Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί





Μηνύματα
342
Reaction score
1
Παρακαλούνται οι κάτοχοι παλιοδικάναλων ηχητικών συσκευών να τις μεταφέρουν σε κεντρικά σημεία Αθηνών και Θεσσαλονίκης έτσι ώστε να παραδοθούν σε παλιοδικάναλους fan, ευχαριστούμε. :D
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Που να ανεβαζε καμιά τέτοια φωτό κάνα μέλος εδώ μέσα για παρουσίαση και προτάσεις βελτίωσης του συστήματος του.
Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα άκουγε.
μα ...είναι του δόκτορος Toole, ειδικού στον ήχο:D:D
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.650
Reaction score
27.990
Είναι και το facebook βαλτό παναθεμά το..... με μυρίστηκε και μου σκάει κάτι διαφημίσεις με κάρτες ήχου με πολλές εξόδους :p
https://www.skroutz.gr/s/13905268/iConnectivity-PlayAUDIO12.html
H Google σε μυρίστηκε, όχι το FB. Remarketing το λένε. ;)

Εμένα κάποτε μου έβγαλε τα μάτια της κουζίνας και τα πικάπ στην ίδια διαφήμιση. Δεν κάνω πλάκα. Πέθανα στα γέλια.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
H Google σε μυρίστηκε, όχι το FB. Remarketing το λένε. ;)
Ισχύει. Και όλα έγιναν πριν καμιά βδομάδα που οι developers της Mozilla τα έκαναν μαντάρα και σταμάτησαν να δουλεύουν σχεδόν όλα τα πρόσθετα (στην 66.0.3)... Έτσι μετά από χρόνια είδα πως είναι το internet με διαφημίσεις !!!
Ευτυχώς διορθώθηκε (στην 66.0.4) που βγήκε μετά από μια-δυο μέρες... (αν και είχαν κυκλοφορήσει και 2-3 workarounds)
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
μα ...είναι του δόκτορος Toole, ειδικού στον ήχο:D:D
Ο ειδικός έχει κάνει όλα αυτά που απαγορεύονται δια ροπάλου.
Εκτός αν οι ειδικοί σπίτι τους κάνουν άλλα από αυτά που διδάσκουν!!!!
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Το έχει δηλώσει σε κάποιο βίντεο, το σαλόνι του δε θέλει να χάνει τον οικιακό χαρακτήρα.
 


D

Deleted member 38719

Guest
Όταν αποκτήσω το χρήμα και τον χώρο ένα τέτοιο θα στήσω...
προφανώς για να ακούω και 2ch! ( αλλά κι επειδή τα 2 από αυτά ήδη τα έχω, άρα μειώνω και τον
προϋπολογισμό!)

 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.370
Reaction score
79.441
Φαντάσου το μέγεθος τις παντόφλας που έφαγε για να μην έχει κάτω τα ηχεία.
Αν μιλάτε για τον Toole, πιθανότατα τρώει παντόφλα μεγέθους Εαρ :p
Εχει και κρυσταλλιέρα αλα νταχάρις :roflmao:. Δηλώνει πως του αρέσουν, και κάτι χαζά αγαλματίδια έχει, λέει θέλει να τα βλέπει. Μάλλον τρώει παντοφλιές ολκής.:gotcha:

Εχει όμως και 4 σαμπγούφερς με SoundField Management (SFM) και immersive πολυκάναλο σεταπ.
Οπότε μόνο απο αυτά, σίγουρα θα παίζει αξιοπρεπώς.
Οχι πως τον νοιάζει και πολύ, έχει ακούσει αυτός ποιοτικά όσο δεν θα ακούσουμε εμείς σε 10 ζωές. Χορτασμένος είναι.

Ο ίδιος στα γραπτά του διαχωρίζει τα σαλονάτα σετάπς απο τα dedicated, και προτείνει στα πρώτα μόνο έλεγχο του μπάσου, με πολλαπλά σαμπς/εξυπνα τοποθετημένα/ισοστάθμιση/ίσως και basstraps -(καποιον συνδυασμό). Αλλά μιλάει για χώρους με RT έως το 0.4, όχι περισσότερο, χωρίς πολύ απορρόφηση, λέει πως μπορείς να το πετύχεις μόνο με καναπέδες, χαλιά, κουρτίνες κτλ. Προφανώς διαφορετική αρχιτεκτονική εσωτερικού χώρου από αυτήν που έχουμε στις μεσογειακές χώρες.
Και απο κει και πέρα θέλει ποιοτικά ηχεία, πολλά, με επαρκή οδήγηση.

Πιστεύω πως έχει δίκιο, και πως αυτή είναι η σωστή προσέγγιση για οικογενειακό σαλόνι.

Αν είναι να ακούς όλη μέρα γκρίνια, καλύτερα να κάνεις κάποιες παραχωρήσεις στο HiFi :D.
Με πολύ γκρίνια χαλάει το S/N ratio

Για τα dedicated προτείνει άλλα, έχει άλλο κεφάλαιο.
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
Παρακαλούνται οι κάτοχοι παλιοδικάναλων ηχητικών συσκευών να τις μεταφέρουν σε κεντρικά σημεία Αθηνών και Θεσσαλονίκης έτσι ώστε να παραδοθούν σε παλιοδικάναλους fan, ευχαριστούμε. :D
Τα Bryston σ'εμένα. Ευχαριστώ. :gamer:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ο ειδικός έχει κάνει όλα αυτά που απαγορεύονται δια ροπάλου.
Εκτός αν οι ειδικοί σπίτι τους κάνουν άλλα από αυτά που διδάσκουν!!!!
Γιατί το λες αυτό??
μιλαμε για τον δόκτορ σκα..Toole:D, πλήρη εφαρμογή των θεωριών που έχει αναπτύξει στο σαλόνι του ε?
Ε ρε δικάναλοςπου σας χρειάζεται...:dance2::dance2:
[DOUBLEPOST=1557425797][/DOUBLEPOST]
Φαντάσου το μέγεθος τις παντόφλας που έφαγε για να μην έχει κάτω τα ηχεία.
..φαντάσου εμπιστοσύνη που έχει στη θεωρία του δε λες καλύτερα?:lolsign::lolsign:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.444
Φαντάσου το μέγεθος τις παντόφλας που έφαγε για να μην έχει κάτω τα ηχεία.
Νομίζω ότι τα έχει βάλει ανάποδα για να απομακρυνθούν τα γούφερ από το ένα τοιχωματικό όριο, το δάπεδο.
Κατά βάση κάτι τέτοιο προτείνω κι εδώ μέσα.
Εις βάρος του κέρδους από τα τοιχωματικά όρια, αλλά προς όφελος της ισορροπίας απόκρισης και ταπείνωσης των εξάρσεων και βυθισεων απόκρισης εξ'αιτιας της κύριας συχνότητας ιδιοσυντονισμού του χώρου.
 

D

Deleted member 38719

Guest
Νομίζω ότι τα έχει βάλει ανάποδα για να απομακρυνθούν
όχι, για να είναι το τουίτερ στο ύψος του αυτιου, εκει που κάθεται... :beach:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.896
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top