Περί καλωδίων ρεύματος



Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
΄΄



Και ακόμα...χειρότερο,άμα δεν καταλαβαίνεις τι εννοεί.:whistling:

Και στις 2 περιπτώσεις ενδείκνυται η άμεση θεραπεία με… R 20 και αποχή απ΄το σ(g)κάκι .

.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
...
Και δεν αναφέρομαι στα καλώδια ρεύματος, ούτε στα πολυμπριζα. Βεβαίως μπορείτε να σχολιάσετε και αυτά, όπως και την κάλτσα στην παντούφλα. :p
Τα ολόασπρα καλώδια τροφοδοσίας θα σου χαλούσαν την...αντίθεση κατά την προβολή.;)
 

Μηνύματα
7.238
Reaction score
11.776
Όσον αφορά τα βασικά, ας πούμε ακόμα ακόμα και το τρίγωνο ακρόασης πανοράματος, ή τις επιθυμητές αντανακλάσεις από το τραπεζάκι και κάποια οθόνη ανακλαστική ανάμεσα στα ηχεία, ή τη θέση και το μέγεθος του κεντρικού ηχείου, ή ή ή ...ας κάνουμε ένα κουίζ:

Βρείτε τις διαφορές:



View attachment 125705

Και δεν αναφέρομαι στα καλώδια ρεύματος, ούτε στα πολυμπριζα. Βεβαίως μπορείτε να σχολιάσετε και αυτά, όπως και την κάλτσα στην παντούφλα. :p
Να πω την αμαρτία μου, μπήκα σε πειρασμό να σχολιάσω τη κάλτσα στη παντούφλα, αλλά συγκρατήθηκα για ευνόητους λόγους. Το πείραγμά μου μπορεί να μην εκλαμβανόταν σαν χιούμορ και πείραγμα, οπότε το άφησα στην άκρη.
Στο διά ταύτα. Πέραν του ότι δεν μπορούμε να έχουμε ένα τέτοιο χώρο και με τέτοια υποδομή, υποψιάζομαι ότι εκεί μέσα θα ακούς λεπτομέρειες που εμείς ούτε στα καλύτερά μας όνειρα δεν μπορούμε να ακούσουμε. Τί συμβαίνει εκεί πέρα λοιπόν με τα καλώδια; Απορία είναι με μια μεγάλη δόση θαυμασμού.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
O παππους μου ελεγε "με τον ππαρά μου γ....... και την κυρα μου"
Δεν κανω κουμαντο στα λεφτα κανενος.
Μαζί σου.
Μονο που η λογική και η ασφάλεια λέει ότι όταν έχω σπασμένες αναρτήσεις δεν το παραβλέπω για να ασχοληθώ τη ζάντα θα πάρω.

Κάτι ανάλογο συζητάμε στον ήχο εδώ.
 

Μηνύματα
7.238
Reaction score
11.776
Μαζί σου.
Μονο που η λογική και η ασφάλεια λέει ότι όταν έχω σπασμένες αναρτήσεις δεν το παραβλέπω για να ασχοληθώ τη ζάντα θα πάρω.

Κάτι ανάλογο συζητάμε στον ήχο εδώ.
Ζήτημα προτεραιοτήτων λοιπόν, χωρίς να εκμηδενίζουμε τη συμβολή της ζάντας στη συμπεριφορά του οχήματος.
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Να πω την αμαρτία μου, μπήκα σε πειρασμό να σχολιάσω τη κάλτσα στη παντούφλα, αλλά συγκρατήθηκα για ευνόητους λόγους.
Δεν πειράζει, έχει σχολιαστεί ήδη από άλλον στο άλλο θέμα, που μάλλον δεν παρακολουθείς.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Αν έρθω και σας φτιάξω 10 πρισετ ισοστάθμισης με τον τρίνοβ, θα αυτοκτονήσετε. Σας πάω τη φωνή της Πασπαλά και στο μπάνιο, και στην κουζίνα, και στο ταβάνι. Βόλτες σας την κάνω σε όλο το δωμάτιο. Για πλάκα.[/QUOTE]

Να έρθεις
Να έρθεις
Μετα μην περιμένεις απλά να τον πάρεις πίσω ...:D:D:D:D
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Τα ολόασπρα καλώδια τροφοδοσίας θα σου χαλούσαν την...αντίθεση κατά την προβολή.;)
Σε τετοια σχολια,βαζε μια πιο "ξεκαρδιστικη" φατσουλα, διοτι υπαρχει και η περιπτωση να σε πιστεψει κανενας και να εχουμε αλλες ιστοριες................ :roflmao:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Ζήτημα προτεραιοτήτων λοιπόν, χωρίς να εκμηδενίζουμε τη συμβολή της ζάντας στη συμπεριφορά του οχήματος.
Κάθε άλλο παρά ζήτημα προτεραιοτήτων θα έλεγα.
Το συγκεκριμένο παράδειγμα αν το έβαζε κάποιος σαν τέτοιο θέμα είναι καθαρά βλακεία vs επίδειξη.
Δίνει μεγαλύτερη σημασία στη μόστρα παρά στην ασφάλεια του. Και της οικογένειας του αν έχει.
 
