Game Of Thrones (2011)

Αγαπημένος σας χαρακτήρας από το Game of Thrones

  • Tyrion Lannister (Peter Dinklage)

  • Jon Snow (Kit Harington)

  • Daenerys Targaryen (Emilia Clarke)

  • Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau)

  • Cersei Lannister (Lena Headey)

  • Sansa Stark (Sophie Turner)

  • Arya Stark (Maisie Williams)

  • Petyr 'Littlefinger' Baelish (Aidan Gillen)

  • Bronn (Jerome Flynn)

  • Lord Varys (Conleth Hill)

  • Sandor 'The Hound' Clegane (Rory McCann)

  • Bran Stark (Isaac Hempstead Wright)

  • Hodor (Kristian Nairn) χαχαχα :P

  • Άλλος...


Results are only viewable after voting.


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
Ακόμα δεν έχω ξεκινήσει την σειρά και θα με βάλετε να δω το τρίτο επεισόδιο του τελευταίου κύκλου, για να έχω άποψη για την εικόνα... :headbang:

:D
Δεν χάνεις και τίποτα. :p:lolsign:
 

Μηνύματα
4.100
Reaction score
3.596
Θα ήταν το καλύτερο επεισόδιο της σειράς αν το πουλεν μου δεν έτρωγε την πισώπλατη από το μυξιάρικο........
Μας ετοιμάζει τόσα χρόνια και μας δείχνει πόσο bad motherfucker είναι και τον σκοτώνει με μια τσαχπινιά ?
 


Μηνύματα
4.100
Reaction score
3.596
Αναγκάσαν τον συγγραφέα να το κάνει λίγο πιο εμπορικό για να μην κλαίνε οι γλυκανάλατοι :)
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.920
Reaction score
3.721
Αναγκάσαν τον συγγραφέα να το κάνει λίγο πιο εμπορικό για να μην κλαίνε οι γλυκανάλατοι :)
Πρακτικά ο Martin δεν είναι συγγραφέας της σειράς, εάν και έχει συμμετοχή. Νομίζω ότι είναι εμφανές ότι η πλοκή δεν έχει την "υπογραφή" του, εάν τη συγκρίνει κανείς με το κομμάτι που ήταν ήδη γραμμένο στα βιβλία -έχει γίνει λίγο πιο "Χολυγουντιανή".
Εάν η μισή ντροπή είναι των D&D (David and Dan, όχι Dungeons and Dragons :p), η άλλη είναι δικιά του. Εάν ήθελε να γίνει διαφορετικά, μπορούσε να σηκωθεί από τον πισινό του και να τελειώσει τα βιβλία εγκαίρως...

Βεβαίως όλα αυτά είναι εικασίες, και ακόμα υπάρχει μισή σαιζόν να διαψευστώ. Δυστυχώς δεν περιμένω να γίνει κάτι πολύ ανατρεπτικό πλέον, αλλά ακόμη κι έτσι παραμένει αρκετά διασκεδαστικό.
 



Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Πρακτικά ο Martin δεν είναι συγγραφέας της σειράς, εάν και έχει συμμετοχή. Νομίζω ότι είναι εμφανές ότι η πλοκή δεν έχει την "υπογραφή" του, εάν τη συγκρίνει κανείς με το κομμάτι .
Tι να σου κανει και ο Μαρτιν ,οταν εχει χαθει η κοινη λογικη.Ακους απο το ραδιο ας πουμε οτι στην γειτονια προελαυνουν ζομπια.Τι κανεις ? Πολιτοφυλακη και περπατας στα πεζοδρομια μεσα στη σκοταδουρα, κρατωντας πυρσο, η κλειδαμπαρωνεσαι στο σπιτι , κανοντας το κοροιδο , ελπιζοντας να την βγαλεις μεχρι να ξημερωσει τουλαχιστον ? :D
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Κάνανε πολλές πατάτες, με τον πιο προφανή λόγο να είναι το budget και απλώς θέλοντας να περάσουν συναίσθημα κι όχι μια πραγματική μάχη, που κι αυτό έχει την αξία του. Το να βλέπεις οτι απλώς σε πνίγει ο εχθρός με τα νούμερα του και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα καθώς σε κατατροπώνει. Δεν έχω πολλά θέματα με το επεισόδιο, σίγουρα με πειράζουν πολλά απ τα οποία έχουν αναφερθεί, αλλά σκοτώνεις τον πιο hype κακό σε ένα επεισόδιο; Τραγικό, ούτε διάλογος, ούτε γιατί, ούτε τί σκατά έκανε ο Μπραν τόσες σίζον τώρα, ούτε τί έβλεπε με τα κοράκια, τίποτα. Κρίματις.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Mε τετοιο σεναριο το επεισοδιο εμοιαζε βγαλμενο κατευθειαν απο τα στουντιο της σινετσιτα .Το κερασακι θα ηταν να πεταγοταν καβαλα πανω σε μοτοσακο , αντε πανω στον λυκο, η Arya κι να καρφωνε το μαχαιρι στο ματι του Νυχτα :D
Εγω φανταζομαι τα στελεχη να καθονται σε ενα τραπεζι και να συζητουν
- Μλκ μου σπερνει το walkning dead
-Kαι εμεις που εχουμε τον Νυχτα θα το αφησουμε ετσι ? Θα σπασουμε τα ταμεια , μαγκες μου , ετοιμαστειτε να κατσουμε στον Θρονο απο τις δυθυραβικες κριτικες :D
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Εγώ είχα δει λίγο στον υπολογιστή, και μου φάνηκε σκοτεινό, στον προβολέα μου όμως, ήταν τέλειο! και το επεισόδιο μου άρεσε, αν και θα ήθελα λίγο καλύτερη την μάχη!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.934
Reaction score
20.437
η σκηνη της μαχης φωτισμενη
Παιδιά, sorry κιόλας, δεν ξέρω τι είδαν οι περισσότεροι (για να παραπονιούνται, κάποιο δίκιο θα είχαν), αλλά στο αρχείο που είδα σε PHILIPS LCD δεκαετίας (χωρίς κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση), η εικόνα ήταν όπως η "κάτω". Μια χαρά είδα όλο το επεισόδιο, χωρίς κάποια "σκοτεινή" σκηνή.

