομμάτι και φτιάχνοντας ένα compilation video με υπότιτλους πιο καλώδιο παίζει κάθε φορά και να το αναρτήσουμε εδώ!
δε ξέρω αν μπορεί να γίνει και να ακούγεται σωστά, αλλά θα είχε το ενδιαφέρον του!
 
Last edited:

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
αμα βαλεις κανα μπεργκερ απο το μπαρμπεκιου.......μπορει να ρθει κανας πεινασμενος για σιτιση
καμμια σεσουλα ψαρικα απο το μαριγω......
κατι πιτσες σουβλακια .......δεν πειναμε πολυ.....
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
θα έχεις όλη τη πληροφόρηση που θες σπίτι μου κατά τη διάρκεια του συγκριτικού, για να φέρεις και πατατάκια!:)

α, μπορείς να φέρεις και το δικό σου ups να το δοκιμάσουμε, όπως και τα καλώδια που ακούς στο σύστημα σου για να πάρουν μέρος στο συγκριτικό
Κι εφόσον έχω εξηγήσει στο παρελθόν ότι καθένας από τους τόπους διαμονής μου απέχει από σένα απόσταση ανώτερη του Dimifoot,θα είμαι τουλάχιστον εξίσου δικαιολογημένος να ζητήσω μια πιο άμεση πληροφόρηση πάνω στο θέμα του ups που είχες ο ίδιος χρησιμοποιήσει.

Κι επειδή η πιστοποίηση των χαρακτηριστικών μιας συσκευής βαραίνει πρωτίστως τον ίδιο τον χρήστη αυτής,δεν σκοπεύω να διευθετήσω θέματα ups μέσω αποστολής με...ups.;)
Μη γελάς καθόλου.

Και γω είχα Τάρα λάμπς... :(

Ηχείων, και ψηνόμουν και για άλλα. Ο καθαρός ο χαλκός της αυστραγαλίας...:D:p
Κακώς τα ξεφορτώθηκες...Έπρεπε να είχες κρατήσει τα...φασόν για να τοποθετηθούν στον Trinnov ώστε να σου βελτίωνε τη...διαχείριση σήματος.:p
Άντε μαρτύρα και σε μας τον τρόπο μπας και φτιάξουμε και μεις.... :angel:
Φέρνει τα μαγικά μπωλ από το Bangladesh,κατόπιν τα λιώνει και κάνει κρυογένεση.:gotcha:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
ντροπη σου
τα μπωλ δεν λιωνονται...δεν πουλιουνται
κρυοθαλαμο εχω στην παλι μου δουλεια.....
και δεν ειναι μπαγκλαντες
ολα νεπαλ ειναι.....(τα κρυσταλλοφωνα ειναι κινα)
τα γκονγκ κινα καναδας..................
IMG_20190320_201505.jpg
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
τι έγινε ρε παιδιά εκτός από τον argi και το Νίκο Σταθόπουλο ΚΑΝΕΙΣ δε μπορεί να έρθει για μια δοκιμούλα?
ΚΑΝΕΙΣ??????
Άντε, και χωρίς πατατάκια!
θα βγάλουμε και κοινό ανακοινωθέν για το αν ακούστηκαν διαφορές ή όχι!:):):):)
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
ε ρε παιδιά εκτός από τον argi και το Νίκο Σταθόπουλο ΚΑΝΕΙΣ δε μπορεί να έρθει για μια δοκιμούλα?
ΚΑΝΕΙΣ??????
Άντε, και χωρίς πατατάκια!
θα βγάλουμε και κοινό ανακοινωθέν για το αν ακούστηκαν διαφορές ή όχι!:):):)
μαλλον φοβουνται οτι θα τους υπνωτισεις και θα ακουσουν πραγματα που δεν πρεπει.

Μαυρη μαγεια γαρ.....
 

I

iason

Guest
τι έγινε ρε παιδιά εκτός από τον argi και το Νίκο Σταθόπουλο ΚΑΝΕΙΣ δε μπορεί να έρθει για μια δοκιμούλα?
ΚΑΝΕΙΣ??????
Άντε, και χωρίς πατατάκια!
θα βγάλουμε και κοινό ανακοινωθέν για το αν ακούστηκαν διαφορές ή όχι!:):):):)
Δεν έρχονται γιατί αμα τούς αρέσει αυτό που θα ακούσουν θα πρέπει μετα να αλλάξουν θρησκεία .... Δηλαδή θεση στο φόρουμ και αυτό ειναι δύσκολο.
Τελικα το Καλησπέρα καλη μέρα και καληνύχτα μαζι με το εδω Γελάμε ειναι οτι καλύτερο διαβάζεις στο φόρουμ τελευταία.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
τι άλλο να σου κάνω μάνα μ?:):):)
η πρόσκληση ισχύει πάντως!
όποιος είναι gadgetάκιας και μπορεί να έρθει, μπορούμε την κάθε αλλαγή να την τραβήξουμε και video ακούγοντας το ίδιο κομμάτι και φτιάχνοντας ένα compilation video με υπότιτλους πιο καλώδιο παίζει κάθε φορά και να το αναρτήσουμε εδώ!
δε ξέρω αν μπορεί να γίνει και να ακούγεται σωστά, αλλά θα είχε το ενδιαφέρον του!
Το βράδυ που θα έχω λίγο χρόνο θα σου προτείνω ένα ιντριγκαδορικο τεστακι.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
.................Πανε οι εποχες που καναμε συγκριτικα με τον αντρεα ....καποτε.....
Πλεον εξαντλουμαστε στο ποιος νομιζει τι,.....
Γιατι αν ακουστουν διαφορες.....ο λεανδρος θα ειναι πολυ πιατσοχαλαστης.........
Και μετα να βγεις να πεις τι ?
Οτι τα pdf Και η θεωρια καλη ειναι.....αλλα τα αυτια ,μας ακουσαν αλλα.....
Λεανδρε χαλασες την πιατσα με τις προκλησεις σου.........
(και ειχα να φερω και ατομο με νορντοστ) .........κριμα τον εδιωξα.......
Παντως οποιος θελει......υποσχομαι να κουμπωσω δικο μου καλωδιο σε οποιοδηποτε ups
και να ακουσω διαφορες......αν οχι χαριζω το καλωδιο.................
Αντε να δουμε....γιατι ο Λεανδρος ουτε χθεσινος ειναι ουτε κουφαλογο
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
υποσχομαι να κουμπωσω δικο μου καλωδιο σε οποιοδηποτε ups
και να ακουσω διαφορες......αν οχι χαριζω το καλωδιο.................
Κάνε λίγη γιόγκα ακόμα, και θα σου περάσει.
Ίωση είναι.
Γιατί δε φοράς το κράνος σου μπωλ σου;

:drinks:
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.138
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top