SVS PB16 & SB16 Ultra

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
με τοσο μεγαλη διαφορα μεταξυ των sub και εφοσον ακους δυνατα δεν θα κανει τιποτα , θα τερματιζει πολυ ευκολα .
ισως ακριβως κολλητα με την πλατη σου να σου δωσει δονηση.
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Για να το κανω κανω πιο συγκεκριμένο εχω 2 pb4000. Προσπαθω να τα ισοσταθμισω. Εχω φτιαξει την καμπυλη με χρήση του app. Καθε ενα ξεχωριστη ισοσταθμιση. Το κακο ειναι οτι ο μονος τροπος ηταν να υπαρχει μεγαλη δοαφορα εντασης αναμεσα στα δυο. 7 με 8 db. Η αποκριση συμφωνα νε μετρηση ηταν εξαιρετική. Ομως το ενα επαιζε χαλαρα και το αλλο ετρωγε ολο το ζορι....
Οποτε σκεφτομαι ισως το τριτο σωσει την κατασταση οσον αφορα τις ακυρωσεις. Βεβαια θελω και minidsp 4x2....
Σημερα θα ξαναπρosπαθησω βαζοντας στο παιχνιδι και το οντισι μεσω app και το app των svs...
Οποτε το ερωτημα ειναι, τι μεγεθους σαμπ ψαχνω;
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Για να το κανω κανω πιο συγκεκριμένο εχω 2 pb4000. Προσπαθω να τα ισοσταθμισω. Εχω φτιαξει την καμπυλη με χρήση του app. Καθε ενα ξεχωριστη ισοσταθμιση. Το κακο ειναι οτι ο μονος τροπος ηταν να υπαρχει μεγαλη δοαφορα εντασης αναμεσα στα δυο. 7 με 8 db. Η αποκριση συμφωνα νε μετρηση ηταν εξαιρετική. Ομως το ενα επαιζε χαλαρα και το αλλο ετρωγε ολο το ζορι....
Οποτε σκεφτομαι ισως το τριτο σωσει την κατασταση οσον αφορα τις ακυρωσεις. Βεβαια θελω και minidsp 4x2....
Σημερα θα ξαναπρosπαθησω βαζοντας στο παιχνιδι και το οντισι μεσω app και το app των svs...
Οποτε το ερωτημα ειναι, τι μεγεθους σαμπ ψαχνω;
προς στιγμη προσπαθησε να στρωσεις τα 2 sub που εχεις και αστο τριτο.
το καλυτερο ειναι να καλεσεις τον Μανωλη και εαν εχεις και το mini dsp μεχρι τοτε θα σου κανει τελεια δουλεια και μπορει να γλυτωσεις και τα χρηματα του τριτου sub.
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Για την ωρα o avr μου δινει τη δυνατότητα να παρεμβω σε καμπυλη των σαμπ. Μπορω και σε καθε σαμπ ξεχωριστά μεσω του app tis svs. Θεωρεις οτι το μινι dsp χρειάζεται, μπορει να διορθωσει πραγματα που δεν μπορω με τους τρόπους που προανεφερα;

Μενω χανια οπου δεν υπαρχει απο οσο ξερω κάποιος ειδικος ...
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Για την ωρα o avr μου δινει τη δυνατότητα να παρεμβω σε καμπυλη των σαμπ. Μπορω και σε καθε σαμπ ξεχωριστά μεσω του app tis svs. Θεωρεις οτι το μινι dsp χρειάζεται, μπορει να διορθωσει πραγματα που δεν μπορω με τους τρόπους που προανεφερα;