Υ.Γ.: Και να έχω @Dimifoot, @costas EAR κτλ να μου λένε να κάνω home cinema... Όχι ρε, τηλεόραση Philips LCD κι ηχομπάρα με subwoofer μέχρι να σβήσει ο ήλιος! :D
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Aν ειναι 10ετιας και σου φανηκε οκ θα εχεις συνηθισει , οχι μονο την σκοταδουρα γενικως αλλα και τα artifacts :D
H δεν θα ειδες nova .A ειπες αρχειο , ενταξει θαη ταν λιγο καλυτερα τα πραγματα , λιγο...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.934
Reaction score
20.437
Aν ειναι 10ετιας και σου φανηκε οκ θα εχεις συνηθισει , οχι μονο την σκοταδουρα γενικως αλλα και τα artifacts :D
H δεν θα ειδες nova .A ειπες αρχειο , ενταξει θαη ταν λιγο καλυτερα τα πραγματα , λιγο...
Δεν κατάλαβες. Δεν συνήθισα κάτι. Είπα ότι αυτό που είδα είναι το "κάτω" μέρος του video που ανέβασε ο @TERMATOGAZI, χωρίς κάποια παρέμβαση από εμένα ούτε στο αρχείο ούτε στην τηλεόραση - ή, να το πω και διαφορετικά: έτσι το έδειξε η τηλεόραση μου. Και, ναι, προφανώς δεν είδα NOVA (για διάφορους λόγους).
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Παιδιά, sorry κιόλας, δεν ξέρω τι είδαν οι περισσότεροι (για να παραπονιούνται, κάποιο δίκιο θα είχαν), αλλά στο αρχείο που είδα σε PHILIPS LCD δεκαετίας (χωρίς κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση), η εικόνα ήταν όπως η "κάτω". Μια χαρά είδα όλο το επεισόδιο, χωρίς κάποια "σκοτεινή" σκηνή.
Γιατί (δεν) την έχεις ρυθμίσει σε ξέπλυμα setting. :p

Φαντάζομαι τα black levels... :p:p
 

Μηνύματα
950
Reaction score
495
Εάν αφήσουμε κατά μέρος για λίγο την εικόνα και μιλήσουμε για την σειρά καθεαυτήν παρόλο που ναι όντως δεν ξετρελάθηκα - η πλοκή γενικά δεν είναι Martin πλέον - παραμένει να είναι από τις αγαπημένες μου. Κακά τα ψέμματα τους έχουμε αγαπήσει κάποιους χαρακτήρες.

Απλά επειδή κάποιος φίλος νομίζω ανέφερε το budget στις μάχες, το game of Thrones με έχει απογοητεύσει γενικότερα και από προηγούμενα seasons σε αυτόν τον τομέα. Δηλαδή γιατί στο Vikings με budget πολύ πολύ μικρότερο οι μάχες να είναι ρεαλιστικότατες? Το θεωρώ την αναφορά μου σε αυτόν τον τομέα. Μάλλον είναι πιο πολύ ο τρόπος..
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.934
Reaction score
20.437
Γιατί (δεν) την έχεις ρυθμίσει σε ξέπλυμα setting. :p

Φαντάζομαι τα black levels... :p:p
Black levels what?:focus::D

Στα μη έμπειρα μου μάτια, μια χαρά είναι το μαύρο (ναι, αυτό το έχω συνηθίσει). Όταν θα κατέβει ο Καστρουνής για διακοπές στην Κύπρο, θα τον βγάλω ένα βράδυ έξω, θα τον κεράσω και μισό λίτρο ζηβανία και θα μου ρυθμίσει την τηλεόραση.:D

Μέχρι τότε, "μακάριοι οι έχοντες LCD TV"!:dance2:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Black levels what?
Η ρύθμιση contrast και brightness δεν είναι πυρηνική φυσική, είναι η βάση της θέασης. Επίλεξε preset cinema ή natural, κατέβασε απο εδώ το test disc, βάλε να αναβοσβήνουν τα 2 patterns (λευκό = contrast, μαύρο = brightness) και ρύθμισε το 16-235.
Φτιάξε μετά λίγο το χρώμα να δείχνει φυσικό και όχι σαν υπερκορεσμένο καρτούν.
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.556
Μηνύματα
2.864.277
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top