Avengers: Endgame

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Γενικά μας έχουν μπερδέψει πολύ οι director's της marvel απο καιρό....... να ξεκινήσω από το avengers το 1 που ο κάπτεν της τρώει απο τον λοκι, ο iron man νικάει τον λοκι και έρχεται ο captain America κ νικάει τον iron man στο civil war..... μετά στο ίδιο έργο στο αεροδρόμιο ο sam ο φτερακιας νικάει τον iron man και τον war machine μαζί, έβλεπες τον iron man και τoν war machine να πετάνε slow motion, ο captain America τούς βάρεσε όλους, το όραμα απλά δεν υπήρχε σε όλοι την μάχη και ξαφνικά εμφανίστηκε στο τέλος και ούτε αυτός μπόρεσε να νικήσει τον sam και έριξε κατά λάθος στον war machine>:(>:(
Μετα με τον χαλκ που μας έχουν μάθει όσο της τρώει τόσο νευριάζει....... με το που έφαγε δυο χαστούκια απο τον Θάνος λιποθύμησε και μετα δεν έβγαινε από τον φόβο του>:(>:(
Και τώρα στο τελευταίο, ενα τέτοιο έργο μετά απο τέτοια ιστορία πού μάς έφερε στο end game, λες: και χωρίς πολύ προσπαθεία θα το κάνουν πολύ καλό πάει μόνο τού το πράγμα...... εεε για να χαλάσεις ενα τέτοιο τέλος θέλει πάρα πολύ μεγάλη προσπάθεια....... και τα κατάφερνε>:(>:(>:(>:(:( λες και το ειχαν βάλει στοίχημα αν θα μπορέσουν να το καταστρέψουν.......!!!!! Απορώ με τον θορ πως δέχτηκε να παίξει τέτοιο ρόλο.........>:( τα υπόλοιπα θα τα πω όταν τον δουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι.
Κύριοι σκηνοθέτες αν ήθελα να δω κωμωδία θα επέλεγα να έβλεπα άλλη ταινία Όχι το end game.......... έλεος πραγματικά
Και λίγα είπες εγώ φίλε είναι η πρώτη φορά που έχω εκνευριστεί τόσο πολυ>:(>:(
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Για πείτε μου το 3D είναι οκ η κουράζει???
κουραζει και ειναι αποτυχια οπου και αν εχω παει σ'ελληνικα σινεμα. >:(

Περσυ εδωσα μια τελευταια ευκαιρια στο 3D στη Vmax Sphera...και στα πρωτα 15 λεπτα δαγκωνόμουν..(εγω και αρκετα ατομα μεσα στην αιθουσα,κρινοντας απο τους διπλανους και παραδιπλανους που σχολιαζανε... :rolleyes:

3D τελος. μεχρι να φτιαξουν κατι που να ειναι αξιοπρεπες. :cautious:
 
  • Like
Reactions: PPG



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Σήμερα θα πάω στην Sphera και θα σου πω.
Πες εμπειρία όταν πας. Θέλω να πάω αύριο το βράδυ και βρίσκω σχετικά κεντρικά στη 8η - 9η σειρά. αξίζει ή θα κουράσει?
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Κλείσαμε τελικά στο vmax sphera. Αυριο στις 9. Να κρατάμε ενα τριαντάφυλλο τα μέλη να κάνουμε και γνωριμίες από κοντά ;):D
 
  • Like
Reactions: PPG

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Η Ταινία μας κούρασε. Το 3D όχι αλλά δεν ήταν καλό. Νομίζω παλιά ήταν καλύτερο.
Μεγάλη ταινία χωρίς λόγο. 6/10 γιατί έχω κέφια :D.

Άποψη μου είναι ότι στη Vmax είναι καλά από το διάδρομο και πίσω.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Ούτε κατάλαβα πως πέρασαν τρεις ώρες! το εργάκι τα σπάει! Η GOLD και η εξυπηρέτηση τέλεια! ο ήχος ήταν λίγο δυνατά? ή εγώ που έχω να πάω σινεμά δυο τρία χρόνια ξεσυνήθισα? κατά τα άλλα 8/10!
 



TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Εγω το ειδα στην imax 3d.
Πολλη ζαλαδα χωρις ιδιαιτερο 3d και ο ηχος ειναι σιγουρα χαμηλωμενος σε σχεση με το aquaman που ειχα δει στην ιδια αιθουσα.
Δευτερη και τελευταια φορα , μας δουλευουν .
σε imax στην Αμερικη πας για τα db και εδω μονο για την neon πινακιδα imax.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.714
Τέλεια η ταινία! :party:Συγκινήθηκα και ανατρίχιασα.

Αξιοπρεπής ήχος αλλά φρικτό contrast στην Gold του Μαρουσιού. Τα λευκά ήταν μπεζ και τέτοια ωραία. :D
Πολύ καλύτερα όμως συνολικά απο την τελευταία φορά, όπου είχα ορκιστεί να μην ξαναπατήσω γιατί εκτός απο το ότι δεν βλεπόταν, δεν ακουγόταν.
Τα καθίσματα είναι επιτέλους πλαστικά αντί του φρικτού βελουδοsuede που κολλούσε απο τη μπίχλα. Πολύ μέτριο club, λύσσα το popcorn.

Φύγαμε τουλάχιστον ξεκούραστοι και καλόκεφοι αντί να βρίζουμε απ' το πιάσιμο.:)


Για το 3D που πάτε και βλέπετε σε τρίωρη ταινία, ειλικρινά δεν έχω λόγια. :cry:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Εγω το ειδα στην imax 3d.
Πολλη ζαλαδα χωρις ιδιαιτερο 3d και ο ηχος ειναι σιγουρα χαμηλωμενος σε σχεση με το aquaman που ειχα δει στην ιδια αιθουσα.
Δευτερη και τελευταια φορα , μας δουλευουν .
σε imax στην Αμερικη πας για τα db και εδω μονο για την neon πινακιδα imax.
βρε Μιχάλη μου... που πας καμάρι μου αλήθεια....?γιατί παιδεύεστε ?:lol:
μαζευτείτε οι νοτιομακεντόνσκι τριννοβάδες...
πηγαίντε μια βόλτα στο κλείσιμο...πιάστε τον υπεύθυνο...δώστε του κάτι παραπάνω να σας δώκει την μπομπίνα σπίτι να την ''ακούσεις'' και εσύ με την ησυχία σου...
και μετά εναλλάξ ένας ένας μέχρι την άλλη μέρα που θα είναι η προβολή :laugh::roflmao:
[DOUBLEPOST=1556830169][/DOUBLEPOST]
Τέλεια η ταινία! :party:Συγκινήθηκα και ανατρίχιασα.

Αξιοπρεπής ήχος αλλά φρικτό contrast στην Gold του Μαρουσιού. Τα λευκά ήταν μπεζ και τέτοια ωραία. :D
Πολύ καλύτερα όμως συνολικά απο την τελευταία φορά, όπου είχα ορκιστεί να μην ξαναπατήσω γιατί εκτός απο το ότι δεν βλεπόταν, δεν ακουγόταν.
Τα καθίσματα είναι επιτέλους πλαστικά αντί του φρικτού βελουδοsuede που κολλούσε απο τη μπίχλα. Πολύ μέτριο club, λύσσα το popcorn.

Φύγαμε τουλάχιστον ξεκούραστοι και καλόκεφοι αντί να βρίζουμε απ' το πιάσιμο.:)


Για το 3D που πάτε και βλέπετε σε τρίωρη ταινία, ειλικρινά δεν έχω λόγια. :cry:
άλλη φορά που θα θες ταινιούλα αγόρι..να παίρνεις τα σεντονοριχτάρια σου,τα ταπεράκια σου,την ποπκορνιέρα σου και τους καλαμποκόσπορους σου...:cry:
που θα μας πεις ότι το κλαμπ ήταν μέτριο...:lol:

Υ.Γ. Η κόουκα κόουλα είχε επαρκή ποσότητα μπουρμπουλιθρων για ΓΚΡΑΓΚ ή πήρες φυσικό αμίτα?:roflmao:
 
Last edited:

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Τέλεια η ταινία! :party:Συγκινήθηκα και ανατρίχιασα.

