Game Of Thrones (2011)

Αγαπημένος σας χαρακτήρας από το Game of Thrones

  • Tyrion Lannister (Peter Dinklage)

  • Jon Snow (Kit Harington)

  • Daenerys Targaryen (Emilia Clarke)

  • Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau)

  • Cersei Lannister (Lena Headey)

  • Sansa Stark (Sophie Turner)

  • Arya Stark (Maisie Williams)

  • Petyr 'Littlefinger' Baelish (Aidan Gillen)

  • Bronn (Jerome Flynn)

  • Lord Varys (Conleth Hill)

  • Sandor 'The Hound' Clegane (Rory McCann)

  • Bran Stark (Isaac Hempstead Wright)

  • Hodor (Kristian Nairn) χαχαχα :P

  • Άλλος...


Results are only viewable after voting.

gid

Μηνύματα
7.411
Reaction score
8.652
Δηλαδή να πω ευχαριστώ για τα 8 χρόνια αναμονής , άσε μας ρε φίλε. Οι ταινίες είναι για να κρίνονται , ιδιαίτερα όταν τα βιβλία είναι πολύ ανώτερα από το φιάσκο του got
Ναι, πες μου τώρα κι ότι δε θα καρφωθείς στην τηλεόραση να δεις τα υπόλοιπα τρία επεισόδια... ;)
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
2.909
Ναι, πες μου τώρα κι ότι δε θα καρφωθείς στην τηλεόραση να δεις τα υπόλοιπα τρία επεισόδια... ;)
να σου πώ , χθες έβαλα να δω το venom και το κλεισα στη τελευταία μάχη! Θα ρίξω χ και θα περιμένω το χοντρό να βγάλει βιβλίο
 

gid

Μηνύματα
7.411
Reaction score
8.652
να σου πώ , χθες έβαλα να δω το venom και το κλεισα στη τελευταία μάχη! Θα ρίξω χ και θα περιμένω το χοντρό να βγάλει βιβλίο
Εγώ δε σε ρώτησα για το Venom όμως....

Σε ρώτησα αν θα δεις τα τελευταία επεισόδια του "φιάσκου"....
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Μάλλον μερικούς τους συνεπήρε το GOT, και το θεωρούν εναλλακτική πραγματικότητα? ιστορικό σήριαλ? μυθολογία? γιατί εγώ το βλέπω σαν ένα ωραίο παραμύθι! μπορεί να κάνω και λάθος βεβαίως βεβαίως! και σίγουρα, έχουν χάσει την ΜΑΓΕΙΑ του (παραμυθιού για μεγάλους!)
 

gid

Μηνύματα
7.411
Reaction score
8.652
Μάλλον μερικούς τους συνεπήρε το GOT, και το θεωρούν εναλλακτική πραγματικότητα? ιστορικό σήριαλ? μυθολογία? γιατί εγώ το βλέπω σαν ένα ωραίο παραμύθι! μπορεί να κάνω και λάθος βεβαίως βεβαίως! και σίγουρα, έχουν χάσει την ΜΑΓΕΙΑ του (παραμυθιού για μεγάλους!)
Το σίγουρο ειναι πως όσοι παραπονιούνται για τη σεναριακή εξέλιξη είναι με διαφορά οι πλέον ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ με τη σειρά.

Όπως ο φίλος από πάνω που θα φάει με τα μάτια τα υπόλοιπα τρία επεισόδια του "φιάσκου".
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Διαβαζω (γενικα, οχι μονο εδω) οτι πολλοι ξενερωσαν με το s08e03. Πιθανως περιμεναν να διαρκεσει η μαχη με τους WW για 2-3 επεισοδια ή να σκοτωθουν οι μισοι χαρακτηρες σε αυτη, για να θεωρησουν οτι ειδαν ενα καλο επεισοδιο μιας καλης σειρας. Ομως ξεχνανε το βασικο: Το κυριως θεμα του GoT ειναι ποιος θα κατσει στο τελος στον θρονο, ενωνοντας τα βασιλεια. Οι WW απο την αρχη ηταν subplot, που ολοκληρωθηκε( ; ) με αυτο το επεισοδιο.

Οι δολοπλοκιες, οι συμμαχιες, οι προδοσιες, οι σχεσεις των χαρακτηρων μεταξυ τους, αυτο ειναι το θεμα του GoT. Δεν βλεπουμε 7 χρονια White Walkers vs Humans, γιατι να δουμε ολο τον 8ο κυκλο να ασχολειται με αυτο; Αφου ουτε η τρομερη απειλη των WW δεν καταφερε να ενωσει ολους τους επιδοξους βασιλεις και κατ' επεκταση τους υπηκοους των βασιλειων, προφανως η μαχη αυτη δεν μπορουσε να γινει στο τελευταιο επεισοδιο της σειρας. Υπαρχουν ανοιχτα θεματα, υπαρχει τουλαχιστον αλλη μια τεραστια μαχη και υπαρχουν αλλα 3 επεισοδια. Οποιος θελει να βλεπει για 300 λεπτα απεθαντους να μαχονται με ανθρωπους, ας βαλει το Walking Dead.

Τελος, μια κουβεντα για την καταληξη του επεισοδιου.
Deus Ex Machina, ο απο μηχανης θεος. Plot Device που εφευρεθηκε απο τους αρχαιους Ελληνες τραγωδους και χρησιμοποιειται εδω και 2.400 χρονια απο απειρους συγγραφεις, σε διαφορες μορφες. Για καποιους η ξαφνικη εμφανιση της Arya απο το πουθενα και η "ευκολια" με την οποια εξολοθρευσε τον Night King ηταν δειγμα σεναριακης ανεπαρκειας. Για μενα ηταν απλα ενα μεγαλειωδες homage στην αρχαια Ελληνικη τραγωδια, που επεφερε την καθαρση με απροσμενο τροπο.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Το σίγουρο ειναι πως όσοι παραπονιούνται για τη σεναριακή εξέλιξη είναι με διαφορά οι πλέον ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ με τη σειρά.