Μενω χανια οπου δεν υπαρχει απο οσο ξερω κάποιος ειδικος ...
umik εχεις?
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Για να το κανω κανω πιο συγκεκριμένο εχω 2 pb4000. Προσπαθω να τα ισοσταθμισω. Εχω φτιαξει την καμπυλη με χρήση του app. Καθε ενα ξεχωριστη ισοσταθμιση. Το κακο ειναι οτι ο μονος τροπος ηταν να υπαρχει μεγαλη δοαφορα εντασης αναμεσα στα δυο. 7 με 8 db. Η αποκριση συμφωνα νε μετρηση ηταν εξαιρετική. Ομως το ενα επαιζε χαλαρα και το αλλο ετρωγε ολο το ζορι....
Οποτε σκεφτομαι ισως το τριτο σωσει την κατασταση οσον αφορα τις ακυρωσεις. Βεβαια θελω και minidsp 4x2....
Σημερα θα ξαναπρosπαθησω βαζοντας στο παιχνιδι και το οντισι μεσω app και το app των svs...
Οποτε το ερωτημα ειναι, τι μεγεθους σαμπ ψαχνω;
Εσύ είσαι χειρότερος από εμένα. Δεν αντέχεις με τίποτα. Μήπως να έφερνες κάποιον να στα ρυθμίσει. σίγουρα τα πολλά sub βελτιώνουν την κατάσταση αλλά δε μπορεί να παίξεις με ημίμετρα από τη στιγμή που αγόρασες τα θηρία.
 


Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Τα εφερα σε εξαιρετικο επιπεδο συμφωνα με το rew+umik. Απλα οπως ειπα προϋπόθεση ειναι η πολυ διαφορετικη σταθμη μεταξυ τους. εκανα παααρα πολλους συνδιασμούς... Το ενα τρωει ζορι το αλλο παιζει χαλαρα. Βεβαια το αποτελεσμα αποζημειωνει και τα αυτια και τα ματια (μετρηση).

Σημερα θα το ξαναπιασω το θεμα και βλεπουμε... Με βλεπω να ψωνιζω κανα μινι dsp.... Την υγεια μας να εχουμε να ψωνίζουμε!!!
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Τα εφερα σε εξαιρετικο επιπεδο συμφωνα με το rew+umik. Απλα οπως ειπα προϋπόθεση ειναι η πολυ διαφορετικη σταθμη μεταξυ τους. εκανα παααρα πολλους συνδιασμούς... Το ενα τρωει ζορι το αλλο παιζει χαλαρα. Βεβαια το αποτελεσμα αποζημειωνει και τα αυτια και τα ματια (μετρηση).

Σημερα θα το ξαναπιασω το θεμα και βλεπουμε... Με βλεπω να ψωνιζω κανα μινι dsp.... Την υγεια μας να εχουμε να ψωνίζουμε!!!
αφου εχεις umik , μετρα τα sub ενα ενα με audyssey off και on και βαλε τα γραφηματα
[DOUBLEPOST=1557136011][/DOUBLEPOST]λογικα αυτο που παιζει χαμηλοτερα εχει ακυρωσεις οπου για να τις φτιαξει το audyssey κοβει ενταση.
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Εσύ είσαι χειρότερος από εμένα. Δεν αντέχεις με τίποτα. Μήπως να έφερνες κάποιον να στα ρυθμίσει. σίγουρα τα πολλά sub βελτιώνουν την κατάσταση αλλά δε μπορεί να παίξεις με ημίμετρα από τη στιγμή που αγόρασες τα θηρία.
Εσυ να παρεις δευτερο sub χθες (οπως εγραψες για τον pro σου)!!!:lolsign:
[DOUBLEPOST=1557136345][/DOUBLEPOST]
αφου εχεις umik , μετρα τα sub ενα ενα με audyssey off και on και βαλε τα γραφηματα
[DOUBLEPOST=1557136011][/DOUBLEPOST]λογικα αυτο που παιζει χαμηλοτερα εχει ακυρωσεις οπου για να τις φτιαξει το audyssey κοβει ενταση.
Οχι, εγω εκοψα ενταση. Οτι εκανε εκανε το οντισι στην αρχη. Μετα umik και svs app eq + ενταση μέχρι να τα φερω.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Εσυ να παρεις δευτερο sub χθες (οπως εγραψες για τον pro σου)!!!
Να μου έστελνες κανένα από τα 4000 να πάρεις 16αρι. εσύ έχεις χώρο εγώ έχω παντόφλα. :roflmao::D:lolsign:
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Εσυ να παρεις δευτερο sub χθες (οπως εγραψες για τον pro σου)!!!:lolsign:
[DOUBLEPOST=1557136345][/DOUBLEPOST]
Οχι, εγω εκοψα ενταση. Οτι εκανε εκανε το οντισι στην αρχη. Μετα umik και svs app eq + ενταση μέχρι να τα φερω.
ποσταρε τα διαγραμματα που σου ειπα και θα σε βοηθησουμε.
 


