Βοήθεια για τι ηχοσύστημα να πάρω

Μηνύματα
22
Reaction score
9
Καλησπέρα σας,

Αχικά όντας άρτι αφιχθείς στη σελίδα σας,να σας συστηθώ.Με λένε Γίάννη και να μου συγχωρεθεί η άγνοια μου για τον ήχο.Για να μη σας κουράζω ψάχνω για ένα ενισχυτή που να έχει έξοδο phono για πικαπ να εχει bluetooth για να το συνδέω με το κινητό η το pc μου,και να εχει ραδιοφωνο.ι .Φυσικά κοιτάω και για ηχέία.Τo budjet μου είναι περιορισμένο και ανέρχεται στα 600 περιπου και για τα δύο.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλως τονε στα χαρακωματα !

να μου συγχωρεθεί η άγνοια μου
να αισθανεσαι ανετα - πολυ ανετα ...
έξοδο phono για πικαπ
εισοδο ...
και να εχει ραδιοφωνο
το πισι σου δεν εχει ?

αυτο φανταζομαι το 'χεις κανει
α
β

επισης θα πρεπει ν' απαντησεις στα παρακατω
car-audio-hospital-small-54513.jpg


εντζοϊ γιορ στεϊ
:D
 

Μηνύματα
22
Reaction score
9
Καλως τονε στα χαρακωματα !


να αισθανεσαι ανετα - πολυ ανετα ...

εισοδο ...

το πισι σου δεν εχει ?

αυτο φανταζομαι το 'χεις κανει
α
β

επισης θα πρεπει ν' απαντησεις στα παρακατω
View attachment 124865

εντζοϊ γιορ στεϊ
:D
xaxaxa!πραγματικα η απάντηση σου ήταν ότι καλύτερο!Ναι έχει ραδιόφωνο άρα να φανταστώ είναι περιττό.Η συνδεσιμότητα με bluetooth είναι άνετη;η θα με ταλαιπωρήσει;
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Η συνδεσιμότητα με bluetooth είναι άνετη
θα μας το πουνε οι ειδικοι - εγω ειμαι ασχετος
θα με ταλαιπωρήσει;
θα σε ταλαιπωρησουνε μολις σε αναλαβουνε, τωρα δε μπορουνε - εντοπιζουνε διαφορες στον ηχο τον καλωδιων τροφοδοσιας των συσκευων τονε ...

:lolsign:
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
θα μας το πουνε οι ειδικοι - εγω ειμαι ασχετος

θα σε ταλαιπωρησουνε μολις σε αναλαβουνε, τωρα δε μπορουνε - εντοπιζουνε διαφορες στον ηχο τον καλωδιων τροφοδοσιας των συσκευων τονε ...

:lolsign:
βιάζεσαι και δεν κάνει... Είμαστε ακόμα στη φάση του φιξαρίσματος του συγκριτικού..!!
 


Μηνύματα
22
Reaction score
9
xaxaxa!πραγματικα η απάντηση σου ήταν ότι καλύτερο!Ναι έχει ραδιόφωνο άρα να φανταστώ είναι περιττό.Η συνδεσιμότητα με bluetooth είναι άνετη;η θα με ταλαιπωρήσει;
Επίσης το σπίτι μου είναι 100 τετραγωνικά!φοβους για παντόφλα δεν αντιμετωπίζω..ακομα...
 


Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.962
Μας ταπαν κι αλλοι! :gamer:
Ειναι καποιοι εδω στο φορουμ (ονοματα δε λεμε) που οσες αναβαθμισεις εχουν κανει, εχει προηγηθει νωριτερα ενα ταξιδακι σε καποια χωρα εξωτικη! :beach: Μεγαλο βασανιστηριο :smg:

Καλως ηρθες Γιαννη :welcome:.

Αυτο με το φονο τι τοθελες χαλαει ολους τους συνειρμους. Δεν γινεται να το πηδηξουμε? Θα θυμωσει λιγο ο Dimifoot αλλα θα το πιει κι αυτο το ποτηρι!
 