.
gid μεταξυ μας τωρα , τωρα που δεν ακουει και κανεις .:DΔεν εχετε πιστεψει πραγματικα οτι πεθανει ο night king αλλα ελπιζετε να μεταμορφωθει καποιος στο τελος .O Bran , η Arya , o Jon , καποιος , η ελπιδα (για μεγαλη ανατροπη) πεθαινει τελευταια :D
 

Μηνύματα
950
Reaction score
495
Επειδή κάθε επεισόδιο το βλέπω πάντα και 2η φορά - ομολογώ ελάχιστες φορές έχω ξαναδεί κάτι τόσο σύντομα - το Red Wedding ήταν σίγουρα ένα - δεν ήτανε άσχημο επεισόδιο για να είμαι δίκαιος - και στις μάχες καλό ήτανε.

Δυστυχώς όμως θέλει καλή τηλεόραση για να το δεις αλλιώς πας κουβά. Ο Ear έχει δίκιο. Έπρεπε κάπως να το είχαν προβλέψει αυτό. Ξεκίνησα να το βλέπω σε 60άρα LG 4K σε φιλικό σπίτι, στο 38' πανικός από τον μπέμπη, φεύγουμε πάμε σπίτι και το συνεχίζουμε με μια Sony 40άρα που έχω ξεμείνει - δεν βλέπαμε Χριστό - έπαιζα τυφλά με τις ρυθμίσεις απλά για να το δούμε κάπως υποφερτά. Xτες το ξαναείδα στην 60άρα όλο από την αρχή. Όχι απόλυτα τέλειο σε εικόνα αλλά έβλεπες μια χαρά και συνειδητοποίησα κι εγώ τί έχουν κάνει κινηματογραφικά με το φυσικό φως.
 


Μηνύματα
414
Reaction score
891
Εγώ στη δικιά μου απλώς τίμια 55άρα, μια χαρά το είδα, δεν ήταν τόσο τραγικό που λέτε, ήταν όμως δυσδιάκριτα στη μάχη όταν πλησίαζαν οι undead και ξεχύνωνταν στις μπροστινές γραμμές τους. Όμως το θεώρησα ως κάτι που ήθελαν να δείξουν ως αποτέλεσμα. Επίσης, κατέβασα ένα αρχείο 4.5GB και όχι το μικρό το 1GB, προφανώς θα ήταν καλό το encoding.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
2.909
Ομως ξεχνανε το βασικο: Το κυριως θεμα του GoT ειναι ποιος θα κατσει στο τελος στον θρονο, ενωνοντας τα βασιλεια. Οι WW απο την αρχη ηταν subplot, που ολοκληρωθηκε( ; ) με αυτο το επεισοδιο.
Η σειρά είναι βασισμένη στα βιβλία A Song of Ice and Fire . Αυτό που παρακολουθούμε είναι A Game Of Thrones.
Είναι σα να λες ότι το δαχτυλίδι είναι subplot στον Άρχοντα
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Όσοι λέτε ακόμη για το 3ο δείτε το 4ο. Θα γίνει χαμός λέμε..... !!!!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
To νέο trailer απαντάει στο spoiler σου ;)
τελικά τι έγινε ρε παιδιά με το δράκο...????

για λίγο τι γλύτωσε μισό επεισόδιο άντεξε
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.399
Reaction score
125.574
Το ότι η Άρια επιτίθεται στον γαλαζομάτη κρατώντας ανάποδα το μαχαίρι το είδατε;
Ώστε να το αφήσει να πέσει και με το άλλο χέρι από κάτω να το πιάσει κατευθείαν από τη λαβή για να το μπήξει στην τρύπα της πανοπλίας που της είχε εξηγήσει ο καμένο πρόσωπο σε κάποιο παλιότερο επεισόδιο;
Γιατί το είδα με την πρώτη, φαίνεται καθαρά...
Αν δε το είδατε, ψάξτε το με pause να το δείτε.
Ορμάει κρατώντας το μαχαίρι όχι από τη λαβή, αλλά από την λεπίδα!
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Πολυ δυνατη η βασιλομητρα .Με τον στολο της , με τις βαλιστρες στο καστρο, ηξερε οτι οι φιρφιρηδες του Βορρα θα ερθουν σαν προβατα στην σφαγη :D
Ηταν λιγο υπερβολικο βεβαια ετσι οπως τα τοξα διαπερνουσαν τα πλοια,αλλα ενταξει μπορει να ηταν απο νοβοπαν :D
Λιγο αλαζονικο επισης να καθεσαι στην ακρη του καστρου με τον αιχμαλωτο , θα μπορουσε δηλαδη να γινει μια στραβη ,να κουτρουβουλιαστειτε μαζι κατω , αλλα σημασια εχει οτι με το ντρακαρις να ηχει το επεισοδιο εκλεισε με συναισθημα , οχι απλα συναισθημα ανατριχιλια για την επερχομενη συγκρουση των βασιλικων οιστρογονων :D
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Άντε τι άλλο θα δούμε στην τελευταίο και πιο πολυδιαφημισμένο κύκλο που υποτίθεται θα ήταν ο πιο τέλειος από κάθε άποψη γι'αυτό και μεσολάβησαν 2 χρόνια ... 2η πατάτα σε 4 επεισόδια...
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.887
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top