Τι είδαμε, τι θα δούμε


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Είναι remake του Κraftidioten, και δεν προσφέρει κάτι το καινούργιο. Αν κάποιος δεν έχει δει το κraftidioten, εκείνο πρέπει να δει...

Ναι ρε φιλε, να σαι καλα ρε Ημιθεε κι ελεγα κατι μου θυμιζει, αλλα που μυαλο...
Το χα δει , ιδιο τελικα, πωω σα δε ντρεπονται...
Θα σκαγα, κατι παιζεται λεω!
 





Μηνύματα
2.092
Reaction score
5.470
A Fortunate Man(Netflix)9/10 Πολυ ωραια ταινια απο την Δανια ,δραματική ,με εξαιρετικες ερμηνιες.Χωρις τιποτα περιττο μια ταινια με νοημα για τις επιλογες και τις μαχες που δινει ο καθε ανθρωπος,τα λαθη που κανει,την συγχωρεση που ψαχνει.
 

Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202

Πολύ μέτριο 2/10.
Για άλλη μία φορά,ένας Liam που τα βάζει με όλους και όλα,ανύπαρκτη αστυνομία,επαγγελματίες δολοφόνοι που τους σκοτώνει για την πλάκα κτλ κτλ κτλ κτλ (όπως σε όλες τις ταινίες του).
Το έχω παράπονο να δω μία ταινία του που να γουστάρω,όλο πολλά υποσχόμενα τρέιλερ και φόλες στην πράξη...
 

Μηνύματα
601
Reaction score
1.372
Τσεχικη πολεμικη ταινια,με εξαιρετικο ηχο και ωραια κινηματογραφηση του τοπιου τηs ερημου,λιγη ομωs σεναριακα και γι'αθτο.....6/10
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
με το λοιπόν χθες είδαμε το


στα νιάτα μου ήμουν σε μεγάλο βαθμό φαν του είδους....και είχα δει πάρα πολλές συναυλίες-video των Κουίν(πωω..θυμήθηκα το VH1 τώρα)....μέχρι και σήμερα φυσικά
και μου είναι αρκετά οικείο το παρουσιαστικό του και ο τρόπος κίνησης στη σκηνή

ο Ράμι είναι από τους ηθοποιούς καμικάζι...μπήκε σφήνα σε ρολάρες και θα μείνει αστέρι αν προσέξει λίγο τις ταινίες που θα επιλέξει

θα πω ότι μου άρεσε μόνο στο κομμάτι τις συμπεριφοράς του (ίσως επειδή μας είναι λίγο πολύ άγνωστο) και στον χρωματισμό της ομιλίας του
δυστυχώς ο σωματότυπος του..αλλά και το μέγεθος και η εκφραστικότητα των ματιών του δεν τον ευνόησαν για τον ρόλο...πολύ παιδάκι

τον έβγαζε αρκετά κουνιστό...έσπαγε πολύ τη μέση βρε παιδίμ... δεν ..
με το να τουρλώνεις τον κwλο σου και να στήνεσαι...δεν γίνεσαι φρέντι...ο φρέντι ήταν παλικαράς...θηλυπρεπής αλλά και μπρουτάλ μαζί...δεν χοροπηδούσε σαν νεράιδα...συνεργαζόταν με την βαρύτητα

ίσως αν τον γύμναζαν λίγο να έκανε πιο μυώδεις-με έλεγχο κοφτές κινήσεις με τα χέρια

ένα άλλο που δεν μου άρεσε ήταν στα κοντινά πλάνα στην σκηνή...
το βλέμμα του έπρεπε πάντα να δείχνει ένα συναίσθημα...μια ανησυχία...ένα παράθυρο στον έξω κόσμο
κάτι που ο Μέρκιουρι δεν είχε...
κοιτούσε-κάρφωνε πάντα μακρυά και ψηλά στην σκηνή χωρίς να εστιάζει και χωρίς να δείχνει αυτό που είχε μέσα του
είχε μια φλαταδούρα στο πρόσωπο με μπόλικη κίνηση και ενέργεια στο σώμα

αυτά...κατά τα άλλα ωραία ταινία 8-/10 αλλά θα την ήθελα και άξιζε να ήταν λίγο πιο ντοκιμαντερίστικη
 
Last edited:

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Θέλω να τη δω αυτή σε κάποιον καλό συμφορουμίτη με ATMOS που θα με καλέσει σπίτι του, παρακαλώ!
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.187
Reaction score
27.661
Θέλω να τη δω αυτή σε κάποιον καλό συμφορουμίτη με ATMOS που θα με καλέσει σπίτι του, παρακαλώ!
Δεκτή η πρότασις.
Μπορείς να έρθεις.
Και άτμος έχουμε και 2 σαμπ για να πληρούμε τις προϋποθέσεις που απαιτούνται από το κονκλάβιο των βλαμμένων του φόρουμ.
Και μεζέ και μπύρες.
Άλλωστε δεν είμαστε μακρυά.
Μόλις 5 λεπτά με το τηλέφωνο.
Δυό τσιγάρα δρόμος.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Εχω ξεκινήσεις το The Handmaid's tale, στο 4ο επεισόδιο προς το παρόν. Διαφορετικό, με κρατάει μέχρι τώρα αν και λίγο αργό για τα γούστα μου. Δημιουργούνται ερωτηματικά για την εξέλιξη της υπόθεσης, δυσκολεύομαι να το φανταστώ με δεδομένο ότι έχει και season 2 και θα υπάρχει και τρίτη φέτος!
Είδαμε και το S02. Μέσα στο Μάιο βγαίνει το S03.

