Νέα Zidoo Z9S & Z10

Μηνύματα
892
Reaction score
81
Το συγκεκριμένο fw είναι το ίδιο - κοινό για το z9 & z10 που έχω εγώ?Έχω το 10. ΣΟΣ είμαι έτοιμος να το περάσω απαντήστε μου για να μην κάνω κάποια ζημιά. Ευχαριστώ.
υπαρχει το link για το z10
 



Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Μια (ισως χαζη ερωτηση): ελληνικους υποτιτλους παιζει κατευθειαν η πρεπει να κανουμε κατι;
Στο z9s αναφερομαι. Ειμαι ενα βήμα πριν το παραγγειλω.
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Τι εννοεις ακριβως με το να 'παιζει κατευθειαν ' ?
Φυσιολογικα ειναι οπως ολα τα player
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Eπειδη δεν το βρισκω στην εγχώρια αγορα, σκεφτομουν μηπως εχει θεμα αναγνώρισης της ελληνικής γραμματοσειράς.
Αν πχ το εβρισκα θα ημουν ποιο σιγουρος οτι δεν θα ειχε θεμα.
Το δηλωσα, μπορει να είναι χαζη ερωτηση!
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Δεν εχει κανενα θεμα αναγνώρισης ελληνικών υπότιτλων .
Το menu χρήσης του είναι στα Αγγλικά .
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Eπειδη δεν το βρισκω στην εγχώρια αγορα, σκεφτομουν μηπως εχει θεμα αναγνώρισης της ελληνικής γραμματοσειράς.
Αν πχ το εβρισκα θα ημουν ποιο σιγουρος οτι δεν θα ειχε θεμα.
Το δηλωσα, μπορει να είναι χαζη ερωτηση!
Φιλτατε δεν υπαρχουν 'χαζες ερωτησεις'... (για απαντησεις δεν ξερω..)
Παιζουν κανονικα
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
ρε παιδια και μετά το περασμα του νεου fw στο Z10 πάλι πράσινα πετάει στα 4κ . Όχι όπως πρωτα αλλα πάλι πετάει πρασινα στην εικόνα. Τι να φταίει? Καλώδιο έχω το hamma version 2.0.
 

Μηνύματα
281
Reaction score
92
ρε παιδια και μετά το περασμα του νεου fw στο Z10 πάλι πράσινα πετάει στα 4κ . Όχι όπως πρωτα αλλα πάλι πετάει πρασινα στην εικόνα. Τι να φταίει? Καλώδιο έχω το hamma version 2.0.
Μήπως ανώριμο firmware , εδώ στο x9s και περάσανε 3 χρόνια περίπου για να το φέρουν στα ίσια του, μάλλον έχει δρόμο ακόμα εάν πάρουμε παράδειγμα το x9s, ΥΠΟΜΟΝΗ είναι νωρίς ακόμα :(
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
ρε παιδια και μετά το περασμα του νεου fw στο Z10 πάλι πράσινα πετάει στα 4κ . Όχι όπως πρωτα αλλα πάλι πετάει πρασινα στην εικόνα. Τι να φταίει? Καλώδιο έχω το hamma version 2.0.
Kανε μια δοκιμη εαν παιζεις με AVR..
Δοκιμασε και βαλε το player κατευθειαν σε μια hdmi και δες πως παει...
Καλωδιο ελπιζω να εχεις ποιοτικο και οχι κανενα τυχαιο.
Για σιγουρια θα πρεπει να εχει το υδατογραφημα το premium (η κανενα με 18GBps & ανω..)
 


Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Για το z9s xreiαζεται να αλλαξω hdmi καλωδιο; Εχω 1.4, και βλεπω ασυμπιεστα mkv 4k αναλυση.

Ευχαριστώ
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
4.614
Εάν είναι highspeed ίσως δουλέψει εάν είναι μικρό μήκος μέχρι 2 m
Δοκιμάστε το
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Στη συσκευασία περιεχεται hdmi. Ειμαι περίεργο ς να δω ποια εκδοση θα εχει...
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Δουλευει μια χαρα. Εαν υπηρχε θεμα θα ηταν οφθαλμοφανες σωστα; Και στα 60hz κανονικά παιζει.
Το πιο σωστο ειναι να παιζει οπως ειναι γραμμενο το αρχειο η να κανω upscale (για 1080 μιλαω)?
Ευχαριστώ
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Εαν υπηρχε θεμα θα ηταν οφθαλμοφανες σωστα;
Ναι.

Το πιο σωστο ειναι να παιζει οπως ειναι γραμμενο το αρχειο η να κανω upscale (για 1080 μιλαω)?
Εξαρτάται απο το ποιά συσκευή έχει καλύτερο scaler. Συνήθως η τηλεόραση, οπότε no upscaling.
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
τελικά υπάρχει κανένα music player τις προκοπής να μπαίνει στο z9s γιατι δεν παλευετε το δικό του???
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Ανάμεσα σε z9s και dune hd pro 4k τι θα διαλέγατε? Βλέπω ότι το dune έχει επίσημα play store - youtube και υποστηρίζει netflix HD. υπάρχει περίπτωση να πάρει και το zidoo, ξέρουμε κάτι?
 



Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.504
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top