Μηνύματα
1.231
Reaction score
2.044
Καλησπέρα.
Τί θα ήταν προτιμότερο; 2 Klipsch 15άρια ή 1 SVS PB16 Ultra;
Τιμή, ας πούμε πως και οι δύο περιπτώσεις θα μου έρθουν περίπου το ίδιο.
Αυτή τη σριγμή έχω ένα earthquake mk v 12.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Καλησπέρα.
Τί θα ήταν προτιμότερο; 2 Klipsch 15άρια ή 1 SVS PB16 Ultra;
Τιμή, ας πούμε πως και οι δύο περιπτώσεις θα μου έρθουν περίπου το ίδιο.
Αυτή τη σριγμή έχω ένα earthquake mk v 12.
:o:o:o

Πώς θα τα πάρεις ίδια τιμή? Τα klipsch από έξω θα σου πάνε γύρο στα 1200. Το άλλο κάτω από 2800 δε το βρίσκεις. Είναι άλλο επίπεδο sub.
 

Μηνύματα
1.231
Reaction score
2.044
:o:o:o

Πώς θα τα πάρεις ίδια τιμή? Τα klipsch από έξω θα σου πάνε γύρο στα 1200. Το άλλο κάτω από 2800 δε το βρίσκεις. Είναι άλλο επίπεδο sub.
Νομίζεις ;)

Προς το παρών σκέφτομαι πως θα το φέρω στη γυναίκα... :lol:
[DOUBLEPOST=1559494704][/DOUBLEPOST]Ο κυριότερος λόγος που το σκέφτομαι είναι πως θα είναι αρκετά future proof αγορά το svs.

Αύριο το πρωί θα μάθω αν ισχύει η τιμή που το βρήκα, πόσα κομμάτια έχει και πως θα κάνουμε με τα μεταφορικά. Θα ξέρω περισσότερα αύριο.

Πάντως θεωρητικά έστω, θα είναι καλύτερο το ένα svs μόνο του;
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Αύριο το πρωί θα μάθω αν ισχύει η τιμή που το βρήκα, πόσα κομμάτια έχει και πως θα κάνουμε με τα μεταφορικά. Θα ξέρω περισσότερα αύριο.
Τσέκαρε λίγο γιατί πίστεψέ με το ψάχνω πολύ από όλη την Ευρώπη και σε bware. Κάτω από 2800 δεν έχω βρεί κάτι που να είναι σε κατάσταδη καινούργιου με εγγύηση. Τώρα αν μιλάμε για κανένα με πρόβλήμα η χτύπημα αλλάζει το θέμα.
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Καλησπέρα.
Τί θα ήταν προτιμότερο; 2 Klipsch 15άρια ή 1 SVS PB16 Ultra;
Τιμή, ας πούμε πως και οι δύο περιπτώσεις θα μου έρθουν περίπου το ίδιο.
Αυτή τη σριγμή έχω ένα earthquake mk v 12.
Προσεξε μην ειναι καποιος απατεωνας .
1200 το 16αρι αποκλειεται ακομα και μεταχειρισμενο.
Too good to be true
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Πάντως θεωρητικά έστω, θα είναι καλύτερο το ένα svs μόνο του;
εξαρτάτε το χώρο σου σε τι εντάσεις ακούς και ποια είναι τα υπόλοιπα ηχεία σου.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.862
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top