Street food, εξαιρετικό! Στο ίδιο μήκος κύματος είναι και άλλες σειρές στο Netflix.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.635
Reaction score
83.125
Παπαπάαα, στημένα και ωριαία δεν αντέχω. :) Έτυχε και είδα σειρά με φαγητά, δεν ασχολούμαι σαν εσάς τις μαγείρισσες. :p
Αν κάποιος θέλει να δει μαγειρική "του δρόμου" υπάρχουν αμέτρητα κλιπάκια στο youtube από επαγγελματίες ταξιδευτές που εστιάζουν στο φαγητό αυτό καθαυτό. Όπως πρέπει δηλαδή.
To Street Food είναι κοινωνική σειρά που, βασιζόμενη στο φαγητό, ασχολείται με τη (μίζερη) ζωή των μαγείρων. Πού και πού θυμάται να δείξει κι ένα φαγητό, αλλά μέχρι εκεί.

Για όποιον ενδιαφέρεται να δει τις κακουχίες και τις αντιξοότητες των φτωχών της Άπω Ανατολής, ρυτίδες σε 4Κ HDR και μαύρα νύχια, το Street Food είναι ταμάμ. :D

Αν θέλουμε μόνο φαγητό, μπορούμε να μπούμε στο κανάλι π.χ. του Mark Wiens και να ξεχαστούμε για καμιά βδομάδα... :)
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.412
Reaction score
50.383
la habitación de fermat (2007)






- επιπλωμένο ευρύχωρο και με γούστο το διαμέρισμα , έλα όμως που ολοένα συρρικνώνεται με σκοπό να συνθλίψει τους ενοίκους του

- κλειστοφοβικό - Καφκικό - θεατρικό - μαθηματικό θρίλερ , για γερούς λύτες

- 4 φωστήρες κλειδώνονται παρά την θέλησή τους σε ένα διαμέρισμα κάπου στο πουθενά , το οποίο ολοένα μικραίνει υποβοηθούμενο από υδραυλικές πρέσες , κάθε φορά που οι πρωταγωνιστές μας απαντούν λάθος σε κάποιον γρίφο που καλούνται να λύσουν

- ποιός και γιατί τους παγίδευσε και τι θέλει . . . άγνωστο , αυτό τους οδηγεί σε μακροβούτια στα σώψυχά τους μπάς και βγάλουν άκρη

- γρήγορο , περίεργο και καλά ερμηνευμένο , μας κρατά σε αγωνία μέχρι τέλους . . . θυμίζει λίγο τον ''κύβο'' αλλά είναι ποιό σοφιστικέ . . . & έγχρωμο !











- καλή θέαση . . . 7,0+/10 . . .




Fermats Room Trailer




ΥΓ : - πολύ καλοί οι Ισπανοί στα θρίλερ
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.635
Reaction score
83.125
To street food δεν είναι ποτέ μόνο φαγητό. Είναι βασικό κομμάτι, και σε κάποιες χώρες αναπόσπαστο μέρος, της λαογραφίας κάθε τόπου.
Σίγουρα είναι, αλλά το πετυχημένο φαγητό (υποκειμενικό κι αυτό) είναι αυτό που ενδιαφέρει τον πελάτη. Όταν δοκιμάσω κάτι δεν πρόκειται να επηρεαστώ από τα δύσκολα παιδικά χρόνια του μάγειρα, ούτε από τα προβλήματα της τοπικής κοινωνίας. Το μόνο που θα με επηρεάσει είναι η σιχαμάρα μου, βλέποντας να πιάνουν με τα ίδια βρώμικα χέρια, αβγά, λεφτά, ωμά κρέατα, σάλτσες κτλ. :D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.635
Reaction score
83.125
Αόρατος επισκέπτης ;)
(The Invisible Guest )
Το είδα χθες και σε γενικές γραμμές ήταν υποφερτό με αρκετές σεναριακές υπερβολές για απλή ευρωπαϊκή ταινία. Στην προσπάθεια να ξαφνιάσει τον θεατή καταφεύγει σε λύσεις πρόχειρες και μη ρεαλιστικές ή ακόμα και κωμικές.

4,5/10
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Το είδα χθες και σε γενικές γραμμές ήταν υποφερτό με αρκετές σεναριακές υπερβολές για απλή ευρωπαϊκή ταινία. Στην προσπάθεια να ξαφνιάσει τον θεατή καταφεύγει σε λύσεις πρόχειρες και μη ρεαλιστικές ή ακόμα και κωμικές.

4,5/10
Η έκπληξη είναι το κλειδί όλων των ταινιών μυστηρίου - θρίλερ.Η υπερβολή είναι αρωγός και το ζητούμενο ίσως.Τα κωμικά στοιχεία είναι καλοδεχούμενα για να «σπάσουν» την ένταση.Το « πρόχειρες λύσεις « είναι υποκειμενικό ....και γενικά όπως καταλαβαίνεις δεν συμφωνώ με τα παραπάνω.

Μήπως την έχεις συγκρίνει με κανένα Αβεντζερς που είναι πιο ρεαλιστικό ούτως η άλλως και τα μπέρδεψες?:p

8/10

Από τις καλύτερες ισπανικές ιστορίες μυθοπλασίας μαζί με το :

EB7A568B-B4B9-4EBC-BCE5-A618FAC9F5D0.jpeg
 

Attachments



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.587
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top