αποφθέγματα διασήμων & σχολιασμοί αυτών





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.362

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
461_496217477078219_1565777128_n.jpg

[DOUBLEPOST=1555789669][/DOUBLEPOST]
Oτι κ να αποφανθούν οι υπεύθυνοι καλοδεχούμενο θα είναι!!:hi:
Αν κρίνουν ότι μπορούν κ τα 2 να συνυπάρχουν.. it's okay:)
Αν κρίνουν ότι πρέπει να σβηστεί το δικό μου.. it's okay:)
Αν κρίνουν ότι πρέπει να συγχωνευθούν ώστε να μην χρειαστεί να με εξορίσει σε ακατοίκητο πλανήτη ο αγαπητός μου Mr. Spock ο οποίος από ότι είδα ξεκίνησε το νήμα που είδα στο link που έβαλες.. it's okay:)
Γενικώς.. it's okay:)
 




Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
«Μπορεί να μας κέρδισαν στο εθνικό μας σπορ, αλλά εμείς καταφέραμε να τους κερδίσουμε στο δικό τους Εθνικό σπορ, δύο φορές μέσα στον 20ο αιώνα» (Απατώντας στον Κένεθ Κλάρκ που είχε πει «δεν είναι φριχτό το ότι χάσαμε από τους Γερμανούς στο Εθνικό μας σπορ;» όταν η Αγγλία ηττήθηκε από την Γερμανία στα ημιτελικά του Παγκόσμιου πρωταθλήματος του 1990)

«Κανείς δε θα θυμόταν τον Καλό Σαμαρείτη αν είχε μόνο καλές προθέσεις: είχε και χρήματα».

«Εάν δίνεις σημασία στην κοινή γνώμη και στα αποτελέσματα των δημοσκοπήσεων, τότε δεν κυβερνάς, αλλά υπακούς».

«Το να είσαι ισχυρός είναι σαν να είσαι κυρία. Αν πρέπει να δηλώσεις ότι είσαι, δεν είσαι».

«Θυμήσου μια μέρα στο τέλος της οποίας ήσουν πολύ ικανοποιημένος. Δεν ήταν μια μέρα που ξάπλωνες από εδώ κι από εκεί, χωρίς να κάνεις τίποτα, αλλά μια μέρα που είχες να κάνεις τα πάντα και τα έβγαλες πέρα».

«Στην πολιτική αν θέλεις κάτι να ειπωθεί, ζήτα το από έναν άντρα. Αν θέλεις κάτι να γίνει, ζήτα το από μία γυναίκα».

«Το πρόβλημα με τον σοσιαλισμό είναι πως κάποια στιγμή τα λεφτά των άλλων θα τελειώσουν».

«Ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα της γενιάς μας είναι πως κυβερνούν άνθρωποι που ενδιαφέρονται περισσότερο για τα συναισθήματα παρά για τις σκέψεις και τις ιδέες».

«Μην ακολουθείς το πλήθος. Άσε το πλήθος να ακολουθήσει εσένα».

«Η Ευρώπη δημιουργήθηκε από την ιστορία. Η Αμερική από την φιλοσοφία».

«Συνήθως έχω βγάλει συμπέρασμα για τον χαρακτήρα κάποιου στα πρώτα δέκα δευτερόλεπτα και σπάνια το αλλάζω».

«Επέστρεψα και γνωρίζατε ότι αυτό θα συμβεί. Όπως ερχόμουν πέρασα ένα σινεμά που είχε τίτλο “Η μούμια επιστρέφει”».

«Δεν ήμουν τυχερή. Ήμουν άξια».

«Πρόσεχε τις σκέψεις σου, γιατί θα γίνουν πράξεις. Τις πράξεις σου γιατί θα γίνουν συνήθειες. Πρόσεχε τις συνήθειες σου γιατί θα διαμορφώσουν τον χαρακτήρα σου και πρόσεχε τον χαρακτήρα σου, γιατί θα γίνει το πεπρωμένο σου».
https://www.reader.gr/extras/margkaret-thatser-oi-axehastes-atakes-mias-megalis-kyrias
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
- ποτέ μην τσακώνεσαι δημόσια με ένα ηλιθο , πιθανόν ο κόσμος να μην καταλάβει την διαφορά , , , Νίτσε


Δεν έχω λινκ , το έχω διαβάσει
 



Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.113
Reaction score
30.056
Τώρα θυμήθηκα και αυτό που είχε πει ο Γκάντι.

Το "οφθαλμόν αντί οφθαλμού" μας οδηγεί σε έναν κόσμο γεμάτο τυφλούς.
Λογικώς, γεμάτο τυφλούς και έναν μονόφθαλμο. Εκτός εάν ο προτελευταίος είναι Τζεντάι.
 

K

kimon

Guest
Ισαάκ Νεύτων
Χμμ...Το συγκεκριμένο απόφθεγμα το γνωρίζω ελαφρά παραλλαγμένο:
"Απ' τη ζωή ως τον θάνατο είν' ένα μονοπάτι
κι από κ@λο στο μ@@νί δυο δάχτυλα και κάτι."
και αποδιδόμενον,ως πνευματικόν πόνημα,ουχί εις τον ερίτιμον και ρηξικέλευθον φυσικόν επιστήμονα, αλλ' εις την περιώνυμον θεραπαινίδα της Εβδόμης,ως λέγουσιν,Τέχνης Μπριζίτ Μπαρντό.
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.211
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top