Αξιοπρεπής ήχος αλλά φρικτό contrast στην Gold του Μαρουσιού. Τα λευκά ήταν μπεζ και τέτοια ωραία. :D
Πολύ καλύτερα όμως συνολικά απο την τελευταία φορά, όπου είχα ορκιστεί να μην ξαναπατήσω γιατί εκτός απο το ότι δεν βλεπόταν, δεν ακουγόταν.
Τα καθίσματα είναι επιτέλους πλαστικά αντί του φρικτού βελουδοsuede που κολλούσε απο τη μπίχλα. Πολύ μέτριο club, λύσσα το popcorn.

Φύγαμε τουλάχιστον ξεκούραστοι και καλόκεφοι αντί να βρίζουμε απ' το πιάσιμο.:)


Για το 3D που πάτε και βλέπετε σε τρίωρη ταινία, ειλικρινά δεν έχω λόγια. :cry:
:o:o:o:o Τι συγκινήθηκες βρε θα με τρελάνεις ?????????
[DOUBLEPOST=1556833966][/DOUBLEPOST]
βρε Μιχάλη μου... που πας καμάρι μου αλήθεια....?γιατί παιδεύεστε ?:lol:
μαζευτείτε οι νοτιομακεντόνσκι τριννοβάδες...
πηγαίντε μια βόλτα στο κλείσιμο...πιάστε τον υπεύθυνο...δώστε του κάτι παραπάνω να σας δώκει την μπομπίνα σπίτι να την ''ακούσεις'' και εσύ με την ησυχία σου...
και μετά εναλλάξ ένας ένας μέχρι την άλλη μέρα που θα είναι η προβολή :laugh::roflmao:
[DOUBLEPOST=1556830169][/DOUBLEPOST]

άλλη φορά που θα θες ταινιούλα αγόρι..να παίρνεις τα σεντονοριχτάρια σου,τα ταπεράκια σου,την ποπκορνιέρα σου και τους καλαμποκόσπορους σου...:cry:
που θα μας πεις ότι το κλαμπ ήταν μέτριο...:lol:

Υ.Γ. Η κόουκα κόουλα είχε επαρκή ποσότητα μπουρμπουλιθρων για ΓΚΡΑΓΚ ή πήρες φυσικό αμίτα?:roflmao:
:lol::lol::lol:
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
:o:o:o:o Τι συγκινήθηκες βρε θα με τρελάνεις ?????????
Γιατί όχι; Αλλού είναι τα περίεργα .:p
Ούτε κατάλαβα πως πέρασαν τρεις ώρες! το εργάκι τα σπάει! Η GOLD και η εξυπηρέτηση τέλεια! ο ήχος ήταν λίγο δυνατά? ή εγώ που έχω να πάω σινεμά δυο τρία χρόνια ξεσυνήθισα? κατά τα άλλα 8/10!
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
κάθεσαι άνετα ή είσαι στρουμωχτά?
να πάρω τηλ για βόμβα να αραιώσει λίγο?:D
Η αλήθεια είναι ότι ήταν πίτα η αίθουσα αλλά το χειρότερο ήταν ένας τύπος δίπλα μου που έτρωγε τα ποπκορν σα κατσίκα.

Το ψευτο3d οριακά δε κούρασε και θα το ήθελα ένα κλικ πιο φωτεινό. 6η σειρά από το τέλος κεντρικά το atmos σου έδεινε την τρισδιάστατη αίσθηση ΑΛΛΑ πολύ χαμηλά. Μέχρι και η γυναίκα μου το είπε.
"Ετσι να τις βάζεις και σπίτι όχι να τρίζουν τα πατώματα :p:o:o"

Το έργο κατώτερο των προσδοκιών μου. Βέβαια σαν endgame έπρεπε να μην αφήσει εκκρεμότητες οι οποίες κούρασαν.
Είχε και λίγο μελό κύλησε λίγο δάκρυ. Θα ήθελα να είχε "φύγει" κάποιος άλλος avenger.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.748
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top