Μηνύματα
1.447
Reaction score
1.102
Καλησπέρα σας,

Αχικά όντας άρτι αφιχθείς στη σελίδα σας,να σας συστηθώ.Με λένε Γίάννη και να μου συγχωρεθεί η άγνοια μου για τον ήχο.Για να μη σας κουράζω ψάχνω για ένα ενισχυτή που να έχει έξοδο phono για πικαπ να εχει bluetooth για να το συνδέω με το κινητό η το pc μου,και να εχει ραδιοφωνο.ι .Φυσικά κοιτάω και για ηχέία.Τo budjet μου είναι περιορισμένο και ανέρχεται στα 600 περιπου και για τα δύο.
Καλωσόρισες. Δεν έχουμε να σου συγχωρήσουμε τίποτα, άλλωστε η ακρόαση της μουσικής δεν είναι πυρηνική φυσική:)
Βάλε αυστηρά το μπάτζετ σου.
Αν έχεις δίσκους και σου αρέσουν μη τους πουλησεις.
Επίσης κάνε αναζήτηση για να μαθεις τι είναι τα ενεργά ηχεία, θα σου χρειαστεί...
Να έχεις πολύ χιούμορ και υπομονή....
Κάποια στιγμή θα καταλάβεις:D
Καλή συνέχεια8-)
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
Σκέψου και το ενδεχόμενο να χρησιμοποιήσεις υπολογιστή σαν πηγή, οπότε να επενδύσεις καλύτερα σε ηχεία και ενισχυτή ( ή ενεργά ηχεία ). Στη συνέχεια μπορείς να του προσθέσεις και ένα dac ( μετατροπέας απο ψηφιακό σε αναλογικό σήμα ). Βήμα βήμα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.438
Πάρε δύο Άνταμ να ζηλεύει ο νταποστ.

Να σκάσει από τη ζήλεια του δηλαδή.
 

Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.567
Την κατοψη του σπιτιου και την διευθυνση γρηγορα!!!!!!!(αστειακια).
Οταν εννουμε τετραγωνικα αναφερομαστε στον χωρο ακροασης του ηχοσυστηματος(σαλονι,ειδικος χωρος,κατι αλλο).
 


Μηνύματα
22
Reaction score
9
https://www.skroutz.gr/s/7623003/Pioneer-SX-N30.html συν https://www.skroutz.gr/s/5977203/Wharfedale-Diamond-220.html (700 e) , ή ότι ηχείο σου ακουστεί καλύτερα , και αργότερα προσθέτεις sub αν θέλεις και προσφέρεται και ο χώρος ακρόασης.
Ένας γνωστός που ασχολείται με τον ήχο μου πρότεινε τα εξής κομμάτια :Onkyo TX
Την κατοψη του σπιτιου και την διευθυνση γρηγορα!!!!!!!(αστειακια).
Οταν εννουμε τετραγωνικα αναφερομαστε στον χωρο ακροασης του ηχοσυστηματος(σαλονι,ειδικος χωρος,κατι αλλο).
Ένας φίλος που ασχολείται με τον ηχο που πρότεινε τα εξής:Onkyo 8250 και ηχεία Bose 301.ξεφευγει από το μπάτζετ μου αλλά αν αξίζει θα βάλω δόσεις.Εχετε να αντιπροτεινετε κάτι άλλο;
 



Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.567
Οι onkyo ηχητικά δεν είναι κακοί, αλλά για Bose καλύτερα να τα αποφυγεις.
Δες κάτι σε Dali που μπορεις να μείνεις μαζί τους περισσότερα χρόνια. Zensor 5 η zensor 7 ανάλογα με τα τετραγωνικά του χώρου που θα παίξουν είναι πολύ καλές επιλογές.
 

Μηνύματα
22
Reaction score
9
Οι onkyo ηχητικά δεν είναι κακοί, αλλά για Bose καλύτερα να τα αποφυγεις.
Δες κάτι σε Dali που μπορεις να μείνεις μαζί τους περισσότερα χρόνια. Zensor 5 η zensor 7 ανάλογα με τα τετραγωνικά του χώρου που θα παίξουν είναι πολύ καλές επιλογές.
Το κακο με αυτές τις επιλογές είναι ότι έδω στη Πάτρα δε μπορώ να τα δοκιμάσω κάπου..μόνο Bose έχω βρει δυστυχώς
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.732
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top