Last edited:

A

AKARL

Guest
Βρείτε τις διαφορές:





Και δεν αναφέρομαι στα καλώδια ρεύματος, ούτε στα πολυμπριζα. Βεβαίως μπορείτε να σχολιάσετε και αυτά, όπως και την κάλτσα στην παντούφλα.
Θα αντισταθώ να προβώ σε αισθητικού τύπου σχολιαζμό τση παντούφλας και τση κάλτσας. Σε σώζει το γεγονός ότι δεν είναι λευκή.... :gotcha: :tongue:

Όσον, δε, αφορά εις το σημαντικό και κρίσιμο, για το παρόν νήμα, θέμα έχω να δηλώσω ένα πράμα: τα καβλώδια που χρησιμοποιείς είναι, de facto, Δια Το Πέος Ιππαστί και υποβαθμίζουν αποφασιστικά την πχοιότητα του σετάπ σου. :fuckyou: :D
 


Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Το θέμα είναι ότι αναλύεται μια λέξη που πέταξε ο άλλος και κάνετε την τρίχα τριχιά .
Αυτό το δήθεν "οκ σε πιστεύω ότι έχει διάφορες αλλά πες μου τι "
Ώστε να ψάχνω μια λέξη για να βγάλω το άχτι μου γιατί εγώ δεν πιστεύω αλλά ούτε θέλω να ακούσω από περιέργεια με ξεπερνάει
Υπάρχουν διαφορες κ το ξέρουν όλοι
Το αν αξίζει να δώσεις τα λεφτά σου εκεί είναι άλλοι κουβέντα
Είναι σαν την κουβέντα με το αν αξίζει το 4κ η όχι
Και όλοι νομίζουν ότι εάν πάρουν ένα πάνελ 4κ είναι εντάξει το λύσαμε το θέμα .
Δυστηχως όπως και την εικόνα και στον ήχο όλα παίζουν τον ρόλο τους
και νούμερο ένα είναι ο χωρος πάνω από όλα
Ναι υπάρχουν διάφορες σε όλα
Ναι μεγαλύτερη διαφορά την δίνει η φροντίδα του χώρου και στον ήχο και την εικόνα .
 

Sonorus

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
875
Reaction score
806
Ρε παιδιά συγνώμη αλλά για να καταλάβω και εγώ!
Το ερώτημα που πρέπει να απαντηθεί είναι τι κάνει την μεγαλύτερη δυνατή διαφορά στο τελικό αποτέλεσμα - που είναι ο χώρος αναμφισβήτητα - ή το αν ακούγονται διάφορες στα καλώδια ρεύματος;

Στον οποιοδήποτε χώρο , έστω ότι έχουμε τον χώρο του ear με τα ενεργά ηχεία και αλλάζουμε τα καλώδια τροφοδοσίας των , υπάρχει διαφορά ή όχι;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
έχω να δηλώσω ένα πράμα: τα καβλώδια που χρησιμοποιείς είναι, de facto, Δια Το Πέος Ιππαστί και υποβαθμίζουν αποφασιστικά την πχοιότητα του σετάπ σου. :fuckyou: :D
Σεβαστή η άποπσή σου γέροντα.
Αλήθεια.
Απολύτως σεβαστή.8-)

Παρόλα αυτά, η διαφορά του ακούσματος από το ένα ηχοσύστημα-χώρο με τα ιππαστί καλώδια παραμένει βασικά σταθερή σε σχέση με το άκουσμα του άλλου ηχοσυστήματος-χώρου με τα της προκοπής καλώδια, ακόμα κι αν βελτιωθούν περαιτέρω τα καλώδια του δεύτερου, είτε αν αντικατασταθούν τα ηχεία του δεύτερου με ηχόμπαρα, οικονομικής σειράς, τοποθετημένη υπό την τηλεόραση, ανεξαρτήτως ποιότητας και τιμής καλωδιωσεων. :D

Πρακτικώς δηλαδή, δεν αλλάζει η διαφορά ακούσματος των δύο ηχοσυστημάτων-χώρων, με οποιαδήποτε από τις άνωθεν διαφοροποιήσεις. 8-)

Πρακτικώς, ομοίως, δεν αλλάζει η ανωτέρω διαφορά ούτε αν αντικατασταθούν τα ιππαστί καλώδια με λίαν ακριβότερα. Δυστυχώς. Ή ευτυχώς; Ιδού η απορία.:D
 
Last edited:

Sonorus

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
875
Reaction score
806
Ή γιατί δεν βγάζουμε τον χώρο εκτός;
Έχουμε ένα TOTL σύστημα ακουστικών υπέρ αναλυτικό και αλλάζουμε καλώδια ρεύματος.
Ακούγεται διαφορά ή όχι;
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.595
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top